Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Odpadlíci z Městské hlídky musí překonat sami sebe a najít kuráž k záchraně světa. Trollové, vlkodlaci, čarodějové a další podivní hrdinové čelí ďábelskému plánu na vzkříšení obrovského draka... (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

venalce 

všechny recenze uživatele

NE, TOHLE NENÍ PRATCHETTOVA ZEMĚPLOCHA...prostě ne. Je sice vidět, že tvůrci četli předlohu, ale veškeré postavy a motivy z ní totálně překopali a pohřbili. Tohle neomlouvá ani nepochopení ducha předlohy, protože příběh nefunguje sám o sobě. Trpaslíci, co nejsou malí, ale jen u Karotky to vadí, snadno zranitelní trolové, postavy měnící motivaci jen tak, protože se to hodí (SPOILER! Celý seriál hledají relikvie, které v posledním díle bez udání důvodů nefunguji. Proč? KONEC SPOILERU). Mohla bych tu popsat několik stran rozčilováním se, jak moc to není ta laskavě humorná a trefně lidská Zeměplocha, která umí tak krásně vypíchnout absurdity běžného života, ale nejvíc mě děsí, že se najdou lidé, kteří si podle tohodle paskvilu udělají obrázek o knižní Zeměploše. RADŠI SI PŘEČTETE STRÁŽE! STRÁŽE! NEBO SE PODÍVEJTE NA ZASLANOU POŠTU, JESTLI CHCETE VIDĚT, JAK FUNGUJE ANKH-MORPORK. ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti zákeřnému znehodnocení a žehrání, že to není Terry Pratchett, tenhle seriál otrocky nekopíruje jeho knihu, není její ilustrací, ale jde dál a jinam, inspiruje se jimi (těmi o Městské hlídce) a jeho světem a vytváří něco nového. Něco, z čeho by měl Pratchett jistě radost. Pratchett, podobně jako Douglas Adams, vynikal až absurdní tvořivostí a dů/vtipností. Steampunkový svět Hlídky, oproti takové Legii, nebo Doom Patrol, navíc má postavy, se kterými se lze ztotožnit a které mají vývoj. A zachází s nimi tak tvořivě v rámci filmového média, jako Pratchett v rámci literatury. Mrzí mě, že jen proto, že to není pohyblivá audiokniha, je to odsuzováno, protože to má, právě díky svébytnosti televizního média svou přidanou hodnotu. Např. vyniká Jo Eaton-Kent jako Pleskot, protože tam kde Pratchett jinotajně a laskavě zachytil téma trans gender identity, tam Eaton-Kent jako nebinární člověk svůj osud propojuje s Pleskot. V Hlídce již vystupuje po tranzici a i když nebudeme vědět o genderové identitě Eaton-Kent, je evidentní, že Pleskot ztvárnili s jistým kouzlem a důstojností bez známky karikatury. ()

Reklama

kukkik odpad!

všechny recenze uživatele

Z tohodle seriálu jsem měl od oznámení obavy.. a naplnily se bohužel plně. Proč mají dnešní tvůrci tu chorobnou potřebu vzít dokonalou předlohu a udělat z ní.. tohle? Zeměplochu mám přečtenou celou a tak si dovoluji považovat se za znalce, chápu o co Pratchettovi šlo a všech 41 knih jsem si užil plně ponořen do jeho světa. Miluju jeho humor, hloubku postav, provázanost příběhů a celého univerza Zeměplochy. Toto všechno tenhle seriál vzal, s většinou si vyloženě vytřel řiť, postavy dal stranou, u každé si hodil mincí jak jí pokroutí pohlaví, rasu, výšku a věk a celé tohle rošambo přestřikal na jakýsi pseudo fantasycyberpunk. Doprčic, to je tak těžký řídit se předlohou?? Na to nemusí být člověk génius aby mu došlo, že knižní bestseller o víc jak 40 svazcích přeložených do všech světových jazyků, čtený generacemi fanoušků a mající fankluby po všech kontinentech by bylo kurde lepší nechat tak, jak je. Neuvěřitelné, nepochopitelné, neodpustitelné. Ještě že je tu těch pár dost podařených TV filmů a divadelních her, které jsou o x úrovní výše, než tohle, jelikož i přes nízké rozpočty pochopily jedinou zásadní věc - zůstaly věrné předloze jak to jen šlo. Podobný osud jako u Zaklínače.. Člověk by nejradši těmhle jelitům ty rozpočty sebral a dal je tvůrcům těch starých seriálů a filmů. Věřím, že pak by vzniklo něco krásného, narozdíl od tohodle. Jako diváka mě tenhle seriál, přes předem nízká očekávání, zklamal, a jako fanouška předlohy vyloženě nas***. Takže díky za nic, snad chystaná nová adaptace Duny neudělá své předlote podobnou medvědí službu. odpad! ()

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na chvíli dáme stranou, že jde o vzdálenou inspiraci Zeměplochou. Vlastně by mi nový pohled na Pratchettovy knihy nevadil, ale muselo by to bý napsáno s jinou grácií. Medvědí službu tu prokazují jakžtakž fantasy kulisy a zajímavě vypadající postavy, které odvádí pozornost. Podotýkám, že jde pouze o vzhled. Interakce mezi postavami nefunguje, každá hraje jako z jiného seriálu, a vše tomu dává za uši příšerný scénář s nudnou televizní kamerou. Není v tom vůbec žádná šťáva a velmi chybí lidský humor z knih. Je to zkrátka Frankensteina monstrum, které mohlo být s trochou snahy zajímavé, ale Frankenstein neměl žádný originální nápad. ()

ER 

všechny recenze uživatele

I když jde o inspiraci, tak duch T.P. tu je. Jeho typické figurky, a vrstevnatý děj, který vyžaduje velkou představivost, se tady představuje ve zdařilé vizualizaci se solidním hereckým ansámblem. Bohužel všemu, co je tady dobré, podkopává nohy "punk", který způsobuje více chaosu, než lze zvládnout. Méně kreativity by určitě neuškodilo. ()

Galerie (382)

Zajímavosti (1)

  • Postavu trpaslice Pleskot ztvárňuje nebinární Jo Eaton-Kent používající zájmeno „oni“ nebo „ona“. Odpovídá to původnímu charakteru Pleskot, respektive trpaslic, které Pratchett charakterizuje jako nerozeznatelné od mužů trpaslíků. V předloze „Nohy z jílu“ Pleskot prochází coming outem a zveřejňuje svou pravou identitu. (TroiMae)

Reklama

Reklama