Megaopičák ve své původní verzi je stále pěkná podívaná, ale podle mě už notně zestárla. Ty efekty už totiž vypadají nebezpečně trhaně, na druhou stranu právě tím v sobě ještě mají nějaký půvab, i když nechtěně groteskní. Jelikož ve své době takovou podívanou nikdo neviděl, už ty samotné výjevy mohly uchvátit, jak to skutečně vypadalo bylo až na druhém místě. Pravda, co bych chtěl na rok 1933... ale stejně, pohledem dnešního diváka už to myslím není ono. Na mém osobním žebříčku tak nad původním Kongem vítězí Godzilla, která je i dneska docela dobře koukatelná (i když 20 let je nefér). Souhlasím, že začátek je trochu těžkopádný a když se po téměř půlhodině začne něco dít, zase je to celé postavené na oněch efektech. S opicí na ostrově spolubydlí i pár dinosaurů, takže je na co se koukat. A ten vztah krásky a monstra není zdaleka tak vymakaný jako v pozdějších verzích, ona si vůbec nechce hrát a navíc by pořád jen zdrhala. Přes veškerou mojí kritiku je to ale nezpochybnitelná klasika, co minimálně pro zajímavost stojí za to vidět.(23.1.2008)

"King Kong" - Eighth Wonder Of The World. Klasika svetovej kinematografie. Výborný dobrodružný monster film, ktorý aj napriek svojmu veku, je stále silne pôsobivý. Zaujímavý námet, vymakané scenérie, rýchly spád bez nudných zásekov, dobrá hudba, dobrí herci... Pre filmových gurmánov je to lákavý kúsok. Trendovým konzumentom by som však skôr doporučil Jacksonovu remake-verziu z roku 2005. ****(12.11.2008)

Trochu zdlouhavý děj, ale když má člověk slabost pro černobílé horory, jen žasne s otevřenou pusou. Trikově je to na svou dobu opravdu nevídané. Nejen King Kong sám, ale i ostatní příšery z tajemného ostrova jsou precizně vypracované, a až na své trhavé pohyby, jsou "jak živí"(:. Boj King Konga s tyranosaurem Rexem je velic zajímavý a brilantně provedený, nemluvě o celém prostředí kolem, o džungli, která je na svou dobu, také velice přesvědčivá.(10.4.2004)

Zatím nejlépe zfilmovaný King Kong jakého jsem zhlédl s nejlepší atmosférou a triky, které mi nepřišli špatné. Vtažení do děje bylo snadné a to je známka perfektní práce. [7,5/10] (RKO) (Čb. /// Produkce: Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack, David O. Selznick /// Scénář: James Ashmore Creelman, Ruth Rose podle námětu Edgara Wallaceho a Meriana C. Coopera /// Kamera: Edward Linden, J. O. Taylor, Vernon L. Walker /// Hudba: Max Steiner) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](30.3.2009)

Wow, koukněte se na rok výroby a žasněte nad příběhem, triky a režisérem. Jenže dnes už je to opravdu trochu nuda. Ne kvůli King-Kongovi, ten válí pořád stejně. Ne kvůli zastaralým trikům, vždyť souboje ještěrů s Kongem jsou stále nejlepší pasáží filmu, ale kvůli hercům a dialogům. Přehrávané a dělané jak pro hlupáky. Toť vše ke kvalitám filmu, ale mě bohužel nesedí ani téma filmu a to mám tyhle monstra i celkem rád. Za dvacet let od Konga vyběhla do japonských ulic daleko méně propracovaná a příběhově jednuduší Godzilla a té já se klaním, ta měla atmosféra, to byl velikán. Kongu, v souboji s japonským ještěrem jsi na kolenou.(27.2.2009)

• - Když domorodci otevírají vrata, bylo za nimi pouze modré pozadí, vrata byla také v malém měřítku, aby se dali natočit scény s loutkou Konga. (M.B)

• - Krom scény v jámě (viz výše) se do finálního sestřihu nedostaly i jiné scény. Jsou to například: Kongův souboj se třemi triceraptori (částečně natočen), dinosaurus ve vodě a jeho brutálnější zabití tří námořníků (upraveno), Styracosaurus nahánějící členy výpravy džunglí (natočeno, vystřiženo), delší verze scény útěku a následného úprku z Kongova doupěte (natočeno, vystřiženo), Kong v hotelu kde se hraje partička pokeru (pravděpodobně natočeno, ale vystřiženo z důvodu přílišné podobnosti s jednou ze scén ze Ztraceného světa z roku 1925), podrobnější záběry na Kongův pád z vrcholku Empire State Building (pokusně natočeno, ale vypadalo to příliš nevěrohodně) a mnohé další. (DaViD´82)

• - Kongova "oficiální" výška (dle měřítka na plakátech filmu) je cca přes patnáct metrů. Přesto jeho výška v průběhu stopáže značně kolísá. V některých scénách z džungle měří "pouze" kolem šesti metrů (vzhledem k lidem) a ve scénách z New Yorku pro změnu zase kolem osmi metrů (v poměru ke skutečným rozměrům budov). To je jednak dáno různými modely Konga a pak také tím, z jaké vzdálenosti se miniatury zabíraly. (DaViD´82)