Příběh o Kognovi nemám rád. Ale musím uznat, že tenhle starej film má něco do sebe! Triky vypadají jako v Cestě do pravěku, což ale neubírá na kvalitě. Možná spíš i naopak.(29.4.2011)

Pětasedmdesátiletý dědeček monster-filmů a klasika černobílého hororu. Nejslavnější zrůda stříbrného plátna vs. režisér prahnoucí po dobrodružství. Námět, jehož zpracování známe velmi dobře. Viděl jsem remake Petera Jacksona (uchvácen a zaslepen vizuální stránkou za 5*) a ždibec (tehdy jsem byl vážně malé škvrně) Konga ze 70. let, ale originál mi stále unikal. Díky ČT za tu projekci, vážně to stálo za to. Hlavní rozdíl mezi původním a Jacksonovým Kongem je v tom, že originál nehledění nalevo ani napravo a stále přitápí pod kotel, dává divákovi možnost sledovat jeden souboj za druhým, napínavá scéna střídá druhou a vše vrcholí oním profláklým soubojem na Empire State Building. Neměl jsem čas ani zavřít oko, King Kong zkrátka překonal svou dobu nejen v tricích, ale i v neskutečně našlapané dobrodružné jízdě, kterou jí může zavídět kdejaký dnešní film.(2.3.2008)

Dost možná první takový ten typický velkofilm - alias jeden velký efekt. Tentokrát to jsou ale efekty naprosto pomilování hodné, dle mého názoru v některých chvílích vysoce převyšující takovou Cestu do pravěku a pomalu se vyrovnávající Souboji Titánů a to je opravdu neuvěřitelné. Stejně tak prostředí džungle je úchvatné. Ale ačkoliv je z počátku příběh celkem strhující, časem se efekty a křik začnou přejídat, ze soustředení často vytrhnou vědecké chyby ( apatosaurus žeroucí lidi je krásným příkladem) a já jsem si po chvíli začal říkat, že toto už začíná být jen efektní onanie autorů. Ale i přesto je to dobrý film.(24.4.2006)

První velký popcorn se vším co k tomu patří. A rovnou jeden z těch nejlepších. Navíc se na něm zub času nijak výrazněji nepodesal. Prostě v každém ohledu lepší než-li pozdější dva remaky.(2.3.2008)

Po zhlédnutí originálního Konga budu muset asi tomu Jacksonovu minimálně jednu hvězdičku ubrat - tohle je velká akční jízda s minimem míst k odpočinku, podívaná pádící závratným tempem, obsahující na dobu svého vzniku neuvěřitelné efekty, nabitá silnými emocemi. I dnes je zcela zřejmé, proč je tenhle film tak zbožňovaný - některé snímky zkrátka nestárnou.(24.3.2006)

• - King Kong je prvým zvukovým titulom s moderne použitou filmovou hudbou. Viedenský rodák, skladateľ Max Steiner dokresľoval príbeh pomocou leitmotívov, rovnako ako to robí každý dnešný hollywoodsky film. (Raccoon.city)

• - Tato verze King Konga byla časopisem Empire v roce 2004 zvolena nejlepším monster snímkem všech dob. (DaViD´82)

• - Ve filmu padne Kongovu řádění za oběť celkem čtyřicet osob (a to jak z řad domorodců, newyorčanů, tak i námořníků). (DaViD´82)