poster

Mighty Joe Young

 • USA

  Mr. Joesph Young of Africa

  (pracovní název)
 • Kanada

  Mighty Joe Young

 • Austrálie

  Mighty Joe Young

 • Velká Británie

  Mighty Joe Young

Dobrodružný / Fantasy / Drama

USA, 1949, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • El Indio
  ***

  Docela slušně vykradenej King Kong, tentokrát však se šťasným koncem pro opici. No ono se neni režisérovi moc co divit, když mu to přineslo úspěch jednou, tak proč to nezkusit podruhý? Jenže tenhle film dopadl o dost hůř. Základní kostra příběhu je témeř totožná s King Kongem, čili divák kouká znova na to, co už jednou viděl. Navíc zde obří opičák neslouží jako zdroj děsu, nýbrž jako domácí mazlíček, což posouvá film spíš k dětskýmu publiku a taky ho to dělá dost předvídatelným. A to, že se Schoedsackovi návrat nevyvedl dokládá i to, že Mighty Joe Young je poslední film kdy co natočil. Ovšem na druhou stranu je třeba říct, že celá ta pasáž, kdy se Joe Young ožere (!!!) a začne demolovat co mu přijde pod ruku, nemá chybu.(5.4.2007)

 • Lima
  *****

  Plakátové.info: ÚTOČÍCÍ! PŘEKVAPUJÍCÍ! ZÁVRATNÝ!___Technický zázrak své doby. To máte tak – když spojí síly Ernest B. Schoedsack, tvůrce ´King Konga´ a legenda stop-motion animace Ray Harryhausen, nemůže vzniknout nic jiného, než bombastické trikové orgie. I přes happy-end to hodně King Konga připomíná – zvíře obětí produktů civilizace. Tady malá holčička v africké usedlosti koupí od černochů gorilí mládě, vychová ho a jako již dospělá žena je přemluvena newyorským producentem, aby se svým gorilím, teď již zhruba 2-metrovým chráněncem odjela do New Yorku a tam se stala hlavní hvězdou šou v africkém night clubu. 16 let od King Konga postoupil Schoedsack trikově zhruba o 16 světelných let. Loutka gorily – ve filmu lidsky pojmenovaná jako Joe Young of Africa - vykazuje dokonale přirozené pohyby a jaké interakce s živým okolím si Harryhausen dovolil, to až zrak přechází. Pár příkladů za všechny: Joe skočí po jezdci na koni a srazí ho k zemi --- dobývá se do klece s živým lvem --- demoluje zařízení night clubu --- rychle projíždějícího jezdce chytne do pracky, vytáhne na skálu a pak ho zase spustí na zem a přitom viditelně nejde o loutku jezdce, ale živého herce (!!) --- jezdci rodea chytají Joea do lasa atd. atd.__Přísahám, že vyjma jednoho jediného momentu jsem vůbec nepomyslel, že by nějaký trik nebo zadní/přední projekce působila divně, nepatřičně, či viditelně kašírovaně. Až mi z tohoto pocitu běhal příjemný mráz po zádech. A přitom film má úžasné tempo a to i v poslední třetině, kde je minimum triků, ale ve které se film překlápí do nefalšovaného akčního filmu, kde se bojuje za život Joea, přitom se uniká policistům, vyměňují se auta, střílí se z nich a ještě Joe stihne zachránit děti z horních pater hořícího domu. Zkrátka báječná zábava. Remake z 90.let s Billem Paxtonem a Charlize Theron jsem bohudík neviděl. ___NEJLEPŠÍ SCÉNA: kandidátů by bylo mnoho, ale volím moment, kdy během šou se Joe přetahuje na laně s deseti největšími lidskými siláky v zemi, kteří se napřed představují, jak ohýbají železné tyče a podkovy a pak pokořeni postupně padají do malé tůňky na pódiu.(1.6.2008)

 • Flego
  ****

  Mnou podceňovaný snímok ma napokon veľmi dobre pobavil. Režisér legendárneho King Konga sa svojim posledným filmom vrátil k úspešnej téme a zručne natočil príjemnú oddychovku. Pomohol mu dobrý scenár, dynamická hudba, neopozeraní herci. Silnou zložkou filmu sú pochopiteľne triky, ktorých je neúrekom a sú na vysokej dobovej úrovni.(10.12.2017)

 • T2
  *****

  Rozpočet $1,8milióna║ V prvom rade treba pochváliť úžasnú trikovú prácu, toto je jeden z klenotov vtedajšej doby čo sa týka spracovania trikovej stránky, doslova v rámci možností vypilované do detailu a hlavne neskutočne nápadité v rámci tvorby scénok, film zaslúžene za triky dostal aj Oscara, príbeh dobre koncipovaný, hravý, dokonca aj zábavný, klenot. /95%/(6.7.2014)

 • kaylin
  *****

  Dobrodružný snímek od tvůrců "King Konga", ve kterém se vrací k látce, která je proslavila. Nemáme tu sice už Konga, ale "jen" normální gorilu, přesto se podařilo natočit celkem příjemný snímek, který vyniká v trikových sekvencích, stejně jako v klidnějších fázích, kde je velmi dobré, civilní herectví. V práci se zvířaty jsou tvůrci výborní. Dnes by se něco podobného skoro nesmělo. Ty triky, to je ovšem paráda! Kam se hrabou všechny ty digitální efekty!(13.12.2013)