Dr. Cyclops

Dobrodružný / Sci-Fi / Horor

USA, 1940, 76 min

Film který měl podle mého navíc. Co mě nejvíce zaujalo je barva která na tu dobu byla fakt výjmečná a celkově i kamera je naprosto dokonalá. Džungle je nádherná a všechno má takovou podmanivou atmosféru, a efekty zmenšených lidí jsou dokonalé. Ale bohužel film je značně roztahanej a některé scény působí spíše komicky. Herci taky nic moc jedinej doktor je výbornej. Schoedsack má za sebou lepší filmy ale i tak jsem rád že jsem tohle viděl.(11.12.2013)

Nádherný trikový film držící se jemně nahozeného příběhu o útěku Odyssea od Kyklopa... Jo, natočit něco se zadní projekcí černobíle, to skrylo kdeco, a obrazy se daly libovolně nakombinovat. Ale v technicoloru ostrém jak břitva, takhle skvěle vypadající triky... Film je precizností na úrovni nejméně 80. let, a nadhodím, že je provedením dokonalejší než jakýkoli československý film do dnešního dne. Ani ti herci nehrají jako pitomci... za mě vyloženě plný počet.(6.4.2012)

• Karlos80

Ernest B.Schoedsack, byl spíše celkem známou osobností animovaného filmu, a znamý především díky filmu King Kong, obohacuje celkem banální příběh odpovídajícími efekty.V peruánském pralese učiní jeden z členů výpravy biologů objev, jak lze libovolně měnit velikost člověka.Svůj objev ale posléze svým ostatním kolegům z výpravy zamlčí, nadále s nimi však spolupracuje a snaží se využít jejich vědeckých poznatků ve svůj prospěch.Vědci však jeho tajemství nedopatřením odhalí.Šílený vědec je však ze strachu potrestá a promění je v trpaslíky.V pralese plném nástrah, nebezpečí a různých tajemství jsou vědci nuceni bojovat o holé přežití.Jen díky špatnému zraku šíleného doktora...a dále už ve filmu.Poslrdní film E.B.Schoedsacka je sice krátký, viděl jsem z tohoto filmu asi necelou půlhodinku ale i tak jsem nebyl vůbec zklamán a byl jsem i mile překvapen, poměrně na svou dobu zdařilými vizuálními a trikovými efekty.Film stojí rozhodně za povšimnutí.Charles Halton jako Dr.Cyclops byl výborný.Od padesátých let se režisér věnuje už jen dokumentárním filmům.(18.10.2006)

• fefee

O jednu hviezdičku naviac za skvelo zvládnuté triky, ktoré sú mimochodom doménou celého filmu a bohužiaľ aj tou jedinou. Doktor "Albert Dekker" v prešiváku naháňajúc miničloviečikov v červených plienkach bez zmysluplnejšieho príbehu a nudnej réžie. Pochopiteľne nemôžno brať hodnotenie len vzhľadom na to kedy dielo vzniklo, a preto musím povedať aj keď nerád-strašná nuda!(10.8.2014)

Je to blbina s mizernými hereckými výkony, špatným scénářem s neskutečně mnoha dírami a i některými naprostými logickými lapsy (kde mohli trpaslíci vzít v mokré džungli hned po tropické bouřce oheň? Jak mohli hned po zmenšení mít všichni efektně oblečené bílé tógy jako ze starého Říma? A jak se jim ze scény do scény najednou změnila barva jejich ošacení? A tak dále, je toho až moc). Ale prostě se na to hezky kouká, triky jsou dětinsky zábavné... Občas ten termín používám, ačkoli ho vlastně nemám rád, ale je to taková ta starosvětská zábava, dobrodružné sci-fi ze staré školy, kde je člověk okouzlen už jen tím, že je to vlastně naivní a pitomé. Od režiséra Schoedsacka je to zatím nejslabší věc, kterou jsem viděl. Podívat se na to dá. za víc než jedno zhlédnutí to už ale nestojí.(12.10.2013)