poster

Kitty a velký svět

 • Západní Německo

  Kitty und die große Welt

 • anglický

  Kitty and the Great Big World

Komedie

Západní Německo, 1956

 • Roman Albach
  ***

  Kitty a velký svět reaguje na velkou popularitu filmového páru Romy Schneider a Karlheinz Böhm, kteří za sebou již měli dva veleúspěšné filmy o císařovně Sissi. Oba souhlasili s tímto filmem právě proto, aby se divákům ukázali i jinak jak císařský pár. Snímek ze současnosti situovaný do Ženevy, města konferencí, byl proto ideální. Romy pod režijní taktovkou A. Weidenmanna vytváří bezprostřední, sympatickou dívku, která svojí bezstarostností a úsměvem dokáže obměkčit i strohé britské diplomaty. Mimochodem charakterově stejnou postavu vytvoří o rok později opět pod A. Weidenmannem, a to ve filmu Scampolo. Zdá se, že právě práce na Kitty přesvědčila režiséra, že Romy by byla pro Scampolo ideální představitelkou. Kitty a velký svět je příjemný film s několika komediálními situacemi, nikterak však nevybočující z tehdejší západoněmecké filmové produkce.(2.12.2012)

 • NinadeL
  ***

  Druhý černobílý film Romy Schneider 50. let. A jako jediný reagující na její párování z barevné Sissi trilogie s Karlheinz Böhmem. Bohužel ale doplatil na stejnou chybu jako remake Poslední štace - odehrává se v současnosti.(6.2.2010)

 • - Režisér původního filmu z roku 1939, Helmut Käutner, s Romy spolupracoval jen jednou, na jejím příštím filmu Miláček z Paříže (1957). (NinadeL)

 • - Film se nesetkal u diváků s velkým ohlasem. Větší část snímku byla totiž věnována politickým záležitostem, což obecenstvo těžko neslo. (Roman Albach)

 • - Ve verzi, která byla uvedena v kinech, se romance mezi anglickým ministrem zahraničí (O. E. Hassem) a Kitty (Romy Schneider) skončí prakticky hned po první třetině. Původně měla pokračovat a teprve až téměř na konci ji měl Robert Ashlin (Karlheinz Böhm) násilně ukončit. (Roman Albach)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace