Tento film je právom kult. Hoci je začiatok dosť slabý, je to skvelý filmový zážitok. Na začiatku vidieť, že film bol iba v "perinke". Ťažkopádne rozbiehanie príbehu, zbytočné a nudné dialógy, nenápaditá réžia ... áno toto všetko je na začiatku, ale treba si uvedomiť - je rok 1933!!! Potom to príde, od prvého ziavenia Konga je to úžasný zážitok. Kong vyzerá skvelo a dokážem si predstaviť, ako sa ho museli ľudia báť v tridiatych rokoch. Tento film je béčko, áno, je ot béčko. Pravdaže vtedy to bol áčkový film. Fanúšik B-movies si tu nájde skvelú dávku zábavy. Je to drsný film - Kong sa nehanbí udupať človek, zjesť ho, či len tak požuť a prehrýznuť napoly. Ak Kong vyberie ženu z jej posteľe, nevloží ju späť, ale zhodí ju z mrakodrapu. No a súboje sú úžasne. Ako fanúšik B-filmov som zažíval najlepšie okamihy môjho života. Kong vs. Had, Kong vs. T-Rex (na konci je sadistické zabitie), Vodný Dinosaurus vs. ľudia, Brontosaurus vs. ľudia, Stegosaurus vs. ľudia ... proste nádhera. No a koniec na Empire State Building je úžasný. Niečo fascinujúce. Páčilo sa mi, ako sa tvorcovia snažli prinútiť diváka súcitiť s monštrom a pritom to bola krvilačná sadistická beštia. Tento film je proste klenot filmografie, je to nádherný film. A nebyť tohoto filmu, nemáme Braindead. Šialená predstava, ale pravdivá ...(6.1.2006)

Opus magnum všech monster movies a největší blockbuster roku 1933. Zpracování triků je na velmi vysoké úrovni a třeba o dvacet let starší Gojira v tomhle směru nesahá King Kongovi ani po nehet u palce na noze. Tohle je přesně ten typ kultovního filmu, který většina mladých lidí nezná, ale většina z nich by vám děj dokázala ve zkratce převyprávět i bez shlédnutí mnohem známějšího jacksonova remaku.(16.3.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +hudba, strhující akce, dobří herci -pár logických přehmatů(masožravý brontosaurus), jo a taky jsem s Kongem neměl takový soucit jako v tom novém filmu/// Tak už vím, kde bral Peter Jackson inspiraci. On přímo svůj milovaný film okopíraval políčko po políčku a jen to celé zabalil do moderního hávu. A říkám, že jak jsem byl nedávno unešen z moderní verze, tak nějak podobně byly uchváceni i diváci v době natočení tohoto snímku. Ba co, věřím, že oni byly ještě mnohem víc. Dnes se takových filmů točí mnoho (hrající na efekt), ale tehdy tento film musel být vyjímečným počinem. Díky tomu, že jsem znal z nedávné paměti novou verzi, tak jsem veškeré scény ani nemusel předvídat, prostě tady byly taky. Je trošku škoda, že se tím stratil moment překvapení. Větší účinek by mělo: vidět nejdříve tuto verzi a poté tu novou. Ale to už teď nezměním a tak jsem si aspoň vychutnával každý moment filmu a vedle něj si představoval ty stejné scény, jen v barevném provedení. Tento film hodnotím ryze k tehdejším poměrům, to abych byl spravedlivý./// Celkem 89%///(2.3.2008)

Konečně, konečně, konečně... Díky ohromně povedenému 2DVD vydání originálního King Konga jsem si film pustil v původním a ne v českotelevizním (nikoliv ale špatném) znění a stálo to za to. Pět hvězd je maximálně zasloužených - lepší monstrfilm než tahle (letos) sedmasedmdesát let stará klasika prostě neexistuje. Skvělé triky, atmosféra, herci (obzvlášť Bruce Cabot je frajer jak má být), Steinerova hudba, doslova nadčasová režie a skvělé "jak to kruci udělali?" triky. Skvost.(2.6.2010)

Méně jak 5* si film nezaslouží, protože: 1) Film je naprostá klasika. A já miluju klasiky. A ty s monstry obzvlášť. 2) Přesto že mám klasiky rád, jen málokterá mě dokáže zarazit do křesla tak jako King Kong. Film má neskutečné tempo nejen na svou dobu, ale i dnes by v tomhle obstál. 3) Triky ač vypadají dnes už roztomile, tak pořád plní i svojí původní funkci - ohromit. Když se Kong poprvé ukáže na scéně, alespoň mě tedy spadla čelist. Působí opravdu majestátně. 4) Není to žádný čajový dýchánek, lidé zde nejen že umírají, ale umírají dosti ohavně [nezapomenutelná scéna, kdy Kong hledá Ann v jednom z mrakodrapů, strčí ruku do jednoho okna, z postele vytáhne nějakou mladou blondýnku a když zjistí, že to není jeho vyvolená, prostě jí pustí na chodník, to už se dnes v blockbusteru nevidí] PS- DVD edice, která vyšla u nás v podobě dvou disků je excelentní. Obsahuje kvalitně přepsaný film a hlavně téměř 4 hodiny bonusů, které nepostrádají cz titulky. Dozvíte se z ní vše podstatné.(31.5.2008)

• - V roce 2007 označil King Konga Americký filmový institut za 41. nejlepší film všech dob. (Hejtmy)

• - Mezi filmem a knižní předlohou lze zpozorovat několik odlišností. Například v původní knižní předloze se Jack a Ann dostali z Kongovy hory pomocí proudu vody, která tekla až dolů do údolí. Ve filmovém zpracován však postavy jen jednoduše utekly. Dalším rozdílem je boj Konga s dinosaury. V původní verzi to byla trojice triceratopsů, ve filmu se jednalo o tyranosaury. (J-o-k-e-r)

• - V osmdesátých letech vznikla pro televizi kolorovaná verze. V době uvedení byla těžce odsouzena. Během několika let se však stala sběratelsky velmi hodnotnou, avšak v roce 2004 částečně ztratila svou hodnotu tím, že vyšla v Británii na speciálním DVD. (DaViD´82)