Jednoduchý dej, väčšinou slabulinké herecké výkony (Fay Wray má od dobrého hereckého výkonu asi tak ďaleko ako Kong od Iggyho :-), menšie-väčšie nelogickosti, dialógy... ehm... zaujímavé, ale aj tak... King Kong má v sebe také neodolateľné čaro, že uchváti aj vyše 70 rokov po svojom vzniku (aj keď z iných dôvodov ako vtedy) a človek len žasne sám nad sebou ako je hodinu a pol pripútaný k plátnu (no... k obrazovke) a žerie jeden obrázok za druhým. Vskutku nevídaný zážitok.(17.12.2005)

Tohle, že se natočilo v roce 1933? Fantazie! Dávám plný počet, přestože mi ten chatrný začátek, hloupé dialogy i otřesní herci vážně vadili. I když oproti remakům tady fungují opravdu jen jako kulisa (a potrava) pro velkolepý Ztracený svět. Nějakou "hlubší" myšlenku bych ve filmu opravdu nehledal, pokud, tak v remacích je zdůrazněná o něco silněji. Tohle je pravá a nefalšovaná Monster Revue a já už vím, kam chodil Karel Zeman pro inspiraci na svou "Cestu do pravěku".(14.11.2005)

První provedení King Konga je opravdu úžasné. Jedny z prvních efektů, kde se vysílalo jedno plátno se zápasícími miniaturami a před ním stáli herci, kteří dál dramatizovali situaci. Jednoduché, ale výborné. Nejvíce se mi líbili zápasy. s Tyrannosaurem a s hadem. Na 30-tá léta je to špičkový výkon. Do budoucna inspiroval ne jednoho režiséra. King Kong je dnes legenda.(29.3.2011)

Trochu zdlouhavý děj, ale když má člověk slabost pro černobílé horory, jen žasne s otevřenou pusou. Trikově je to na svou dobu opravdu nevídané. Nejen King Kong sám, ale i ostatní příšery z tajemného ostrova jsou precizně vypracované, a až na své trhavé pohyby, jsou "jak živí"(:. Boj King Konga s tyranosaurem Rexem je velic zajímavý a brilantně provedený, nemluvě o celém prostředí kolem, o džungli, která je na svou dobu, také velice přesvědčivá.(10.4.2004)

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Staré filmy mám hodně rád, ale tohoto jsem se docela bál, jelikož jsem před tím viděl novější verze. Jak dopadnou triky? Jak příběh? Všechno na výbornou a novější verze (tedy ne Jacksonova, tu jsem zatím ještě pořád neviděl) se můžou jít bodnout. Pokud King Kong, tak jedině tenhle (a možná jeho menší parodie v Rocky Horror Picture Show :) )(30.7.2007)

• - Piloti dostali každý po deseti dolarech za scénu kdy letadla startují z úzké "ranveje". (DaViD´82)

• - Letadlo, které na konci filmu sestřelí King Konga, je pilotováno Merian C. Cooperem, ze zbraně střílí Ernest B. Schoedsack. Oba režiséři projektu věnovali tolik úsilí, že si chtěli na závěr dopřát možnost King Konga zabít. (Němi)

• - Jednou z hlavních, a oficiálně nikdy nepřiznaných, inspirací pro vznik King Konga byl i mystifikační dokument společnosti "Congo Pictures" Ingagi z roku 1930. Ten byl inzerován jako "Nesporně autentický filmový záznam, který zobrazuje obětování živé ženy gigantickým gorilám!" Tento film šel proti všem hollywoodským tabu, když zobrazoval například sex černošky s gorilami či jejich potomky, kteří vypadali spíše jako opice než lidé. Ingagi byl okamžitý hit a vydělal na tehdejší dobu úctyhodné více jak čtyři milióny dolarů. Tvrdí se, že nebýt právě komerčního úspěchu Ingagiho, tak studio nikdy vznik King Konga neodsouhlasilo. (DaViD´82)