"King Kong" - Eighth Wonder Of The World. Klasika svetovej kinematografie. Výborný dobrodružný monster film, ktorý aj napriek svojmu veku, je stále silne pôsobivý. Zaujímavý námet, vymakané scenérie, rýchly spád bez nudných zásekov, dobrá hudba, dobrí herci... Pre filmových gurmánov je to lákavý kúsok. Trendovým konzumentom by som však skôr doporučil Jacksonovu remake-verziu z roku 2005. ****(12.11.2008)

Tahle verze King Konga je naprostá lahůdka, taková americká cesta do pravěku 30. let. Příběh je samozřejmě kompletní slátanina, ale když se člověk podívá třeba na Den nezávislosti, zjistí, že jsme v tomto ohledu zase o tolik nepokročili. Kouzlo King Konga tkví ovšem právě jednak v jeho naivitě, druhak v jeho roztomilých loutkových tricích nad kterými musel malý Kája Zeman slintat blahem. V těchto dnech je většina z nich sice k pousmání, ale k pousmání milému a nostalgickému - kde jsou ty časy kdy filmový diváci byli z těchto záběrů na větvi. A svou magii to má pořád v sobě.(6.6.2005)

Jednoduchý dej, väčšinou slabulinké herecké výkony (Fay Wray má od dobrého hereckého výkonu asi tak ďaleko ako Kong od Iggyho :-), menšie-väčšie nelogickosti, dialógy... ehm... zaujímavé, ale aj tak... King Kong má v sebe také neodolateľné čaro, že uchváti aj vyše 70 rokov po svojom vzniku (aj keď z iných dôvodov ako vtedy) a človek len žasne sám nad sebou ako je hodinu a pol pripútaný k plátnu (no... k obrazovke) a žerie jeden obrázok za druhým. Vskutku nevídaný zážitok.(17.12.2005)

Ako skvelo som si napravil chut po nie prilis vydarenom remaku Petra Jacksona! Nenachadzam lepsi priklad toho ze aj filmy ktore maju 70(!) rokov, mozu stale poskitnut vybornu zabavu, mnohokrat lepsiu ako ich novodobi konkurenti. CIsty dobrodruzny film,ktory sa bez akychkolvek odbociek drzi hlavneho pribehu a graduje kazdou minutou. A aj ked Kong nevyzera tak skvelo ako ten digitalny, nic to neubera jeho majestatnosti a ozrutnosti. A pri tom to nieje len samotny Kong, ktory taha cely film ale aj vyprava (ako to ti borci natocili?), hudba, pochmurna az hororova atmosfera, ktora ma sprevazala celym filmom. V hlave mi utkvela jedna skvela scena, ktora este pred prichodom Konga na scenu vniesla do filmu mrazivy pocit strachu a ocakavania niecoho strasneho - reziser robi kamerove skusky s hereckou a hovori jej aby zahrala moment, ked sa k nej blizi nieco hrozne a ona bezmocne stoji, pozera sa a nezmoze sa na nic len na vykrik. A ko to pozoruje jeden clen posadky, povie: "Co to vlastne je, co ma vidiet?". A zlovestna predtucha ovladla film. Skvely okamih. Skvely film. (10/10)(12.7.2007)

Méně jak 5* si film nezaslouží, protože: 1) Film je naprostá klasika. A já miluju klasiky. A ty s monstry obzvlášť. 2) Přesto že mám klasiky rád, jen málokterá mě dokáže zarazit do křesla tak jako King Kong. Film má neskutečné tempo nejen na svou dobu, ale i dnes by v tomhle obstál. 3) Triky ač vypadají dnes už roztomile, tak pořád plní i svojí původní funkci - ohromit. Když se Kong poprvé ukáže na scéně, alespoň mě tedy spadla čelist. Působí opravdu majestátně. 4) Není to žádný čajový dýchánek, lidé zde nejen že umírají, ale umírají dosti ohavně [nezapomenutelná scéna, kdy Kong hledá Ann v jednom z mrakodrapů, strčí ruku do jednoho okna, z postele vytáhne nějakou mladou blondýnku a když zjistí, že to není jeho vyvolená, prostě jí pustí na chodník, to už se dnes v blockbusteru nevidí] PS- DVD edice, která vyšla u nás v podobě dvou disků je excelentní. Obsahuje kvalitně přepsaný film a hlavně téměř 4 hodiny bonusů, které nepostrádají cz titulky. Dozvíte se z ní vše podstatné.(31.5.2008)

• - Keď v roku 2004, takmer sedemdesiat rokov po premiére, zomrela herečka Fay Wray, štvrťhodinu nesvietili svetlá na Empire State Building v New Yorku. Ako pocta žene, čo stvárnila King Kongovu blondínu. (Raccoon.city)

• - V původní verzi scénáře měl Kong při svém "bloudění" New Yorkem zavítat i na slavný stadion basebalového týmu Yankeeů. (DaViD´82)

• - V roku 2008 zaradil AFI (Americký filmový inštitút) Konga na 4. priečku medzi najlepšími fantasy filmami všetkých čias. (curunir)