Novinář z New Yorku Bat Masterson (Albert Dekker) vzpomíná na své působení v roli šerifa ve městě Dodge City v Kansasu, které vyčistil od kriminality a kde se zamiloval do tanečnice Dory Hand (Claire Trevor). Mastersonův rival v boji o Dořino srdce byl King Kennedy (Barry Sullivan), zbohatlík ignorující Mastersonovu snahu o nastolení pořádku, ačkoliv tajně Mastersonovo odhodlání obdivuje. Přestože se Dora snaží šerifovi pomoci získat jeho vysněnou práci novináře a přimět jej tak město opustit a zanechat nebezpečného povolání, Kennedyho žárlivost rivalitu mezi oběma muži nenávratně prohloubí. (OG_Swifty)

OG_Swifty

Jelikoz mi filmy s Claire Trevor nikdy nesedly, musel jsem si pustit dalsi... a vida, ono to jde. Claire Trevor hraje svetici, ktera krasne zpiva, tancuje, stara se o nemocnou holcicku, prostituuje se za penize na postaveni nemocnice, nema rada smrt a miluje dobreho muze serifa Bata Mastersona. Ackoliv z pocatku je to docela nudny a Claire hraje obvykle nezajimave, postupem casu ziskava na sympatiich a hodne tomu pomaha jeste mnohem otravnejsi Marison Martin. Z kovbojky se nakonec vyklubala slusna romantika se smutnym koncem (dokonce tam i zastrelej pejska). Stopaz pomerne dlouha, kvalita spatna (velmi obtizne se film shanel a z filmu uz se nedochovalo 5 minut stopaze), scenar dobry a herecke vykony .. no nic extra. Dekkera sem jeste zkousnul, ale Sullivan, Kilbride a Bevans byli hrozny. Claire Trevor naopak velmi dobry vykon. Zhruba 3,5*, zaokrouhleno dolu. ()