Jeho a její

USA, 1997, 82 min

Hal Salwen

Scénografie:

Susan Bolles

Neobvyklý nízkorozpočtový film kdysi uvedený na ČT 2 o jednom docela normálním manželském páru, který se pohybuje z jedné extrémní situace do druhé. Začne to standardní diskuzí manželů, která vyústí v honbu za useknutým prstem. Děj se přesouvá do banky, která je vzápětí vykradena poněkud hovadským lupičem a kolotoč událostí nedá na sebe dlouho čekat. Nakonec se dočkáme špičkového pojetí manželské krize v tzv. survival (ha ha) situacích. Film je prošpikován sadou ultra hutných hlášek, zvlášť dementní zlodějíček se činí (skvělý Danny Hoch), jsou zde třeba určité zvraty a komplikace typické například pro klasické francouzské komedie, ale film i dokáže sklouznout do nudnějších vod. Přesto si snímek, pokud někdy dojde k nějaké repríze, rád a s chutí zopakuji. Dávám lepší čtyři hvězdy a malé bezvýznamné plus pro mladého Liv Schreibera v jeho první velké komediální roli.(4.12.2011)

Díky ohromujícímu přívalu komicky sprostých slov v první půli filmu, jenž svým množstvím trumfoval snad i Peklo na Zemi, šlo ze začátku skutečně o dobrou zábavu. Škoda, že se konec změnil v ukrutně nudnou a bezduchou záležitost.(14.12.2003)

Taketo male jednoduche a hlavne zabavne filmy mi dnes strasne chybaju. Preco sa uz netocia? Jednoducha zapletka o odseknutom prste behom ktorej manzelsky par riesi krizu svojho vztahu a zaroven zazije kopec sialenych prihod. Skvely kasting. Liev Schreiber a Caroleen Feeney predvadzaju kvalitne vykony. Ale najviac ma uchvatila postava lupiča, ktory prepadne banku a nie je schopny povedat jedinu vetu bez ultimativnych zabavnych nadavok. Vysledok nie je ziadne veldielo ale prijemny zabavny maly film. 7/10.(19.2.2015)

Šup a prst je fuč, no co potom následuje? parádní komedie, Liv Shreiber a jeho hon za prstem z rozčílenou manželkou udělají sobě a ostatním docela slušné peklo, s chutí jsem se zasmál. 75%(9.1.2010)

• Smileface

Divná ptákovina plná retardovaných lidí bojujících o jeden useknutej prst.(6.7.2003)