Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá Nicole (Romy Schneider) žije v umělecky nadané rodině. Nikdo bohužel nechce do jejich talentu investovat peníze a rodina tak začíná strádat. Nicole se proto rozhodne, že napíše tu nejskandálnější knihu, kterou svět kdy viděl. A to sexuální vzpomínky teenagera! Kniha má skutečně obrovský úspěch. Jen rodiče nejsou nadšeni, že jejich dcera je považována na sexuální bohyni. Vše se navíc začíná komplikovat, když se Nicole zamiluje do bohatého Američana, který chce chodit jen s pannou. To Nicole sice je, ale jak říct, že celá kniha je lež. (Roman Albach)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Film Poloněžná měl ukázat úplně jinou Romy než diváci do té doby znali. Mladou, přitažlivou dívku ze současné Vídně. To je bohužel asi to jediné, co se Rolfovi Thielovi povedlo. Samotný děj filmu je poměrně hloupý, navíc od okamžiku, kdy se objeví Carlos Thompson jako onen osudový bohatý Američan, je každému jasné, jak snímek skončí. Ona předvídatelnost děje by ani nevadila, u celé řady filmů Romy Schneider z 50. let to tak bylo, problémem však je, že film navíc nudí. .... Romy Schneider tento film natáčí v době, kdy už žije s Alainem Delonem v Paříži. Plní závazky, které plynuly z již uzavřených smluv. Přestože tento film už pro ni nebyl nikterak významný, na jejím hereckém výkonu to není naštěstí vůbec poznat. Snad jen pro to hodnotím výše, než by si tento snímek zasloužil. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Poslední filmové setkání Magdy a Romy Schneider bylo opět doplněno o Josefa Meinrada... Toto jindy skvělé trio zde ale bohužel doplácí na tehdejší urputnou snahu Romy vymanit se z kultu Sissi. A co jiného by na první pohled mohlo být lepší, než moderní příběh o děvčeti, které původem ze seriózní rodiny, chce zachránit rodinný rozpočet tím, že začne žít v duchu svého vlastního románu o sexem trýzněné dospívající femme fatale? Obrýlená Nicole mění styl a účes a stává se objektem Američana, který touží po panně... Vrcholem této vykonstruované vídeňské šílenosti je charakterizace jednotlivých členů rodiny na základě jejich uměleckých vloh - otec píše krimi, matka skládá árie, mladší dcera maluje a nejmladší syn trénuje artistické kousky. Do toho všeho se plete moralizující vypravěč a návrat ideálu do Spojených států, který byl od poloviny 30. let tak silně potlačován. Přebarvený film, který chvílemi připomíná omalovánky, stál na počátku cesty Romy Schneiderové do vyhnanství (bohužel právě zde lze najít zrcadlo její skutečné cesty ven z rodinného hnízda). ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama