poster

Hudba pro císaře

 • český

  Němečtí rytíři

 • německý

  Die Deutschmeister

 • slovenský

  Nemeckí rytieri

Muzikál / Romantický

Rakousko, 1955, 103 min

 • tomtomtoma
  ***

  Taková romantická komedie, kde se hodně muzicíruje, zpívá a tancuje. Ukazuje naivní dospívající dívku Constanzu Hubner (šestnáctiletá Romy Schneider), která se chce bavit a užívat si a tak vyrazí z venkova do Vídně ke svojí roztoužené tetě Therese (Magda Schneider). A tak obě dvě hledají a nacházejí milence, Constanza mladého kaprála Wilhelma Augusta Jureka (Siegfried Breuer Jr.), který tak rád komponoval a teta dvorního úředníka Hansiho Führera (Gretl Schörg), který tak toužil po její lásce. Vtip sem přináší nervózní kadeřník a Wilhelmův strýc Jeremias Swoboda (Hans Moser) a trio urozených, Felix, baron Zorndorf (Gunther Philipp), hraběnka Burgstetten (Adrienne Gessner) s neteří, komtesou Nanette (Susi Nicoletti). Ti tři rozjíždí celkem vtipnou situaci kolem svatby z omylu. Vše se daří, štěstíčko se plní také proto, že rakouský císař Franz Joseph (Paul Hörbiger) je takový dobrák a lidumil. A jeho kolega německý císař Wilhelm II.(Wofgang Lukschy) jakbysmet. Romanticky naivní, ale také častokrát půvabně vtipné.(6.4.2010)

 • Marthos
  ****

  Svěžím způsobem zfilmovaný námět rakouského scénáristy Gustava Holma. Příběh o tom, jak se chudému děvčeti z venkova splnilo vše, co stálo na pouťovém štěstíčku je jedním z velkolepě pojatých výpravných filmů své doby. Navíc se tu sešla kohorta předních německých a rakouských hvězd stříbrného plátna: mladičká Romy Schneider, její matka Magda Schneider, Hans Moser nebo Paul Hörbiger. Žádné velké umění, ale jako návrat do k. und k. monarchie je to dokonalé.(30.5.2009)

 • 01Zuzana10
  **

  Typické 50-te roky a práve sa zavádzajúce kombinácie Marischka + Schneiderové mama s dcérou, Josef Meinrad, opäť romantická sladučká naivná kostýmovka s vtedy vtipnými kúskami, z 19. st. A myslím, že robili čo im sily stačili, aby rozbehli tento úspešný vzorec a často ho opakovali, keď ho ľudia pozitívne prijímali. Keďže som vyrastala na Sissi, chcela som si pozrieť aj Mädchenjahre einer Königin a tuto Deutschmeister. Posledne spomenutý film ma žiaľ už nepotešil ani trošíčku. Chémia fungovala jedine medzi Terezou a pánom Hochmeisterom či ako sa volá, ktorému to mimoriadne seklo :)). Keď už škatuľkujem, rada by som si v budúcnosti pozrela aj film Ludwig. Ten je točený až v r. 1972, tak hádam kvalita stúpla. Mimo to, škoda, že som Nemeckých rytierov nevidela v originály. Celkovo.. ... tradičná škatuľka na pobavenie, ale nie už mňa. No i tak som rada, že si doplňujem filmografické znalost o Romy Schneider a Ernstovi Marischkovi.(15.5.2011)

 • Marek1991
  **

  Prehnane presladené, je to ako z inej planéty. Je to germánske ako samotní nemeckí rytieri. Len muzikálom by som to nenazval. Páči sa mi, že sa nebáli rakúsku kultúru pekne ukázať, taktiež sa to začínalo pekne vidiekom a končilo v meste, ale popravde, tie reči boli nielen presladené, ale občas aj trápne. Zaujímavo pôsobí spojenie matky a dcéry Schneiderových, ale aj samotný film, ktorý je takou divnou romantickou zábavkou. Našťastie sa tu nejedná o žiadne uchichúňané bavorské porno, je to najmä kvôli pôvabnej Romy. Avšak nie je to podľa môjho gusta, nie je to môj štýl, je to troška nuda, našťastie pre rok vzniku, ešte ani nie je poznačené komerciou, ale od nejakého mrštného filmu to má ďaleko.(1.10.2012)

 • fragre
  ***

  Podle českého názvu by našinec čekal nějaké temné středověké drama. Leč to jen překladatel prokázal neznalost reálií. Jinak vcelku zábavná podívaná podle mustru Sissi. Jednomu na mysl přichází, že s barevným, nezávazným c. k. kýčkem chtěli Rakušáci zapomenout na svou nedávnou hnědou minulost. Ale Romy, jako "prostý kvítek z venkova", je opravdu půvabná, a císařpán je zde rozmrzelzý, že houstičky nejsou dnes obvzláště vypečené. Dodatek 1. 11. 2012 : Ale, co to vidím? Původně zde uvedený český název Němečtí rytíří ( na který odkazuji v své první větě) je zde změněm. Z hlediska děje filmu vhodně.(10.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace