Holka od koní

Horse Girl

USA, 2020, 124 min

Tomuhle snímku jistě rád přilepším, protože pro podobné filmy mám prostě slabost. Alison Brie to zahrála perfektně naivně a byla radost jí sledovat. O ději se tady nemá cenu příliš moc zmiňovat, někomu sedne a někomu ne. K žánru drama bych určitě přihodil mysteriózní a sci-fi. Po rozporuplných Wounds další film, kde si u mě Netflix udělal plus.(17.2.2020)

Asi jako většina nezávisláků je to nudný, všední a divný. Když přežijete první hodinu, tak už to začne být zajímavé. Alison se asi hodně snaží vyškatulkovat ze svého zařazení, jinak si nedovedu vysvětlit proč se poslední dobou pořád svléká. Problém je, že i když má na rozdíl od jiných seriálových hereček i talent, tak její oči a hlas jí asi nikdy neotevřou bránu mezi elitu Hollywoodu. I když tohle zvládla skvěle, tak tenhle film ve výsledku skončí jako divná blbost.(7.2.2020)

Krutopřísně cáklej divnofilm, kterej když pustíte vyznavačům mimozemskýho života ve vesmíru a vědcům, zkoumajícím poruchy lidský osobnosti, tak se ty dvě skupiny v uragánu argumentů pozabíjej navzájem. Je zajímavý, že minimálně celou druhou třetinu to výborně funguje jako vyhrocený drama, jen aby děj ve finále aspiroval na nejoblíbenější film Davida Lynche. odpad!ů si to tady nasbírá nepočítaně, ale nedivil bych se, kdyby se za x let pořádaly hipsterský seance v artovejch klubech, kde bude Horse Girl platit za etalon nedoceněnejch filmovejch klenotů 21. století. Bratři Duplassové maj koule a vizi, že dávaj příležitost podobně šílenejm tvůrcům.(7.2.2020)

No ja teda neviem, čo si mám myslieť o tomto filme. Úplne by mi stačilo, keby to bol film o živote hlavnej hrdinky ako nejaká sociálna alebo psychologická dráma. Ale to scifi nadprirodzeno bolo pre mňa naviac. Asi to malo byť chaotické, ale úprimne, neviem ani čo si mám myslieť o tom konci a či bol vôbec reálny. Na jednej strane to bolo aspoň zaujímavé a bol som zvedavý, čo sa tam deje, ale dalo sa to urobiť prehľadnejšie, logickejšie, inteligentnejšie, zaujímavejšie a normálnejšie. 6,4/10.(7.2.2020)

Tento film ako metafora na vnímanie sveta čitateľov sputnika a slobodného vysielača, voličov kotlebu či pitomia, ktorí sú presvedčení o svojej pravde a fakty fyzického sveta sú zaplatené sorošom a skorumpovanými neziskovkami liberálnych fašistov a cesty z tejto skrumáže niet, pretože akýkoľvek pokus o pomoc sa trestá len hlbším ponorením do paralelnej reality, vidín a konín. A patológia hlavnej hrdinky zodpovedá tiež ľuďom, ktorí žijú v prijateľných materiálnych podmienkach, no chýba im pocit sociálnej začlenenosti, komunity a zmyslu existencie medzi reálnymi ľuďmi a situáciami.(14.2.2020)