poster

Max a rváči

 • Česko

  Poslední Maxův případ

 • Francie

  Max et les ferrailleurs

 • Itálie

  Il commissario Pelissier

 • anglický

  Max and the Junkmen

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1971, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Martin741
  ****

  Praveze nie priemerna kriminalka, suverenne tu vladne Michel Piccoli /Pohrdani 1963, Zlocin v Expresu, Nenapadny Puvab Burzoazie/- byvaly sudca, teraz pracuje u policie, ma na praci klasicku policajn urobotu - a o tomto je cely film. Kvalitne casto odborne dialogy, slusne kulisy, tempo na urovni, no nuda u mna nehrozila, fakt som hltal kazdu minutu perfektneho filmu ...... jeden z najlepsich filmov rezisera Sauteta . 89 %(14.7.2019)

 • Pohrobek
  *****

  Claude, jak ty to děláš? Detektivka? Jasně - a jaká. Klasické francouzsko-italské koprodukční drama v tom tak krásném drsně realistickém stylu? Ovšem - lahoda! Především však nádherný Sautetův příběh jednoho moc zvláštního milostného vztahu, který nedošel naplnění. O tom, jak je nebezpečné zahrávat si s láskou, s chladným rozumem a o kruté relativitě, která je přece tak neúprosná.(3.10.2005)

 • borsalino
  *****

  Zřejmě sen každého policajta - když banda jede přesně podle not, které sám vymýšlí a přímo bandě předává, aby pak celou povedenou partičku pěkně při činu sebral jako spadané švestky. Bohužel se do dobře vymyšleného plánu vloudila citová náklonost policisty Maxe k prostituce Lily. Aby ji ochránil před vyšetřujícím inspektorem Rosinskym, dopustí se zoufalého činu. Michel Piccoli podal mimořádný, strhující výkon, a proto hvězdičkami opravdu šetřit nebudu.(25.7.2010)

 • Flego
  ****

  Ani tak nejde o kriminálku, skôr drámu s kriminálnou zápletkou. Maxov dômyselný plán na dochytenie bandy gaunerov dostane vážne trhliny. Nie nadarmo sa hovorí, za všetkým hľadaj ženu. Konverzačná dráma vyžaduje trpezlivosť diváka, príbeh má dokonale vykreslené vzťahy a motívy.(19.9.2011)

 • vitekpe
  *****

  Luxusni krimi (a ja si dovolim tvrdit, ze jde o neonoir - posudte sami) se superkrasnou Romy, vytecnym Piccolim, napinavym dejem a necekane tvrdym zaverem. Poslednich 5 minut, to mi fakt prebehl mraz po zadech. Zvlastni tempo, dobra hudba, vytecna rezie i kamera. Plne hodnoceni naprosto opravnene.(3.8.2013)

 • JohnSmith
  ***

  Myslím,že tahle krimi je tu příliš nadhodnocená. Neříkám, že je špatná, ale to co předvedl Max hraničí s policejní provokací a žádný soud by to neuznal. Je to tak postup policisty, který už neví kudy kam, jen aby zničil bandu lupičů, kterou vlastně sám pomohl vytvořit.(3.4.2014)

 • hanagi
  ****

  I do toho nejlépe propracovaného plánu se může vloudit chybka. Lidé nejsou stroje, ale podléhají citům a mají svědomí. I když je to občas zavede na kraj propasti...Mimochodem, dnes by taková jasná provokace byla asi těžko obhajitelná, ale jsme na počátku sedmdesátek!(19.8.2019)

 • Pink.Panther
  *****

  Psychologická studie bývalého soudce, který je přesvědčený, že jako policista bude moci se zločinem lépe bojovat. Jeho povolání se mu stává obsesí a za svým cílem jde tvrdě a bez skrupulí. Seznámí se tak s prostitutkou napojenou na podsvětí a její manipulací chce docílit dopadení zločinců. Setkání s Lily (Romy Schneider) se mu stane, jak asi tušíte, osudným._____ Inteligentně konstruované kriminální drama je brilantně zahrané, Piccoli předvádí civilní herectví, které je extrémně minimalistické a zároveň strhující, Romyna si roli zkažené holky užívá, ale zároveň platí že role lascivní lehké ženy kterou to baví, je zahrána decentně a přesně. Chyby se hledají opravdu těžce, když i zfilmování jednotlivých scén je provedeno naprosto suveréně. Potemnělé uličky, pochybná bistra, kavárny, policajt v klobouku a plášti, tohle je neo-noir francouzské školy…(2.9.2019)

 • Roman Albach
  *****

  Jak dopadnout bandu zlodějíčků při něčem větším? Vnuknout jim myšlenku, že na velkou akci mají. Ještě je potřeba seznámit se s přítelkyní jednoho z nich... Max to má dobře vymyšlené, všechno vychází podle plánu... nebo vlastně nevychází? Skvělé kriminální drama s propracovanými charaktery postav. Tak jak to Claude Sautet uměl. Michel Piccoli a Romy Schneider ve své vrcholné formě.(8.10.2011)

 • arcticsky
  ****

  Skoro do konce jsem měl pocit, že se jedná jen o průměrnou kriminálku. Ale pointa mne přesvědčila. Chladný policajt, který vyprovokuje partu bezvýznamných zlodějíčků k "větší" práci se sám chytí....(29.5.2012)