A do tretice vsetko dobre. Konecne som videl aj tohto tretieho originalneho King Konga a nezostava mi nic ine ako porovnavat. Takze v prvom rade musim podotknut, ze som uz od konca 80-tych rokov vyrastal na Guillerminovej verzii z roku 1976 a zazitky na ten film su pre mna nezabudnutelne a to predovsetkym vdaka krasnej hudbe Johna Barryho a nevadila mi ani absencia viacerych priseriek, ako mi to predviedol Jackson a taktiez ma v Jacksonovej verzii z roku 2005 nedokazala okuzlit hudba Jamesa Newtona Howarda tak ako od Johna Barryho a o zaverecnom finale ani nehovorim. Tuto verziu z 30-tych rokov musim pochvalit predovsetkym vdaka namahavym trikom, ktore na tu dobu museli byt proste ohromujuce, ale cely dej sa mi zdal byt akysi chladny, rychly a zrazu bol koniec. Viem si predstavit, ze ako male decko podobne, ako aj pri CESTE DO PRAVEKU (1955) by ma aj v tomto filme dokazali okuzlit vsetky tie priserky a monstra, aj ked boli trosku viac krvilacnejsie. V kazdom pripade musim mu dat 4 hviezdicky, lebo toto su proste filmy, ktore by som ako male decko mal velmi rad... 23.07.2009 ___ Fay Wray - (Ann Darrow) +++ Robert Armstrong - (Carl Denham) +++ Bruce Cabot - (John Driscoll) +++ Frank Reicher - (Kapitán Englehorn) +++ Sam Hardy - (Charles Weston) +++ Produkcia: David O. Selznick +++ Hudba: Max Steiner(23.7.2009)

Pravděpodobně ten největší monster-movie, jaký kdy byl natočen. Klasika, která patří do dnes již zapomenutého LOST WORLD žánru, který byl v době světové ekonomické krize nesmírně oblíbený a který byl popularizován filmovými přepisy románu A.C.Doyla, E.R. Burroughse, J.Vernea atd. Tyhle filmy měly jedno společné - pevně ohraničené území s prehistorickými zvířaty, nebo téměř zaniklými civilizacemi. Ve 20.a 30.letech se tyhle filmy točily jak na běžícím pásu, byly plné trikových sekvencí a King Kong byl jejich král. Ve své době to byl vskutku technický zázrak, jehož některé trikové scény dodnes vypadají skvěle. První dvě třetiny jde vpodstatě o takový Jurský park na malém ostrově uprostřed Pacifiku, s mnoha pravěkými ještěry, mezi které se jakoby nedopatřením přimotal přerostlý lidoop z dob mnohem pozdějších. Když pominu takové lapsusy dané dobou, jakože z neškodného býložravce brontosaura udělali tvůrci filmu krvežíznivou bestii, nemohu nevzpomenout takové lahůdky, jako byl třeba souboj King Konga s tyranosaurem, dokonalá to ukázka stop-motion animace té doby. A na posledních 15 minut - řádícího King Konga v New Yorku - je radost se dívat i dnes, což potom v roce 1933, to musela být naprostá bomba! Dokonce se odvážím říct, že mnohé triky v King Kongovi vypadají lépe, než u monster-filmů v 50. a 60. letech. Škoda, že se dnes již takovéto lahůdky vůbec nevysílají....(2.10.2004)

Ako skvelo som si napravil chut po nie prilis vydarenom remaku Petra Jacksona! Nenachadzam lepsi priklad toho ze aj filmy ktore maju 70(!) rokov, mozu stale poskitnut vybornu zabavu, mnohokrat lepsiu ako ich novodobi konkurenti. CIsty dobrodruzny film,ktory sa bez akychkolvek odbociek drzi hlavneho pribehu a graduje kazdou minutou. A aj ked Kong nevyzera tak skvelo ako ten digitalny, nic to neubera jeho majestatnosti a ozrutnosti. A pri tom to nieje len samotny Kong, ktory taha cely film ale aj vyprava (ako to ti borci natocili?), hudba, pochmurna az hororova atmosfera, ktora ma sprevazala celym filmom. V hlave mi utkvela jedna skvela scena, ktora este pred prichodom Konga na scenu vniesla do filmu mrazivy pocit strachu a ocakavania niecoho strasneho - reziser robi kamerove skusky s hereckou a hovori jej aby zahrala moment, ked sa k nej blizi nieco hrozne a ona bezmocne stoji, pozera sa a nezmoze sa na nic len na vykrik. A ko to pozoruje jeden clen posadky, povie: "Co to vlastne je, co ma vidiet?". A zlovestna predtucha ovladla film. Skvely okamih. Skvely film. (10/10)(12.7.2007)

Musím uznat, že to mělo grády i na to, že je to pořádně stařičký snímek. Srovnávat megalomanský remake Petera Jacksona s tímto, je ale takřka nemožné. Jako vítěz by vyšel Jacksonův King Kong. Nicméně, i zde je laťka položena vysoko. Mnoho věcí je zde působivých. Od úvodního vyplutí na tajemný ostrov, kde sídlí ještě tajemnější monstrum jménem Kong, kterého nikdo neviděl, přes krásné souboje Konga s pravěkými ještěry či pterodaktylem až po super Kongovo vybití domorodé vesnice. Vůbec scény na ostrově jsou daleko lepší než ty ve městě. Tam jako by se pomaloučku působivost vytrácela. Scéna s dvojplošníky a Kongem na Empire State Building, která měla být vrcholem filmu, je naopak jeho největší slabinou. A i samotný Kong nepůsobí tak obřím dojmem, jako v jiných verzích filmu, ale rozhodně snímek ani po letech neztratil nic na své působivosti. 60%(26.2.2009)

Wow, koukněte se na rok výroby a žasněte nad příběhem, triky a režisérem. Jenže dnes už je to opravdu trochu nuda. Ne kvůli King-Kongovi, ten válí pořád stejně. Ne kvůli zastaralým trikům, vždyť souboje ještěrů s Kongem jsou stále nejlepší pasáží filmu, ale kvůli hercům a dialogům. Přehrávané a dělané jak pro hlupáky. Toť vše ke kvalitám filmu, ale mě bohužel nesedí ani téma filmu a to mám tyhle monstra i celkem rád. Za dvacet let od Konga vyběhla do japonských ulic daleko méně propracovaná a příběhově jednuduší Godzilla a té já se klaním, ta měla atmosféra, to byl velikán. Kongu, v souboji s japonským ještěrem jsi na kolenou.(27.2.2009)

• - V roce 2007 označil King Konga Americký filmový institut za 41. nejlepší film všech dob. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu byly použity 180 cm vysoké figuríny, které nahrazovaly herce v některých scénách. (M.B)

• - Ve filmu padne Kongovu řádění za oběť celkem čtyřicet osob (a to jak z řad domorodců, newyorčanů, tak i námořníků). (DaViD´82)