poster

Nejnebezpečnější hra

 • USA

  The Most Dangerous Game

 • Velká Británie

  The Most Dangerous Game

 • Velká Británie

  Hounds of Zaroff

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1932, 63 min

Komentáře uživatelů k filmu (39)

 • Kimon
  **

  Poněkud naivní snímek, zohledňující rok vzniku. Dosti připomínající němé filmy, kde se herci vyjadřují především gestikulací těla a v té době tak "přehrávanou" mimikou. Právě ta strnulá, mnohdy přespříliš tragická mimika ve výrazu tváří působí nevěrohodně a dokonce až komicky. Přesto věřím, že v době svého vzniku tento téměř hororový snímek vyvolal v řadách diváků obrovské ohlasy a nadšení.(23.1.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $218,869║ šikovné priamočiaré lovecké dobrodružstvo s nádychom thrilleru /60%/(8.7.2014)

 • EdaS
  ****

  Velmi svižná a velmi dobře natočená dobrodružná podívaná, která mohla být klidně i delší. Tvůrci King Konga se opravdu nezapřou. P.S. pro Brandona: prima příspěvek do kozácké sbírky.(21.6.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Šílená ruská Siréna s loveckými sklony vs. Tomáš Berdych. A pozor, to první není Maria Šarapovová, ale aristokrat Zaroff v neodolatelně teatrálním podání Leslieho Bankse, jenž si neustále mne jizvu, koulí očima a střihá obočím. Po půlhodině plkání přichází tempo-akce ala Hard Target (jen bílé holubice nahrazují krvežízniví psi) a zatímco vyhlášený hunter Robert Rainsford dojde poznání, jakpak se asi cítí lovená zvířata, hrabě, kterému festovně hrabe, na vlastní kůži zažije, že „game“ není v angličtině jen hra.. Není to něco, co bych cíleně vyhledával, ale musím uznat, že když je filmařská práce dělána s umem, láskou a nadšením, může se čas stát relativním..(24.1.2019)

 • betelgeuse
  ****

  Asi první akční film v dějinách kinematografie. Tvůrci KING KONGa v něm - mimořádně zručně na svou dobu - líčí hon na dva hrdiny, které na svém ostrově nechal ztroskotat a uvěznit zvrhlý ruský aristokrat (a vášnivý lovec). Malý kult.(4.11.2004)

 • Sarkastic
  ***

  Z počátku se mi Nejnebezpečnější hra jevila pouze v kladném světle, na rok výroby více než slušně zpracovaný výbuch a potopení lodi, budování mysteriózní atmosféry od prvního zabušení na dveře, tajemný hostitel… To všechno bylo moc fajn, ale od prozrazení v místnosti s trofejemi šel film pomalu, ale jistě do kytek díky nemalému množství klišé. Bob byl při svém líčení pastí skoro až směšný, takový Kevin McCallister jich a mnohem důmyslnějších dokázal vymyslet mnohem více, a to byl malý kluk. Postava Eve byla zas napsaná typicky genderově, tzn. bezmocná, bezbranná žena v neustálé panice vyžadující ochranu toho správného hrdiny. Samotný lov pak nabídl jen neustálé štěkání psů a útěk lovné „zvěře“, přičemž je potřeba si zapamatovat, že když kamkoliv na cestě nastražíte osamocený a dobře viditelný hrot „kopí“, záporák se na něj bezpečně nabodne (chicht). A konec samozřejmě tuctový, hrdinný Američan čelí přesile zlých Rusů a…vůbec mi vykreslení této východní mocnosti lezlo krkem. Primitivní lidé s vášní pro lov, krev a vodku (pardon, také s citem pro hudbu), všichni mají démonické obličeje a pod už tak zlověstným zevnějškem se samozřejmě skrývá prohnilé jádro. Až jsem si říkal, kdy že vlastně začala studená válka. A tak ve výsledku i přes některé nesporné (technické) klady snímku, pouze průměr.(20.12.2012)

 • troufalka
  ****

  Krásné malbné scény vytvořené ve studiu, ovšem ta iluze je dokonalá!! Je patrné, jaks e scény natáčely, ale pro diváky v roce 1932 to musel být úžasný zážitek, kdy si strachem cvrkli do textilu. SPOILER! Při přebíhání kašírované klády jsou patrná prkna, když dvojice utíká k vododádu, je krásně vidět linie, která dělí obraz na studiový záběr a zadní projekci. Ale příběh je vystavěný dobře, když uvážíme, že šest let nazpátek se točily pouze němé filmy, je to obdivuhodné. Herci samozřejmě teatrálně přehrávají, ale celek působí sympaticky.(29.1.2019)

 • Davies182
  ****

  K tomuhle se nedá moc napsat, to se prostě musí vidět. Film dělaný s láskou pozná fajnšmekr na první pohled, když se navíc jedná o stařičký klenot v podobě napínavého dobrodružného thrilleru, není proč váhat s vysokým hodnocením. Až na několik dialogů, které postupem času nechtěně musí zestárnout a působí trochu úsměvně, se jedná o výtečný snímek. Je to zvláštní, protože jinak působí film svěžím nadčasovým dojmem, zejména díky kameře.(8.11.2010)

 • D.Moore
  *****

  "Oh, very well. If you choose to play the leopard... I shall hunt you like a leopard," pronese ledově klidným hlasem hrabě Zaroff, v duchu přiloží pod zlověstný plamen, který se rozhoří v jeho očích, a neskutečně strhující lov může začít. Nejnebezpečnější hra je skvělý film. Tvůrci King Konga se nezapřeli a (vlastně ještě před příběhem o "té velké opici") na akční dobrodružně thrillerovou strunu zahráli jako asi nikdo před nimi. V roce, kdy návštěvníci československých biografů řvali smíchy u komedií Anton Špelec, ostrostřelec, Peníze nebo život či Funebrák a velký nekomediální šok v podobě Machatého Extase je teprve čekal, pořádal v zámoří fanatický hrabě drsné hony na nicnetušící přeživší pasažéry ztroskotaných lodí, střílel po nich z luku i z pušky, jejich hlavy nakládal do lihu nebo coby trofeje věšel na zeď... Zkrátka něco neskutečného. Díky nadčasové režii, kouzelným trikům pomáhajícím vytvářet exotické prostředí ostrovní džungle a také zásluhou bombastické hudby Maxe Steinera vznikla adrenalinová věc, která má šťávu i po těch neuvěřitelných osmdesáti letech. Pět čistých hvězd. A chci to na DVD, YouTube nestačí.(6.1.2012)

 • Wacoslav1
  ***

  Hmm zajímavé patrně první film s tématikou lovu na člověka. Že by předchůdce Smrtelné kořisti, Síly pomsty a dalších podobných filmů? Pravda nazývat to akčním filmem je trochu nadsazené spíš dobrodružnej kousek z prvky thrilleru. Každopádně úvodní ztroskotání celkem dramaticky natočené, škoda, že se pak půlhodiny jenom konverzuje a finále není o něco delší, protože ta závěrečná dvacetiminutovka se fakt povedla. Naháněčka má perfektní atmosféru i napětí a odpustím i těch pár dnes už nechtěně komicky působících zrychlených záběrů (pořád je to rok 1932) Každopádně netradiční dobovej kousek o tom žádná.55%(22.4.2016)

 • cheyene
  ****

  Na dobu svého vzniku to muselo být ještě mnohem působivější a daleko víc strhující. I dnes se však jedná o zdařilý snímek, kterému nechybí napětí, akce, mysteriózní nádech, dobrodružství a poměrně svižné tempo. Velkým plusem je také pouze hodinová stopáž, která nedává prostor hluchým místům.(17.10.2013)

 • JohnnyD
  ****

  Prvá polovica je mysterióznou konverzačkou v starom zámku, druhá časť je zase skvelá priamočiara akcia naprieč bohovsky vyzerajúcimi exteriérmi tajomného ostrova. A Leslie Banks je úplne maniakálny! Skvelá rýchlo ubiehajúca zábava.(14.4.2017)

 • lamps
  ****

  V některých ohledech již dnes zákonitě trochu úsměvné (nadsazené herectví, průhledný vývoj a poněkud natvrdlé postavy), ale formálně jinak velmi okázalé a chytře vystavěné dobrodružství, kde má každá představená figura či motiv své klíčové opodstatnění. Výborná je ale především závěrečná honička nehostinnou džunglí, která rozdělením dějové akce do dvou paralelních linií, opakujícími se prostorovými rámci nebo významovým resumé dřívějších načrtnutých motivů aspiruje na titul nejvydařenější a nejintenzivnější sekvence brzké éry zvukového filmu. Před King Kongem pro tvůrce parádní rozcvička..(7.10.2016)

 • Javert
  *****

  Zprvu jsem byl k tomuhle filmu dost skeptický vzhledem k jeho stáří, ale tenhle film má tolik napětí, že i o několik desetiletí mladší snímky mu jen z dálky koukají na záda. Relativně krátká stopáž je tak akorát, aby se udržel spád filmu a veškeré napětí. Navíc tradičně výborný Leslie Banks jako podlý ruský aristokrat a jeho kozáčtí posluhovači. Film, který se neztratí ani v dnešní době všemožných počítačových efektů. Nedivím se, že v tomhle snímku našel inspiraci známý zabiják Zodiac. Jasných 5 hvězd.(23.3.2008)

 • pepo
  *****

  First Blood meets Hard Target. Aj vdaka striedmej dlzke superrychla, priamociara a skvelo vyzerajuca (v kine to muselo byt paradne) oldschoolovka 9/10(3.4.2018)

 • Campbell
  ****

  Parádní film s naprosto dokonalým Banksem. Totálně jsem ho žral a ta jeho jizva jak jí vždycky pohladil.... Totálně jsem hltal všechno co řekl. Wray byla kočka a celý film je výborný ale po dokoukání jsem si řekl "Sakra vždyt ta akce začla v posledních 10 minutách". A to je problém. Protože po druhé se na film asi už nepodívám, ale té hodiny vůbec nelituju, film má dobrodružství, akci a dokáže skvěle zabavit.(26.11.2013)

 • Flego
  ****

  Kvalitný dobrodružný príbeh so strhujúcou symfonickou hudbou Maxa Steinera. Nikdy som nepochyboval, že sa v minulosti natáčali kvalitné filmy, aj tak som bol prekvapený poctivým prístupom už pri scenári, zručnosťou režisérov a rýchlym spádom.(11.10.2010)

 • Oktavianus
  ****

  Klasický dobrodružný příběh s hororovými prvky (jen škoda, že je kvůli tehdejším divákům tolik prostříhali, představa úchylného hraběte Zaroffa, jak komentuje své exponáty, je více než slibná) ze staré školy, který místy působí sice úsměvně, ale v ničem to nevadí. Krátká stopáž navíc zapříčinila, že děj odsýpá a divák je permanentně udržován v napětí. K tomu okouzlující Fay Wrayová, chlapácký McCrea a správně vyšinutý Leslie Banks. Filmem se navíc inspirovali i tvůrci Simpsonů při psaní dílu Treehouse of Horror XVI (S17 E04). Jednoduchá nekomplikovaná napínavá zábava.(21.7.2013)

 • dopitak
  *****

  Tady není třeba váhat. Naprostá akční pecka s dobovou hudbou, velice rozumnou (a zcela dostačující!) stopáží a vytříbeným scénářem. Konverzační komedii nejdříve vystřídá katastrofický námět a vzápětí přichází thriller/horror jak podle učebnice. Tohle je stará filmová škola, která věděla, že okecávání je na nic.(3.2.2009)

 • rikitiki
  ***

  Na svou dobu dosti bizarní téma s některými skutečně morbidními detaily. Překvapivě napínavé, ale trochu odbyté zejména v mnohdy naivním způsobu, jakým se naháněná kořist snaží bránit svému šílenému lovci. Džungle na ostrově byla ale postavená parádně - prolákliny, skály, divoký porost - pořád jsem čekala, že se odněkud vynoří obrovská King Kongova tlapa a chmátne po Fay Wray. /17. 5. 15./(17.5.2015)

 • ARI50
  **

  No nevím teda bylo to možná zajímavě zahrané ale mě to neoslovilo a trochu nebavilo ale budiž nech se páči jiným, akce slabá ale dobrý na svůj rok.(28.11.2018)

<< předchozí 1 2