King Kong je skutečný velikán mezi filmovými monstry a vidět ho na filmovém plátně bylo dokonce i v osmdesátých letech zážitkem. Možná i díky starobylému prostředí letenského kina Ponrepo, kde se lépe vžívalo do dob dávno minulých, kdy Kong svým řevem a svou velikostí děsil nejen Fay Wrayovou, ale také diváky. Navíc tu bylo velkolepé, téměř nonstop dobrodružství, Kongův souboj tyranosaurem, únos Fay pterodaktylem, šplh na Empire State Building, nádherná atmosféra v níž se mísil duch doby s osobitou naivitou a také úctou k umění tehdejších trikových mistrů, která nahradila úžas „původních“ diváků.(24.11.2010)

Podobně jako budou architektonické divy starověkého světa pro většinu lidí s otevřenýma očima navždy zřídlem posvátné bázně, tak i zahlazujícím tokem času opomíjený monarcha veleprimátů Kong, zrozený z lůna klasického Hollywoodu a jemu náležící estetiky černobílého obrazu, nikdy nepřestane být milován a obdivován cinefily (se srdcem na správném místě) ze všech koutů Modré planety. King Kong, to je průzračný destilát dobrodružství, symbol lásky k filmu, Biják s velkým Bé a konečně nesmrtelná podívaná!(20.3.2009)

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Staré filmy mám hodně rád, ale tohoto jsem se docela bál, jelikož jsem před tím viděl novější verze. Jak dopadnou triky? Jak příběh? Všechno na výbornou a novější verze (tedy ne Jacksonova, tu jsem zatím ještě pořád neviděl) se můžou jít bodnout. Pokud King Kong, tak jedině tenhle (a možná jeho menší parodie v Rocky Horror Picture Show :) )(30.7.2007)

"King Kong" - Eighth Wonder Of The World. Klasika svetovej kinematografie. Výborný dobrodružný monster film, ktorý aj napriek svojmu veku, je stále silne pôsobivý. Zaujímavý námet, vymakané scenérie, rýchly spád bez nudných zásekov, dobrá hudba, dobrí herci... Pre filmových gurmánov je to lákavý kúsok. Trendovým konzumentom by som však skôr doporučil Jacksonovu remake-verziu z roku 2005. ****(12.11.2008)

• Psychor

Do 40.minuty se jedná o nezáživnou podívanou plnou prachbídných hereckých výkonů a přehrávaných dialogů, avšak pomyslný "vrchol" nastane teprve s příchodem King Konga, který vykouzlí na tváři drtivé většiny diváků hořký úsměv. Tak žalostné trikové provedení, kterému vévodí opravdu otřesná stop motion animace, totiž bezpochyby ještě nikdy neviděli. Obří gorilák a další pravěká monstra nenáhánějí hrůzu, ale naopak přetvářejí celý snímek na jednu velkou grotesku hodnou odpadu.(23.4.2016)

• - Film mal to šťastie, že vznikol o rok skôr, ako plošná filmová cenzúra, a preto si mohol dovoliť byť na plátne nezvyčajne surový. (Raccoon.city)

• - Entertainment Weekly zvolil tuto verzi King Konga 47. nejlepším snímkem všech dob. (DaViD´82)

• - Stromy a rostliny v trikových scénách (dělaných technikou stop-animace) byly kombinací železných modelů a skutečných rostlin. Jednou přes noc však rozkvetla jedna z květin. Došlo tedy k tomu, že při rozpohybování Konga na pozadí "mizí a objevuje se" (ne)rozkvetlá květina. Nikdo si toho však nevšiml až do doby, kdy již byla scéna kompletně hotova. Byla tak v tahu celodenní práce. (DaViD´82)