MasterChef Česko 3 (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2020, 80 min

Jiří Charvát
  • Mamutol

Podle mě je pořad stále málo multikulturně vyvážený, chybí tam eskymák, který upeče soba na ledu posypaného rozemletým lišejníkem, dále pak indián, který upeče z měsíc uleželého masa z bizona steak podle receptu slavného Vinnetoua, dále pak afričan, který vymačká ze země vykopané kořínky do sklenice a posype to čerstvým saharským pískem, dále pak číňan, který horkovzdušnou pistolí zaživa oflambuje čerstvou krysu, dále pak Vašek Kopta, který by všem vytřel prdel, protože ten právě peče v celé zemi. Ty vole ... odpad.(14.2.2020)

• Crocuta

Již od minulého týdne, kdy tuto podivnou osobu po různých machinacích porota (kde kromě Kašpárka figuruje i šašek - arogantní pozér Forejt) poslala místo vyřazení do dalších "bojů", typuji na vítězku tu mrňavou afektovanou dámu, která musí neustále někomu dokazovat, že to dokáže. Vařit sice asi moc neumí, ale svým "entuziasmem" a "motivovaností" je nám všem zářným příkladem. Však také dostává pro své výlevy zdaleka největší prostor. Kuchařské umění není v této soutěži zas až tak podstatné. Nejdůležitější je přece "přijmout výzvu", "vyprávět PŘÍBĚH" jak někdo "dokázal překonat své vlastní limity" a "jít za svým snem". Vyhraje-li tato obskurní postavička, jen se mi potvrdí mínění, jaké o podobných pořadech mám už dávno.(17.3.2020)

• ChickenPate

První série této "show", které jsem dal šanci a už po prvním dílu mi vadí ty střihy s "autentickými" rozhovory, kde lidé zapáleně komentují co aktuálně dělají v průběhu vaření a jak jsou najatí z nadcházejícího hlasování porotců...to vše pochopitelně až je po všem. No a nejvíc nasírací je ta afektovaná ex-tlustá trpaslice, která svou přemotivovaností obtěžuje.(20.2.2020)

Masterchef 2019 mě hodně bavil a na tuto řadu jsem se šíleně těšil. Bohužel jsem zatím zklamaný. Jednak soutěžící jsou daleko nesympatičtější než v minulé řadě, porotci jsou šíleně předvídatelní, ke všemu je to takové hrozně zbytečně natahované viz. souboje o imunitu, které zabijou dva díly a zatím v 50% z toho nakonec stejně nic nevzešlo. Ano i v minulé řadě porotci docela výrazně některým soutěžícím nadržovali (např. Lea), ale aspoň se to snažili nějak maskovat, v téhle řadě šíleně protěžují Pavlínu a ani to nemaskují (jako třeba v posledním díle, že všichni soutěžící měli pouze jedno ochutnání a Pavlína dvě), ono je to vidět i jak moc často jí zabírá kamera.. Já chápu, že sledovanost musí být a samotná Pavlína je asi i v reálu příjemná jako hřebíky v prdeli (to je vidět i podle toho jak jí ostatní soutěžící nenávidí), takže pro takovou reality show naprosto ideální, bohužel to sráží tuto show na úroveň prostřena :( No uvidíme, třeba se to časem srovná, ale zatím 50%(7.4.2020)

• yeniczek

Strašnej sešup. Když konečně minulý rok člověk uznale pokýval hlavou, že Nova trefila hřebíček přímo na hlavičku, nechali se dokonale inspirovat svou US předlohou v začátcích a našli fajn porotce, tak se další rok dočkal typické zabijačky formátu po Česku (komě Ano, šéfe prakticky cokoliv převzatého). Víc manipulace (tady máme profi kuchaře, proti kterému budete soutěžit a to, jestli vyhrajete nebo ne, záleží jen na producentech), dvojnásobek dílů (dva díly za sebou budiž, ale následné roztáhnutí a přerušení na dobu prázdnin - WTF), dvojnásobek vaty (mluvící hlavy ke všemu a preference jednotlivců). Navíc tento rok zjevně i porotci dostali scénář ke svým rolím a vzhledem k dvojnásobné porci dílů je to neskutečně otravné a do očí bijící. Tak snad příště dojde k návratu ke klasice.(28.5.2020)