Reklama

Reklama

Mighty Joe Young

  • USA Mr. Joesph Young of Africa (pracovní název) (více)
Trailer
Dobrodružný / Fantasy / Drama
USA, 1949, 94 min

Obsahy(1)

Film od tvůrců úspěšného King Konga (1933). Tentokrát jde o humorný návrat k tématu o gigantické gorile jménem Joe, která přivezena do Los Angeles touží po návratu do džungle. (Hans.)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: ÚTOČÍCÍ! PŘEKVAPUJÍCÍ! ZÁVRATNÝ!___Technický zázrak své doby. To máte tak – když spojí síly Ernest B. Schoedsack, tvůrce ´King Konga´ a legenda stop-motion animace Ray Harryhausen, nemůže vzniknout nic jiného, než bombastické trikové orgie. I přes happy-end to hodně King Konga připomíná – zvíře obětí produktů civilizace. Tady malá holčička v africké usedlosti koupí od černochů gorilí mládě, vychová ho a jako již dospělá žena je přemluvena newyorským producentem, aby se svým gorilím, teď již zhruba 2-metrovým chráněncem odjela do New Yorku a tam se stala hlavní hvězdou šou v africkém night clubu. 16 let od King Konga postoupil Schoedsack trikově zhruba o 16 světelných let. Loutka gorily – ve filmu lidsky pojmenovaná jako Joe Young of Africa - vykazuje dokonale přirozené pohyby a jaké interakce s živým okolím si Harryhausen dovolil, to až zrak přechází. Pár příkladů za všechny: Joe skočí po jezdci na koni a srazí ho k zemi --- dobývá se do klece s živým lvem --- demoluje zařízení night clubu --- rychle projíždějícího jezdce chytne do pracky, vytáhne na skálu a pak ho zase spustí na zem a přitom viditelně nejde o loutku jezdce, ale živého herce (!!) --- jezdci rodea chytají Joea do lasa atd. atd.__Přísahám, že vyjma jednoho jediného momentu jsem vůbec nepomyslel, že by nějaký trik nebo zadní/přední projekce působila divně, nepatřičně, či viditelně kašírovaně. Až mi z tohoto pocitu běhal příjemný mráz po zádech. A přitom film má úžasné tempo a to i v poslední třetině, kde je minimum triků, ale ve které se film překlápí do nefalšovaného akčního filmu, kde se bojuje za život Joea, přitom se uniká policistům, vyměňují se auta, střílí se z nich a ještě Joe stihne zachránit děti z horních pater hořícího domu. Zkrátka báječná zábava. Remake z 90.let s Billem Paxtonem a Charlize Theron jsem bohudík neviděl. ___NEJLEPŠÍ SCÉNA: kandidátů by bylo mnoho, ale volím moment, kdy během šou se Joe přetahuje na laně s deseti největšími lidskými siláky v zemi, kteří se napřed představují, jak ohýbají železné tyče a podkovy a pak pokořeni postupně padají do malé tůňky na pódiu. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Je to upne ine ako remake. Co je pre oba filmy iba dobre. Tam, kde je nova verzia ekologickou agitkou, tato rozputava spielbergovske dobrodruzstvo z doby, ked este majster netusil, ze sa stane filmarskym adjektivom. Trikovo je to na svoju dobu uchvatne, vztahy su spravne rozpravkove, dej svizny a finale poriadne epicke. Preco je to v tieni King Konga (od rovnakeho rezisera) je jasne. Ale aj tak to dokaze prijemne zabavit. 8/10 ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kdo jiný měl právo natočit odlehčený kingkongovský rodinný film než tvůrci King Konga? Tentokrát navíc se speciálními efekty vyspělejšími o šestnáct let a především s účastí samotného Raye Harryhausena, který už tehdy předvedl věci nevídané. Joe díky němu doopravdy ožil a nedá vůbec práci myslet na něj jako na skutečnou postavu, nikoliv jako na animovanou loutku. Kromě pohybů, jež jsou znatelně více zvířecí (nebo spíš gorilí) než v King Kongovi, má Joe navíc také perfektně propracovanou mimiku a způsob, jakým ho Harryhausen zapojuje mezi živé herce, je úžasný. A ty akční scény, kterých je vážně hodně! Joe si pohazuje s lidmi, strhává je z koní, pere se se smečkou lvů, zachraňuje děti během neskutečně strhující scény požáru sirotčince... A přitom film není jen přehlídkou triků, ale myslí i na lidské postavy, které jsou stejně sympatické jako titulní opičák. Zkrátka výborné pokoukání, snad se někdy také dočkáme DVD.__P.S. Remake jsem kdysi viděl v kině a pamatuji se, že se mi líbil. Budu si ho muset co nejdříve připomenout. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Mnou podceňovaný snímok ma napokon veľmi dobre pobavil. Režisér legendárneho King Konga sa svojim posledným filmom vrátil k úspešnej téme a zručne natočil príjemnú oddychovku. Pomohol mu dobrý scenár, dynamická hudba, neopozeraní herci. Silnou zložkou filmu sú pochopiteľne triky, ktorých je neúrekom a sú na vysokej dobovej úrovni. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,8milióna║ V prvom rade treba pochváliť úžasnú trikovú prácu, toto je jeden z klenotov vtedajšej doby čo sa týka spracovania trikovej stránky, doslova v rámci možností vypilované do detailu a hlavne neskutočne nápadité v rámci tvorby scénok, film zaslúžene za triky dostal aj Oscara, príbeh dobre koncipovaný, hravý, dokonca aj zábavný, klenot. /95%/ ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama