Jednatřicetiletá Molly (Mila Kunis) prosí svou odcizenou matku Deb (Glenn Close) o pomoc v boji proti démonům, kteří jí vykolejili život. Navzdory všemu, co se za deset let zklamání, smutku a vzteku naučila, se Deb vrhá do posledního pokusu zachránit svou milovanou dceru před smrtícím a nemilosrdným účinkem závislosti na heroinu. Matka i dcera bojují o znovuzískání lásky a důvěry, která je kdysi držela pohromadě. Natočeno podle skutečného příběhu, napsaného novinářem a spisovatelem Eli Saslowem, držitelem Pulitzerovy ceny. (mac000)

Trailer 1

WincKruspe

Vlastně je to jako ze života, žádný přehnaný drama a většina filmu je to nuda. Jako když se vašim sousedům vrátí feťácká dcera. Film stojí jen na dvou postavách a víc než o závislé dceři, je to o až posedle se starající matce. Rodiče se budou vždycky snažit své děti chránit. Překrásná Mila je překvapivě jako feťačka přesvědčivá a i bez zubů je to pořád kočka. Snad se teď od stupidních komedií přesune k dramatickým žánrům. ()

Streeper

Velmi povedený film, kterému skvěle excelovala Mila Kunis, škoda, že nezískala alespoň jednu nominaci, protože tahle role jí byla ušitá na tělo a věřila jsem jí naprosto všechno. Skvěle jí sekundovala Glenn Close, ale musím říct, že Mila byla prostě lepší. Film jako celek nebyl špatný, líbil se mi, jen ten konec mohl být daleko lepší. ()

Aljak

Och, tak to bolo drsné! Mať takúto dcéru, tak to musí byť poriadna psychická trauma. Postava matky Deb si zaslúži rozhodne obrovský obdiv, lebo tá dilema, či opäť pomôcť chronickej klamárke a manipulátorke, hoci je to vlastná dcéra, to musí byť proste masaker. Mila Kunis zahrala feťáčku Molly skutočne vierohodne, hoci táto postava si určite žiadne sympatie nezaslúži. V niektorých momentoch mi bolo do plaču aj za samotnú matku, ktorá sa zas a znovu zľutovala nad svojou zúboženou dcérenkou. Ako psychologická dráma to bolo obstojné, ale viem si predstaviť aj o kus epickejšie a kompozične vyváženejšie. 3* ()

silentname

Určite budú ľudia, ktorí sa budú nudiť, no podľa mňa je "Four Good Days" skutočne excelentnou drámou, ktorá nám dáva možnosť vidieť do života feťáčky a jej matky. Ako to môže zničiť životy a aké môže mať z toho daná osoba pocity. To je osobne pre mňa highlight filmu. Jej osobná výpoveď a ako sa neustále za to hanbí a kvôli tomu vždy do seba dostane ďalšiu dávku, aby sa tak mizerne necítila. Celé je to bludný kruh. A najhoršie je to, že často za to môže predpis lieku proti bolesti (Oxy), ktorý narobil oveľa viac škody než úžitku. Všetci to vedeli, ale zakrývali to, predpisovali, aby z toho boli financie. Z toho mi je skutočne zle. Tento film má podľa mňa niekoľko výborných scénok, ktoré ma úprimne dostali. Mila Kunis aj Glen Close sú vo svojich rolách vynikajúce a podávajú perfektné výkony. Veril som to obom na 100%. Ku koncu možno film trošku stratí šťavu a záverečná scénka je možno trošku gýčovitá, ale aspoň nám dáva odpovede na nejaké otázky. Vo výsledku silný film, ktorý ma zasiahol viac než drvivá väčšina filmov, ktoré som tento rok videl. Takže určite urobil niečo dobre. Hodnotenie: A ()

Lukoboss

Předepsat Oxy náctileté holčině, navíc ve vysokých dávkách, je naprostý selhání systému (v USA velice palčivý téma, u nás se naštěstí používá jen zřídka), který vede k závislosti na opiátech, takže herák je následně logickým vyústěním. Hodně nepříjemný drama o závislosti dítěte zaměřený především na psychologickej dopad vzhledem k rodičům, resp. ke vztahu matka - dcera. Mužský postavy (otec, otčím, bývalej přítel...) jsou tady naprosto na vedlejší koleji, do děje v podstatě nezasahujou, nicméně v tomhle případě to vůbec nevadí. M. Kunis je výborně namaskovaná a naprosto skvěle roli feťačky hraje, dokonce bych řekl, že se jedná o její TOP výkon (přece jen ji známe spíš z lehčích žánrů). Vrcholem filmu je pak její přednáška o závislosti pro děcka ve škole, z toho fakt mrazí!!! >"Když se sjedu, tak zapomenu na to, jak jsem si drogama pokazila život. - Tak to nedělejte. Já bych nedovolila, aby to zašlo tak daleko! - Víte, jak často jsem si tohle řekla? Posledních pár let jsem se každý den budila a říkala si, že stačilo. A za hodinu mám sraz s dealerem, abych se sjela. Každý den selžu..."< No a zkušená G. Close byla sázka na jistotu. U její postavy mám ale trochu problém se scénářem, protože některý její úvahy, nápady nebo chování byly fakt nepochopitelný, až jsem si říkal, že tím své dceři zrovna dvakrát nepomáhá. A k tomu ten závěr, kterej tady zmiňuje víc lidí, to nebylo úplně ono, a proto dávám "jenom" 3 hvězdy. Ale silný tři... ()