Jdi za svým koněm

• Velká Británie Dream Horse (více)
Trailer 1

Inspirativní příběh dostihového koně jménem Dream Alliance a jeho majitelky, maloměstské barmanky Jan Vokesové (Toni Colletteová). Jan nemá moc peněz ani zkušeností, a tak přesvědčí své sousedy, aby podpořili její ambiciózní plán a věnovali část svého skromného výdělku na péči o budoucího šampiona. Jejich investice se vyplatí, protože Dream Alliance stoupá nezadržitelně vzhůru a dosahuje impozantních úspěchů. Z přehlíženého outsidera se navzdory tragédii stane vítěz jednoho z nejvýznamnějších britských dostihů a symbol naděje pro chudou komunitu. (HBO Europe)

Trailer 1

silentname

"Dream Horse" nie je reálne výnimočným filmom, no ako príjemná a ľahká oddychová dráma to plne zapasovalo. Film má príjemnú atmosféru, má sympatické postavy, je to zahrané dobre a po celú dobu ma dokonca aj držal v atmosfére až som začal "Dreamovi" reálne fandiť a cítil som adrenalín v krvi. A chcel, aby vyhral závody. Takže film určite spravil niečo dobre. Toni Collete je skvelou herečkou a myslím si, že svoju rolu skutočne zvládla veľmi dobre. Celkovo môžem povedať, že film má veľmi dobrý casting, dobrú atmosféru, jednotlivé momentky nepôsobia nasilu ani prepálene a film pôsobí uveriteľne. Sú miesta, kde mi bolo jasné ako sa bude asi film vyvíjať, a niekedy to proste cítite niekedy v žalúdku alebo črevách, že sa niečo stane. Ale nerobí to film o nič menej príjemný. Wow efekt sa nekoná, ale to som od filmu ani neočakával. Hlavne, aby mi priniesol príjemný oddychový film na večer. A to sa splnilo. Takže som spokojný Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Niečo pre fanúšikov britského prostredia a dostihových závodov. Nič, čo by ma nejak silno zaujímalo a celkovo sa naozaj čudujem, ako sa podarilo do takéhoto ľahkého filmu, určite nie trháku, dostať tak zaujímavých hercov. Na jedno pozretie stačí, ale ja predsa len radšej tú konskú klobásku. ()