poster

Carmen nejen podle Bizeta

 • anglický

  Carmen Not Only According to Bizet

Krátkometrážní / Komedie / Dokumentární / Hudební

Československo, 1968, 25 min

Předloha:

Prosper Mérimée (povídka)

Scénář:

Jan Schmid

Hudba:

Georges Bizet
(další profese)
 • lubospoti
  ***

  Tenhle typ alternativního divadla mi nic moc neříká. Netvrdím, že jsem se vůbec nebavil, ale poetika je trochu mimo můj vkus.(28.4.2014)

 • ladanda
  *

  Zdá se, že v roce 1968 bylo možné natočit i nemožné.(14.8.2016)

 • evapetra
  *****

  Bizetova opera ve zkratce. Vtipné a osobité podání.(10.2.2015)

 • bohemia_regent
  ***

  Na tomhle filmu není nic dokumentárního. Je to svébytná zkrácená filmová verze původně divadelního představení v režii Jana Schmida, kterou ovšem Evald Schorm z výrazně větší části přesunul z divadelního pódia do reálných interiérů a exteriérů. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Evald Schorm.(9.12.2016)

 • radektejkal
  *****

  Prosper Mérimée by se divil, co tu podle jeho tragické vize vzniklo. Asi něco méně tragického, ale o to zábavnějšího. V roce 66, kdy měla "Carmen nejen podle Bizeta" premiéru, jsme byli se školou na Carmen (nebo to byla Madam Batrflaj, už si moc nevzpomínám, a tehdy mi to také bylo jedno) v Brně. Zkoušel jsem si představit, kdyby se tehdy nejelo do Brna, ale do Liberce, jaké emoce by to tenkrát ve mně vzbudilo. Nyní naprosto pozitivní, necelá půlhodinka Schmidovi stačila na......(23.10.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace