Ďábelská trojice

The Infernal Trio

(neoficiální název)

Komedie / Krimi / Horor

Francie / Západní Německo / Itálie, 1974, 107 min

Žánrově spíše něco mez krimi a psychologickým drama s jemným erotickým škádlením. Nicméně na svoji dobu kvalitní snímek. Scéna s naběračkou zamávala i se mnou a to jsem zvykej na ledacos :) Mimochodem osud, který potkal Romy Schneider je také hodně mrazivý...(3.7.2014)

Dobré, ale asi ne tolik, kolik jsem očekával. Jakkoliv je Romy velmi půvabná a Michel naprosto démonický, nemůžu se zbavit lehce trpkého dojmu z tohoto filmu. Hudba, i když je výborná z toho víc jak lepší tři neudělá. Jinak je tahle trojice opravdu ďábelská o tom nemůže být vůbec žádných pochyb. Na svou dobu hodně otevřený film.(25.1.2016)

Žánrová všehochuť, ktorej dominuje čierno-čierny humor, aspoň takto som poňal tento film ja. Na scénu s vynášaním v kyseline rozpustených obetí nikdy nezabudnem. Bolo v nej toľko odpornosti a humoru, že sa to len tak nevidí. Hereckej trojke velí neskrotný Michel Piccoli, ktorý si to evidentne užíval.(19.10.2015)

Ve své době velmi kontroverzní film, za který německé publikum Romy Schneider nechválilo. Naopak nechápali, jak sladká císařovna Sissi může vůbec ztvárnit tak brutální a nelidskou vražedkyni jakou byla Philomena Schmidt. Romy Schneider s Michelem Piccolim a Maschou Gonskou vytvořili skutečně ďábelské monstrum, které v touze po penězích a luxusu je ochotné čemukoli. Pojistné podvody, vraždy, odstraňování mrtvol a užívání si sexu. Snad málokterý režisér byl do té doby tak naturalistický, jako právě Francis Girod. Scény dvojnásobné vraždy a následné likvidace těl bez skrupulí ukazují, co si většinou jenom domýšlíme. Ale postavit film pouze na této kontroverzi, to by bylo málo. Francis Girod si to uvědomuje, a tak natočil nejen naturalistický, ale taky výborně fungující sarkastický thriller.(5.2.2010)

Pěkně promyšlený příběh, ovšem neobyčekně naturalisticky natočený, že se mi místy děalo až mdlo (především scéna s rozpuštěným bývalým komplicem Chambonem v kyselině sírové ve vaně, a Michel Piccoli pak velkou naběračkou nabíral po dobu asi pěti minut hnědočervenou kaši do kýblů...). I Romy Schneider byla v této roli pozoruhodně přesvědčivá, lstivá a nelidská, až jsem si říkal, jak se oba herci k těmto rolím dostali. Film rozhodně stojí za shlédnutí, ale je to pro opravdu silné nátury.(29.10.2011)

• Michel Piccoli