• Djkoma

Už chápu, proč je King Kong od Jackssona taková nuda, on to prostě opsal z původního snímku a s pár dalšími nápady a efekty doufal, že se velký král vrátí na svůj trůn. Pro mě však nikdy na trůně nebyl a nepatří tam. Z dnešního hlediska efekty tragické (pochopitelně), ale i herecky a dějově slaboučký snímek, který mohl ve své době vypadat výjimečně, ale dnes takový rozhodně není. Jen těžko jsme se nutil k dlouhému sledování snímku, který mi byl cizí od první do poslední minuty.(6.3.2008)

Konečně, konečně, konečně... Díky ohromně povedenému 2DVD vydání originálního King Konga jsem si film pustil v původním a ne v českotelevizním (nikoliv ale špatném) znění a stálo to za to. Pět hvězd je maximálně zasloužených - lepší monstrfilm než tahle (letos) sedmasedmdesát let stará klasika prostě neexistuje. Skvělé triky, atmosféra, herci (obzvlášť Bruce Cabot je frajer jak má být), Steinerova hudba, doslova nadčasová režie a skvělé "jak to kruci udělali?" triky. Skvost.(2.6.2010)

Opus magnum všech monster movies a největší blockbuster roku 1933. Zpracování triků je na velmi vysoké úrovni a třeba o dvacet let starší Gojira v tomhle směru nesahá King Kongovi ani po nehet u palce na noze. Tohle je přesně ten typ kultovního filmu, který většina mladých lidí nezná, ale většina z nich by vám děj dokázala ve zkratce převyprávět i bez shlédnutí mnohem známějšího jacksonova remaku.(16.3.2008)

Z dnešního pohledu krásný animák... No a historicky patrně nejlepší a nejpovedenější zástupce klasických hollywoodských monster filmů. Tenhle archaický velkofilm je plný krásné ruční animace a starých dobrých trikových scén (založených na zpětné projekci), bazálních kamerových stop triků, hereckých výkonů plných afektovaného přehrávání a nádherně naivních davových scén, kdy exprese je vyjádřena pohybem davu a strkanicí... Kong coby personifikované zlo je velmi ambivalentní, jelikož se ukáže, že disponuji silnými lidskými city (podobně třeba jako další zástupce klasických monster Frankenstein). Možné, že tahle variace na mýtický rozměr krásky a netvora je dnes už jen pro usmání, ale je to usmání milé a nostalgické...(3.3.2008)

Zatím nejlépe zfilmovaný King Kong jakého jsem zhlédl s nejlepší atmosférou a triky, které mi nepřišli špatné. Vtažení do děje bylo snadné a to je známka perfektní práce. [7,5/10] (RKO) (Čb. /// Produkce: Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack, David O. Selznick /// Scénář: James Ashmore Creelman, Ruth Rose podle námětu Edgara Wallaceho a Meriana C. Coopera /// Kamera: Edward Linden, J. O. Taylor, Vernon L. Walker /// Hudba: Max Steiner) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](30.3.2009)

• - Bylo vytvořeno a použito více modelů King Konga v různých velikostech. Například mezi Kongem na ostrově a ve městě jsou patrné mnohé rozdíly (např. větší tvář což ho dle tvůrců činilo příliš lidským). (DaViD´82)

• - Traduje se, že námět na film vznikl tak, že Merian C. Cooper měl sen o obří gorile ničící město. (DaViD´82)

• - Piloti dostali každý po deseti dolarech za scénu kdy letadla startují z úzké "ranveje". (DaViD´82)