Divize

Rio de Janeiro roku 1997. Každý měsíc dochází k 11 únosům. Lidé jsou vyděšení. Policie je bezmocná a vláda si neví rady. Rozhodnou se proto podniknout riskantní krok a povolat do boje proti této epidemii zločinu dva kontroverzní agenty - neúplatného důstojníka Mendonçu, který má na svém kontě více než 100 mrtvých, a zkorumpovaného policistu Santiaga, o němž je známo, že vydírá zločince a inkasuje od nich peníze. Ti dva svými pochybnými metodami přebírají kontrolu nad speciálním oddělením únosů. Rázem se ocitnou tváří v tvář mocné, zkorumpované a smrtící mašinérii. (Cinemax)

Johnny.ARN

Brazílci poukazujú na problém zvláštnym štýlom. Strácal som sa každých 10 minút v spleti toho, kto s kým je, kto je proti komu a kto koho korumpuje. Nepomáha tomu ani to rozvláčne tempo a momenty, kedy neviete, či to čo robia je vyšetrovanie alebo korupcia. A záver som nepoňal vôbec. Film, ktorý si zaslúži americký, devedesiat minútový, akčný remake pre tupounov, lebo toto nesadne každému. 3 z 5 ()

kolemjdouc

gangsterka která strčí ty americké klidně do kapsy.Dosti tomu ubíral herec v roli Mendocy.Hrál toho grázla s takovou vervou až přehrával.Žlutý filtr na kameře ani nebudu komentovat.Santiago bojovník -  podobnost se Šlachtou bojovníkem ?:-)Temné kouty Ria=chudoba ,násilí.Žádné lítačky všechno reálné.To vždy oceňuju dosti vysoce i když třeba scénář drhne. ()

Big Bear

Možná to bylo mojí únavou, možná něčím jiným, každopádně Divize mi hned od začátku nesedla. Za prvé jsem měl trochu binec v těch jihoamerických jménech, za druhé v těch opálených opocených obličejích a pak jak se zdálo, zkorumpovaní byli skoro úplně všichni... Navíc já nemám rád takové ty rádoby drsné pohledy hrdinů na sebe než se jde do akce a obzvláště u policistek. Přijde mi to spíše dost srandovní. Akce ve filmu nebyla špatná i když mi některé záblesky od zbraní přišly digitálně dodělávané. Ale oproti tomu zase bylo vidět svítí trasírky střel a když to někdo schytal, většinou neřekl au a nespadnul na kolena aby se moc nepraštil, ale odletěl mu kus hlavy což se v reálu stává.  To, že byl film točen podle skutečných událostí mne nechávalo chladným. Pár věcí z těch jejich slumů, kde stěny leckdy dělají jen igelitové plenty jsem už viděl a toto patřilo k tomu slabšímu. Žít tam, to musí být mazec. Bohužel podobné se brzy bude dít i na severu Ameriky, protože nápady jako zrušit policii a používat místo ní psychoterapeuty, případně jí omezit rozpočty vedou k odchodům  a masívnímu úbytku strážců pořádku, kteří se na to mohou zvysoka vyprázdnit... A kriminalita strmě stoupá. Nesmíme dopustit aby se to dostalo i k nám...  Dávám za 3 křesťanské rádio relace. * * * ()

Enšpígl

Tak tohle byla a na dlouho dobu ještě bude nejlepší Brazílie co jsem zatím viděl. Trošku mě to připomělo straou dobrou Francii, kde se nikdo s nikým a ničím nesere. Film ve kterým by Mirek Dušín opravdu neměl z koho sestavit partu skautů. Hudba, kamera, příběh ze všeho člověk má jasný pocit, že všechno je tady na píču. Není to akční film, ale spíše takový krimi - thriller, tomu zklamání tady vůbec nerozumím, pro mě velmi realistický odvyprávěný biják, který má napětí, dynamiku, dobře vyprofilovaný postavy, zkrátka balzámeček. ()

Ivoshek

Dobrý, s brazilskou krimi tvorbou jsem spokojenej. Má to drive, spoustu násilí, nejednoznačné postavy a dobrou atmosféru. Nejvíc mě na tom baví, jak se Brazilci nebojí mít hlavního "klaďase" s profilem, se kterým by v západním filmu musel být záporák. To, že jenom unášel a vydíral dealery, se tu bere jako relativní drobnost. Metody výslechu s topením a pouštěním proudu se taky berou jako vcelku ok. Ostatně, přezdívky dvou hlavních policajtů jsou "Zlatokop" a "Genocida". A to jsou ti hodní! Filmy samozřejmě přehánějí, ale zase nemůžete je dělat úplně mimo realitu... Takže musím říct, že bych se nechtěl dostat brazilské policii do rukou jako sprostý podezřelý. ()