"King Kong" - Eighth Wonder Of The World. Klasika svetovej kinematografie. Výborný dobrodružný monster film, ktorý aj napriek svojmu veku, je stále silne pôsobivý. Zaujímavý námet, vymakané scenérie, rýchly spád bez nudných zásekov, dobrá hudba, dobrí herci... Pre filmových gurmánov je to lákavý kúsok. Trendovým konzumentom by som však skôr doporučil Jacksonovu remake-verziu z roku 2005. ****(12.11.2008)

Jednoduchý dej, väčšinou slabulinké herecké výkony (Fay Wray má od dobrého hereckého výkonu asi tak ďaleko ako Kong od Iggyho :-), menšie-väčšie nelogickosti, dialógy... ehm... zaujímavé, ale aj tak... King Kong má v sebe také neodolateľné čaro, že uchváti aj vyše 70 rokov po svojom vzniku (aj keď z iných dôvodov ako vtedy) a človek len žasne sám nad sebou ako je hodinu a pol pripútaný k plátnu (no... k obrazovke) a žerie jeden obrázok za druhým. Vskutku nevídaný zážitok.(17.12.2005)

Dino De Laurentis je looooser! Nedivím se že zkrachoval, s těmi jeho propadáky. Pro mě bude mít remake vždy své místo, neboť jsem ho viděl jako první a bylo mi 6. Teprve teď, když jsem viděl tohle, si uvědomuji, jak museli být fanoušci Konga naštvaní. Zatímco tenhle film nabere s příchodem do džungle velmi svižné tempo, v remaku se furt jenom kecá a kecá. Zatímco se tady King Kong nemůže ani otočit, aniž by přitom Ann nenapadl nějaký dinosaurus, tak v remaku žádný protivník není, jen had, jehož souboj s King Kongem je mnohem lépe udělaný zde.(7.1.2007)

King Kong není jen variace na Ztracený svět. Ten příběh v sobě nese mnohem víc než jen dobrodružnou podívanou. Ono "víc" v sobě shrnuje poslední, slavná věta filmu:"It was beauty killed the beast." Pod nánosem všech těch dinosaurů a bojů s příšerami se tedy skrývá docela zajímavá myšlenka. Krvelačný King Kong zjihne při pohledu na blonďatou, slabou dívku:-) King Kong není dobrodružným filmem pro děti (alespoň pro ty z třcátých let). Je tu překvapivě mnoho mrtvol. Kongova živočišnost je tu vystavena plnému světlu pomocí jeho agresivity. To vede k tomu, že (narozdíl od pozdějších verzí) nevnímáme King Konga jako chudáčka, kterého sestřelí letadla zlých lidí. Ani to nejde, jelikož zatímco Kong leze na dům, neváhá vyhazovat bezmocné z oken. Tento film postrádá jakékoliv polidštění velkého opa - díky tomu vystupuje kontrast křehké krásky a vražedné bestie na povrch v mnohem čistší podobě, než jak se stávalo v pozdějších variacích.(3.8.2005)

Původní King Kong je z technického hlediska naprosto geniální, ale takhle špatně napsané postavy (hlavní hrdinka jenom ječí) jsou nepěkné překvapení i na 30. léta. Asi raději upřednostním Jacksonův remake, ve kterém Naomi Watts doopravdy hraje a její emancipovaná postava si ke Kongovi vytvoří opravdový a uvěřitelný vztah.(30.7.2013)

• - Mezi filmem a knižní předlohou lze zpozorovat několik odlišností. Například v původní knižní předloze se Jack a Ann dostali z Kongovy hory pomocí proudu vody, která tekla až dolů do údolí. Ve filmovém zpracován však postavy jen jednoduše utekly. Dalším rozdílem je boj Konga s dinosaury. V původní verzi to byla trojice triceratopsů, ve filmu se jednalo o tyranosaury. (J-o-k-e-r)

• - Postava King Konga se objevuje celkem v pěti dalších filmech (teoreticky šestým je pak výše zmíněné přímé pokračování o Kongově synovi). Těmi filmy jsou: King Kong vs Godzilla (1962), King Kong Escapes (1967), King Kong (1976), King Kong žije (1986) a King Kong (2005). (DaViD´82)

• - Během otevíracího víkendu utržil film do té doby rekordních 90,000 dolarů. Navíc v době vrcholící hospodářské krize. (DaViD´82)