Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  *****

  Tohle, že se natočilo v roce 1933? Fantazie! Dávám plný počet, přestože mi ten chatrný začátek, hloupé dialogy i otřesní herci vážně vadili. I když oproti remakům tady fungují opravdu jen jako kulisa (a potrava) pro velkolepý Ztracený svět. Nějakou "hlubší" myšlenku bych ve filmu opravdu nehledal, pokud, tak v remacích je zdůrazněná o něco silněji. Tohle je pravá a nefalšovaná Monster Revue a já už vím, kam chodil Karel Zeman pro inspiraci na svou "Cestu do pravěku".(14.11.2005)

 • lamps
  *****

  Film, který nemá chybu. Jacksonův King Kong měl bezmála tři hodiny, sedmdesátiletou vývojovou devízu a lepší herce, ale tahle původní verze stihne v rozsahu sta minut bohatě postihnout tentýž atmosférický, milostný i čistě vypravěčský náboj. Triky jsou skvělé, tempo přímo dechberoucí a některé záběry či víceplánové děje uvnitř mizanscény (brečící děťátko, k němuž se z povzdálí blíží ohromné monstrum) dohání až k slzám s ohledem na jejich inspirativní kinematografický význam. Závěrečné bombardování Konga na Empire State se může zdát zdlouhavé, ale vzhedem k tomu, že se jedná o dramatický skon v podstatě sympatického tvora, je protahování scény naprosto na místě. Dobrodružné fantasy a jeho nejzásadnější představitel...(7.2.2013)

 • Slasher
  ***

  Megaopičák ve své původní verzi je stále pěkná podívaná, ale podle mě už notně zestárla. Ty efekty už totiž vypadají nebezpečně trhaně, na druhou stranu právě tím v sobě ještě mají nějaký půvab, i když nechtěně groteskní. Jelikož ve své době takovou podívanou nikdo neviděl, už ty samotné výjevy mohly uchvátit, jak to skutečně vypadalo bylo až na druhém místě. Pravda, co bych chtěl na rok 1933... ale stejně, pohledem dnešního diváka už to myslím není ono. Na mém osobním žebříčku tak nad původním Kongem vítězí Godzilla, která je i dneska docela dobře koukatelná (i když 20 let je nefér). Souhlasím, že začátek je trochu těžkopádný a když se po téměř půlhodině začne něco dít, zase je to celé postavené na oněch efektech. S opicí na ostrově spolubydlí i pár dinosaurů, takže je na co se koukat. A ten vztah krásky a monstra není zdaleka tak vymakaný jako v pozdějších verzích, ona si vůbec nechce hrát a navíc by pořád jen zdrhala. Přes veškerou mojí kritiku je to ale nezpochybnitelná klasika, co minimálně pro zajímavost stojí za to vidět.(23.1.2008)

 • kingik
  ***

  Musím uznat, že to mělo grády i na to, že je to pořádně stařičký snímek. Srovnávat megalomanský remake Petera Jacksona s tímto, je ale takřka nemožné. Jako vítěz by vyšel Jacksonův King Kong. Nicméně, i zde je laťka položena vysoko. Mnoho věcí je zde působivých. Od úvodního vyplutí na tajemný ostrov, kde sídlí ještě tajemnější monstrum jménem Kong, kterého nikdo neviděl, přes krásné souboje Konga s pravěkými ještěry či pterodaktylem až po super Kongovo vybití domorodé vesnice. Vůbec scény na ostrově jsou daleko lepší než ty ve městě. Tam jako by se pomaloučku působivost vytrácela. Scéna s dvojplošníky a Kongem na Empire State Building, která měla být vrcholem filmu, je naopak jeho největší slabinou. A i samotný Kong nepůsobí tak obřím dojmem, jako v jiných verzích filmu, ale rozhodně snímek ani po letech neztratil nic na své působivosti. 60%(26.2.2009)

 • Tommy987
  *****

  Jednoduchý dej, väčšinou slabulinké herecké výkony (Fay Wray má od dobrého hereckého výkonu asi tak ďaleko ako Kong od Iggyho :-), menšie-väčšie nelogickosti, dialógy... ehm... zaujímavé, ale aj tak... King Kong má v sebe také neodolateľné čaro, že uchváti aj vyše 70 rokov po svojom vzniku (aj keď z iných dôvodov ako vtedy) a človek len žasne sám nad sebou ako je hodinu a pol pripútaný k plátnu (no... k obrazovke) a žerie jeden obrázok za druhým. Vskutku nevídaný zážitok.(17.12.2005)

 • - Obrovská busta pre detaily tváre bola kvôli jej veľkosti presúvaná plošinovým vozom a mimiku zozadu ovládali traja muži kovovými drôtikmi. Podobné bolo aj ovládanie ruky netvora zvierajúcej blondínu. (Raccoon.city)

 • - Fay Wray se měla objevit i v Jacksonově verzi z roku 2005. Měla tam na závěr pronést slavnou větu, kterou v originále říká Carl Denham. Než se však scéna stihla natočit, tak herečka ve věku nedožitých sedmadevadesáti let zemřela. Její poslední rolí tak zůstala postava Edny z televizního filmu Gideonova polnice z roku 1980. (DaViD´82)

 • - Piloti dostali každý po deseti dolarech za scénu kdy letadla startují z úzké "ranveje". (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace