Holka od koní

Horse Girl

Drama / Mysteriózní

USA, 2020, 104 min

Docela slušnej úlet. Holka od koní je docela okatá a pěkně se na ní kouká, ale jakmile jí začne rašit v hlavě bordel, tak nevíte, co je realita a co fikce. Skoro jako v pořadu Věřte, nevěřte. Psycho stavy ale nejsou zase tak častým tématem filmů a tak to bylo poměrně zajímavé na shlédnutí. A hlavně Alison Brie to šílenství zvládala docela se ctí.(3.7.2020)

Tomuhle snímku jistě rád přilepším, protože pro podobné filmy mám prostě slabost. Alison Brie to zahrála perfektně naivně a byla radost jí sledovat. O ději se tady nemá cenu příliš moc zmiňovat, někomu sedne a někomu ne. K žánru drama bych určitě přihodil mysteriózní a sci-fi. Po rozporuplných Wounds další film, kde si u mě Netflix udělal plus.(17.2.2020)

• Aljak

A to som si spočiatku hovori, že s tou Sarah to nie je až tak zlé... Napokon sa z toho vyvinulo totálne psycho, ktoré mňa osobne moc nezaujalo a vôbec nemám rád takéto paranormálne teátro. Prvá polovica filmu ma bavila, lebo pôsobila tajomne a už som len dúfal, že to celé bude mať nejaké racionálne vyústenie. Ale potom to začalo - prízraky, klony, mimozemšťania, etc. - no a celé nádejné dojmy boli zrazu preč. Aspoň že na Alison Brie sa celkom dobre pozeralo, krásne oči!(16.8.2020)

• LucilleDaryl

Nevím, co jsem to právě viděla, ale vím, že mě to nebavilo. Obzvlášť pak posledních 40 minut jsem se fakt přemáhala, abych to dokoukala do konce. Na jednu stranu mě zajímalo, jak to celé dopadne, ale ne dost natolik, abych to nestopla a nedokoukala později. Vypadalo to slibně, docela jsem se na to těšila a přistupovala jsem k tomu s vědomím, že půjde o trochu mindfuck záležitost, které čas od času vyhledávám, ale tohle bylo příliš. Na jednu stranu zajímavé, na druhou neuvěřitelně nudné. Alison Brie zahrála svou bláznivou roli perfektně, to musím uznat, ale aby si film mohl dovolit konec ve stylu "domysli si sám", musí být poutavý a napínavý během celé stopáže. Tady se místo toho střídala hluchá místa s utahanými, nepříliš zajímavými scénami. Takovému filmu by prospěl konec nějakým vysvětlením, i kdyby bylo sebevíc neuvěřitelné. Velké finále. Tady se ale z ničeho konalo velké nic. Nesedlo mi to, fakt ne.(24.4.2020)

Krutopřísně cáklej divnofilm, kterej když pustíte vyznavačům mimozemskýho života ve vesmíru a vědcům, zkoumajícím poruchy lidský osobnosti, tak se ty dvě skupiny v uragánu argumentů pozabíjej navzájem. Je zajímavý, že minimálně celou druhou třetinu to výborně funguje jako vyhrocený drama, jen aby děj ve finále aspiroval na nejoblíbenější film Davida Lynche. odpad!ů si to tady nasbírá nepočítaně, ale nedivil bych se, kdyby se za x let pořádaly hipsterský seance v artovejch klubech, kde bude Horse Girl platit za etalon nedoceněnejch filmovejch klenotů 21. století. Bratři Duplassové maj koule a vizi, že dávaj příležitost podobně šílenejm tvůrcům.(7.2.2020)

• - Představitelka hlavní role Alison Brie je spolu s režisérem spoluautorkou scénáře a film v mnohém vychází z historie její rodiny (její vlastní babička umřela coby schizofrenií trpící bezdomovkyně). (fraktal)

• - Scénář filmu neobsahoval přesné repliky, jen podrobně popisoval, co je třeba vyjádřit, herečky zde tedy značně improvizovaly za účelem dosažení maximální autenticity. (fraktal)