MasterChef Česko 3 (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2020, 80 min

• ChickenPate

První série této "show", které jsem dal šanci a už po prvním dílu mi vadí ty střihy s "autentickými" rozhovory, kde lidé zapáleně komentují co aktuálně dělají v průběhu vaření a jak jsou najatí z nadcházejícího hlasování porotců...to vše pochopitelně až je po všem. No a nejvíc nasírací je ta afektovaná ex-tlustá trpaslice, která svou přemotivovaností obtěžuje.(20.2.2020)

• McZmener

Na začátku se mi to celkem zamlouvalo, některá jídla byla na pohled výborná a hodnocení poroty mě bavilo. Ovšem po shlédnutí 9 dílu jsem to absolutně nepobral. Co je to za soutěž, kdy všichni soutěžící čumí z balkonu na svou soupeřku, která "bojuje" s profíkem? Proč tam je nebo proč tam není jiný soutěžící? Co má tohle za smysl proboha? Tímto dílem končím, protože tohle je naprostá ztráta času. Kdo vymýšlel pravidla a postup soutěže bohužel jaksi ztratil soudnost.(10.3.2020)

Letos jsem srovnala po dlouhé době českého Masterchefa s oblíbenou US verzi. Milé překvapení. Kvalita kuchařů stoupá, recepty jsou zajímavé, s nápadem a jsou často skvělé i vizuálně. Porota se nesnaží nic a nikoho napodobovat. Jsou sví a sem tam i dost vtipní. Po 4 dílech u mě zatím srovnatelná show s orginálem. Zábavné a zajímavé vidět české amatérské kuchaře i s novými nápady.(19.2.2020)

Komentár z minulej série platí aj teraz :” Je to taká typická americká blbosť, ako boli aj predchádzajúce dve série. Hudba ako z blockbusteru/drámy, niekedy zbytočné komentáre súťažiacich, porotcovia musia byť dramatický,jeden drsnejší, skrátka, čo im réžia nakáže. Ale! Kvôli receptom a zaujímavým výzvam je to pozerateľné, čo sa o väčšine súčasných televíznych relácií povedať veru nedá... K porotcom len jediná výhrada, konkrétne k pánovi Forejtovi. Nechápem, prečo raz súťažiacemu tyká, potom mu zas vyká. V tomto sú kolegovia (aj bývalí) profesionálnejší a zo slušnosti by mali vykať každému, aj keď má len 18 rokov.”(26.3.2020)

• Mamutol

Podle mě je pořad stále málo multikulturně vyvážený, chybí tam eskymák, který upeče soba na ledu posypaného rozemletým lišejníkem, dále pak indián, který upeče z měsíc uleželého masa z bizona steak podle receptu slavného Vinnetoua, dále pak afričan, který vymačká ze země vykopané kořínky do sklenice a posype to čerstvým saharským pískem, dále pak číňan, který horkovzdušnou pistolí zaživa oflambuje čerstvou krysu, dále pak Vašek Kopta, který by všem vytřel prdel, protože ten právě peče v celé zemi. Ty vole ... odpad.(14.2.2020)