Spree

Trailer

Kurt Krinkle (Joe Keery) chce být senzací ve světě streamerů, i když nemá žádný talent nebo dovednosti. Zdánlivě pracuje jako řidič aplikace Spree pro sdílení jízd, ale snaží se toho využít pouze jako prostředku k produkci více obsahu pro svůj kanál. Vybavil svůj vůz kamerami a vysílá živé přenosy s cestujícími v naději, že zachytí nějaký dobrý materiál pro „Kurtův svět“. Jeho počet sledujících je však velmi nízký, a tak se Kurt rozhodne pro zvýšení popularity své zákazníky zabíjet. (Bospor)

Trailer

KlárkaS

Cynickej a děsivej komentář k dnešní době, kdy se sdílí všechno a popularitu a psychický zdraví určuje sledovanost a lajky. Jo, je to (snad) přehnaný do extrému, ale za mě tahle horrorová podíváná funguje jako už dlouho nic. Joe Keery je sympatickej psychopat, bez toho jeho roztomilýho obličeje by to asi jen těžko drželo pohromadě, takže díky za něj. Poslední minuty s redditem a 4chanem s I will follow him v pozadí zabolízamrazí hodně. A vodu si v uberu nevezmu už asi tak níkdy... ()

POMO

Cynické poukázání na hodnoty současné teen společnosti, která staví svůj svět na počtu lajků, pro které udělá cokoliv. Tedy nic nového pod sluncem, akorát ab-absurdum posunuto do vraždění online pro zábavu. Ovšem nikterak zábavně a nápaditě, ale naopak úmorně dlouze, skrze selfie videa kluka, které se dokonce snaží dotknout i rasových problémů Ameriky. Nudné, autorsky bezhodnotné a hlavně stejně povrchní jako subjekt, na který to poukazuje. ()

*CARNIFEX*

Roztrhlo sa vrece s horormi, tematicky prepojenými so sociálnymi sieťami či inou formou “verejnej” prezentácie vlastných myšlienok so zámerom zaujať, no a i keď je “Spree” pomerne originálnou záležitosťou, s dobrým hereckým obsadením, mohol ponúknuť ďaleko viac, pričom zbytočne pomaly pôsobí najmä úvod, ktorý by mohol a mal zaujať ako prvý. Priemer (možno slabší), ktorý nijak extra neurazí, avšak ani nevystraší, nepobúri, pričom z pohľadu komédie, nijak mimoriadne nepobaví. ()

EvilPhoEniX

Sympaťák Joe Keery ze Stranger Things je řidičem Uberu a rád streamuje svůj život, ovšem jeho počet Followerů je velmi nízký a rozhodne se zabíjet své zákazníky, aby si zvýšil popularitu, ovšem ani to moc nezabírá a tak jedinou možností je lovit populární. Aktuální téma sociálních sítí, kde pro některé lidi Lajky tvoří život a kam až jsou schopní někteří zajít, aby měli sledovanost?! Film hezky odsýpá, Joe Kerry hraje psychopata tak dobře, že mu i fandíte, akorát vraždy mohly být drsnější, ale jinak fajn zábava, která dokázala občas i zamrazit. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 6.5/10. ()

choze

Keery jako snaživý zoufalec-wannabe streamerská hvězda bez X-factoru je výborný, jak roztomilý, tak znepokojivý. Film sice není brutální šokující jízdou, jakou by mohl být a asi by i rád byl, ale cynický je dost a po vlažné první polovině, se i slušně zábavně rozjede. Zajímavý efekt byl, že při scénách vražd mě spíš než probíhající vraždění zajímaly tupé komentáře k němu na sockách. A tečka s Kurtovým odkazem dál žijícím na netu byla správně dojemná i nepříjemná. ()