Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommy987
  *****

  Jednoduchý dej, väčšinou slabulinké herecké výkony (Fay Wray má od dobrého hereckého výkonu asi tak ďaleko ako Kong od Iggyho :-), menšie-väčšie nelogickosti, dialógy... ehm... zaujímavé, ale aj tak... King Kong má v sebe také neodolateľné čaro, že uchváti aj vyše 70 rokov po svojom vzniku (aj keď z iných dôvodov ako vtedy) a človek len žasne sám nad sebou ako je hodinu a pol pripútaný k plátnu (no... k obrazovke) a žerie jeden obrázok za druhým. Vskutku nevídaný zážitok.(17.12.2005)

 • genetique
  ****

  Teraz neviem, či je to dobre, alebo zle, že som najprv videl Jacksonovu verziu. Aspoň som si uvedomil, ako sa statočne držal tejto predlohy. Na rozdiel od Jacksonovho remakeu, je tento film úplne priamočiary, bez akýchkoľvek omáčok, nesnaží sa až tak dojať, naopak, je omnoho surovejší a chladnejší. Musím ale dať klobúk dole pred tvorcami, hlavne tvorcami efektov, na tú dobu nevídané. 75%.(4.6.2006)

 • curunir
  ****

  ,,KRÁSKA A ZVIERA, ČO?" ,, NIKDY SOM SA NEPOVAŽOVAL ZA KRÁSAVCA." __ King Kong sa dá považovať za kráľa monster filmov a za naozajstnú klasiku, no a rozhodne je to najlepšie spracovanie príbehu ,,veľkej opice". Aj keď Jackson zožal svojim remakem značný úspech a získal 3 Oscary na prvý film dosť stráca. Dá sa povedať, že obidva filmy si sú veľmi podobné, len ten novší je aj zbytočne raz tak dlhý, nad čím si udržuje pôvodná verzia naozaj skvelý spád a hlavne vďaka Kongovej prítomnosti a jeho pravekých spoločníkov. Musím povedať, že hlavne súboj s tyranosaurom je veľmi dobre spracovaný, taktiež aj tá vodná obluda, ktorá vyzerala pomerne nevinne až pokiaľ nezačala hrýzť, no a súboj na vrchole mrakodrapu je nezabudnuteľným záverom filmu. Je naozaj na škodu, že film nezískal v dobe svojho vzniku nijaké ocenenia, pretože tie roztomilé triky by si ich naozaj zaslúžili. 4* dávam kvôli tomu, že v ďalších oblastiach (herci, scenár...) je veľmi štandartne odvedený i keď na IMDb obsadil 199. priečku.(25.11.2007)

 • Flipnic
  *****

  Ve vztahu k době vzniku naprostá bomba!! Ve všech ohledech nádherné a úchvatné dílo. Tuto verzi jsem viděl až jako poslední a byl jsem opravdu překvapen. Peter Jackson měl v remaku opravdu z čeho těžit. Tohle je kult kultů, neuvěřitelně detailní řemeslný monster movie ... Těžko se mu může v rámci žánru co rovnat ...(2.3.2008)

 • Deimos
  *****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +hudba, strhující akce, dobří herci -pár logických přehmatů(masožravý brontosaurus), jo a taky jsem s Kongem neměl takový soucit jako v tom novém filmu/// Tak už vím, kde bral Peter Jackson inspiraci. On přímo svůj milovaný film okopíraval políčko po políčku a jen to celé zabalil do moderního hávu. A říkám, že jak jsem byl nedávno unešen z moderní verze, tak nějak podobně byly uchváceni i diváci v době natočení tohoto snímku. Ba co, věřím, že oni byly ještě mnohem víc. Dnes se takových filmů točí mnoho (hrající na efekt), ale tehdy tento film musel být vyjímečným počinem. Díky tomu, že jsem znal z nedávné paměti novou verzi, tak jsem veškeré scény ani nemusel předvídat, prostě tady byly taky. Je trošku škoda, že se tím stratil moment překvapení. Větší účinek by mělo: vidět nejdříve tuto verzi a poté tu novou. Ale to už teď nezměním a tak jsem si aspoň vychutnával každý moment filmu a vedle něj si představoval ty stejné scény, jen v barevném provedení. Tento film hodnotím ryze k tehdejším poměrům, to abych byl spravedlivý./// Celkem 89%///(2.3.2008)

 • - Letadlo, které na konci filmu sestřelí King Konga, je pilotováno Merian C. Cooperem, ze zbraně střílí Ernest B. Schoedsack. Oba režiséři projektu věnovali tolik úsilí, že si chtěli na závěr dopřát možnost King Konga zabít. (Němi)

 • - Fay Wray se měla objevit i v Jacksonově verzi z roku 2005. Měla tam na závěr pronést slavnou větu, kterou v originále říká Carl Denham. Než se však scéna stihla natočit, tak herečka ve věku nedožitých sedmadevadesáti let zemřela. Její poslední rolí tak zůstala postava Edny z televizního filmu Gideonova polnice z roku 1980. (DaViD´82)

 • - Inspirací pro scénu kdy Kong ničí soupravu nadzemky bylo to, že Merian C. Cooper vyrůstal v blízkosti takové tratě a v noci ho projíždějící vlaky budily. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace