Reklama

Reklama

King Kong

  • USA King Kong
Trailer

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

T2 

všechny recenze uživatele

Na ten rok vzniku je spracovanie filmu v niektorých oblastiach na vyššej úrovni, než to čo nám ponúkajú filmári pri dnešných možnostiach v tomto priemysle v poslednej dobe. Možno príbeho je to klasická miestamy až jednoduchá osnova, čo poznáme hlavne vďaka remaku z 1976, čo beriem ako vrchol v spracovaní legendárneho Konga ale ak opomeniem tie dialógy tak tento Kong je podívaná na úrovni, kde nie je hlavne núdza o nápadité triky aj keď jednoduché ale tam je potom vidieť aj tá skutočná zručnosť tvorcov. ║Rozpočet $670,000Tržby USA $1,700,000Tržby Celosvetovo $-()

Matty 

všechny recenze uživatele

I když ta chlupatá obludka dnes vzbuzuje více soucitu než respektu, stále jde o špičkové (protože nonstop) dobrodružství. Wrestlingový monster souboj, romantické rozjímání na vršku skály (Fay Wray je HVĚZDA stříbrného plátna), posléze méně romantické rozjímání na vršku Empire State Building… všechny patří k něm nejvíce „WOW!“ scénám černobílého filmu. Senzace, která několika kongovskými kroky překročila dobu svého vzniku. Apendix: Není divu, že se Peter Jackson nechal tak unést a natočil to, co natočil. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, kitano, curunir, Ulrich ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Už chápu, proč je King Kong od Jackssona taková nuda, on to prostě opsal z původního snímku a s pár dalšími nápady a efekty doufal, že se velký král vrátí na svůj trůn. Pro mě však nikdy na trůně nebyl a nepatří tam. Z dnešního hlediska efekty tragické (pochopitelně), ale i herecky a dějově slaboučký snímek, který mohl ve své době vypadat výjimečně, ale dnes takový rozhodně není. Jen těžko jsme se nutil k dlouhému sledování snímku, který mi byl cizí od první do poslední minuty. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně ten největší monster-movie, jaký kdy byl natočen. Klasika, která patří do dnes již zapomenutého LOST WORLD žánru, který byl v době světové ekonomické krize nesmírně oblíbený a který byl popularizován filmovými přepisy románu A.C.Doyla, E.R. Burroughse, J.Vernea atd. Tyhle filmy měly jedno společné - pevně ohraničené území s prehistorickými zvířaty, nebo téměř zaniklými civilizacemi. Ve 20.a 30.letech se tyhle filmy točily jak na běžícím pásu, byly plné trikových sekvencí a King Kong byl jejich král. Ve své době to byl vskutku technický zázrak, jehož některé trikové scény dodnes vypadají skvěle. První dvě třetiny jde vpodstatě o takový Jurský park na malém ostrově uprostřed Pacifiku, s mnoha pravěkými ještěry, mezi které se jakoby nedopatřením přimotal přerostlý lidoop z dob mnohem pozdějších. Když pominu takové lapsusy dané dobou, jakože z neškodného býložravce brontosaura udělali tvůrci filmu krvežíznivou bestii, nemohu nevzpomenout takové lahůdky, jako byl třeba souboj King Konga s tyranosaurem, dokonalá to ukázka stop-motion animace té doby. A na posledních 15 minut - řádícího King Konga v New Yorku - je radost se dívat i dnes, což potom v roce 1933, to musela být naprostá bomba! Dokonce se odvážím říct, že mnohé triky v King Kongovi vypadají lépe, než u monster-filmů v 50. a 60. letech. Škoda, že se dnes již takovéto lahůdky vůbec nevysílají.... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

King Kong je od pohledu jedním z těch snímků, jejichž hlavním posláním je ohromit divákovy smysly a nějaký děj je jim celkem ukradený. A vzhledem k tomu, jak působivý je ještě dnes, v době Transformerů, museli diváci v roce třicet tři padat naznak ani ne tak z jahody jako z úžasných gigantických nestvůr svádějících líté boje v exotické džungli kdesi na ostrově, na nějž zapomněl i čas. Herecké výkony i zápletka jsou sice nevalné a hlavní hrdinka musí každému svým afektovaným ječením lézt na nervy, ale ta podívaná má jakési kouzlo, které vám brání strhnout z filmu onu iluzornost a faleš začínající u blond paruky Fay Wrayové a končící "obří" figurkou titulního primáta. King King dalece předběhl svou dobu a jakožto správná legenda si zaslouží svůj díl respektu, vyjádřitelný u mě osmdesáti procenty. ()

Galerie (115)

Zajímavosti (99)

  • Bylo vytvořeno a použito více modelů King Konga v různých velikostech. Například mezi Kongem na ostrově a ve městě jsou patrné mnohé rozdíly (např. větší tvář což ho dle tvůrců činilo příliš lidským). (DaViD´82)
  • Ač je to dnes s podivem, tak film v době uvedení nedostal žádnou cenu a ani nominaci na nějaké z ocenění. Triky se na Oscarech začali oceňovat až v roce 1939, Glóby ani ocenění Akademie sci-fi, fantasy a horroru ještě pěkných pár let neexistovali a to ostatně platí i o většině ostatních kategorií/ocenění, na které by teoreticky mohl King Kong aspirovat. Jediné nominace tedy posbíral až po vydání speciální edice na DVD. (DaViD´82)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další…

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

07.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na…

Reklama

Reklama