Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melouchaření ve stavebnictví sice kdysi bývalo trestné, ale šikovní lidé dokázali ledasco zařídit. Poněkud rozpačitá tragikomedie přesvědčuje, že i stavbaři by měli být poctiví. Protagonistou je tu mravný projektant, který si občas zaskočí zazpívat, aby si užil i jiného než pracovního vyžití. (oficiální text distributora)

Recenze (30)

Master19 

všechny recenze uživatele

Až do placení taxíku to vypadalo na super film. Bohužel toto nastane ve druhé minutě a pak už to je hloupá plácanice. Dobře se sledují Poloczek či Husák, ale hlavní "hrdina" je prostě napřesdržku, ať už dělá cokoliv. Když už děj zabředává do odpadu, naštěstí se vždy objeví strašně rychlej Bill, co tu už byl! Uí, uí!! ()

Drom 

všechny recenze uživatele

♫♪♫ Příběh co vám povím teď je pravdivý na to vemte jed a není vůbec vymyšleneííí. ♫♪♫ Je vo chlápkovi jménem Jan co napsal to a režíroval a k ruce další blbečky měl. ♫♪♫ Měl jednu ruku dřevěnou a tu druhou taktéž levoúúú. ♫♪♫ Bylo jasný z prvních vět, že dílo bude zavánět, takovej film vybleteííí. ♫♪♫ REF: Kdo tu blil? To byl Bill, jó rychle blil, ten tu blil, blil, blil, rychle blil. Tenhle filmík není poslední, v okolííí. Není přiliš nový ani vůbec hezký, ale za to velmi pitomý. Jó pitomý. ♫♪♫ Pouštím si na jůtubu a mám chuť si dát přes hubu, když tenhle divnej film se mi spustil. ♫♪♫ Koukatelnej moc nebyl a já se hnedka naježil, zkrátka nikomu se vůbec nelíbil. ♫♪♫ Znáš mě já jsem ten debil co tyhle kidy vypotil. ♫♪♫ Víc než jednu nechci dát, nesnaž se mi to rozmlouvat, když jsem to viděl, málem jsem taky blil. ♫♪♫ REF: Kdo tu blil? To byl Bill, jó rychle blil, ten tu blil, blil, blil, rychle blil. Tenhle filmík není poslední, v okolííí. Není přiliš nový ani vůbec hezký, ale za to velmi pitomý. Jó pitomý. Jó pitomý. Jó pitomý. Hůhů! ♫♪♫ ()

Reklama

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Na dobu vzniku to neni tak špatný film. Tenkrát se zkrátka točilo o ničem, témata nebyly. Buď je nepustily komanči, nebo nezajímaly diváctvo. Výkony herců jsou dobré. Havelka hraje a zpívá, Poloczek, Skopeček, Pleskot, Kulíšková, Fišer a další odehráli rozhodně lepší standart. Já tomuto filmu zkrátka nic nevytýkám a docela rád se na něj mrknu (možná i z nostalgie). Zkrátka 60 %. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že to bude nějaká detektivka, ale ona to byla spíš taková nepovedená komedie, kde se na pozadí řeší nějakej kriminální případ. Co se týče komediální stránky, tak jsem moc nezasmál. Havelka v hlavní roli mi lez dost na nervy. Zřejmě tu roli dostal jen z toho důvodu, že umí zpívat (pořád tam zpívá s nějakejma kotlíkářema), jinak byl naprosto nevýraznej. A jeho femme fatale taxikářka Tatiana Kulíšková taky nic moc. Naopak herci ve vedlejších rolích se předvedli v dobrym světle. Ať to byl Poloczek, Husák, Potměšil, Fišer a řada dalších... Jinak ve filmu jde o to, že hlavní postava dostane úplatek 100 litrů, což byly v roce 85 ukrutný prachy a jde to odevzdat na VB. Takovýho blba bych snad vrátil rodičům a nechal přemrdat. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Film je pojat jako sportovní zápolení jednotlivých postav o to, která z nich je nejprotivnější. V soutěži ze začátku ztrácí Fidlerová, neboť její neustálé zpražování Havelky za jeho parodii na zpěv působí velice sympaticky, pak ale podlehne hučení příbuzných, že prostá chudá holka z vesnice nemůže pohrdat titulem paní architektová (paneláková), začne být na Havelku milá a jejich milostné scény pak patří k tomu nejhoršímu, co si dokáže lidská fantazie představit. Korunu svému výkonu pak nasazuje morální fackou Petříkovi mladšímu. Také Masopust coby hlavní padouch Dr. Petřík v klání zprvu hodně ztrácí dech, neboť obratnou spekulací s pozemky podrývá nenáviděný socialismus... ale vše si zlepší svým naprostým doznáním na konci a umisťuje se tak v první polovině pelotonu. A tak se slavným vítězem stává Poloczkův policajt tvrdící, že v socialismu se nedá zatýkat za daňové úniky a že je možno smát se příslušníkovi VB do tváře! ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Skladbu "Rychlý Bill" skutočne spieval Ondřej Havelka (ing. Libor Severa) v doprovode skupiny Classic rock'n'roll band a Petarom Introvičom zakladajúcom členovi skupiny Bluesberry. (Raccoon.city)
  • Natáčeno v Praze Smíchově, Řeporyjích, Novém Městě, kavárně Slávie, Starém Městě, hlavní poště v Jindřišské ulici, Malostranské Besedě, Dejvicích, Svatém Janu pod Skálou a na nádraží Mokrovraty. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama