Vir Das: For India

Scénář:

Vir Das

Účinkují:

Vir Das

Komik Vir Das svým osobitým způsobem oslavuje indickou historii. Probírá ji od véd přes Vasca da Gamu až po hloupé zápletky bollywoodských filmů. (Netflix)

ScarPoul

Výborný špeciál vysvetľujúci mnohé úskalia indickej histórie, života a postoja. Aj napriek niektorým politickým témam je tento stand- up veľmi uvoľnený a zároveň dokazujúci, že Vir Das je inteligentný komik. Tu som prijal jeho pohľad úplne. Síce stále je to skôr vtipná prednáška, ale na poli 75 minút to funguje v rámci tempa bezchybne. Forma aj samotný obsah viac ako uspokojivý. ()

Aljak

Vcelku vydarené - nie všetko, ale väčšina áno :) Pre toho, kto nemá k Indii žiadny vzťah a ani len základné poznatky o histórii, kultúre a reáliách, to bude asi dosť nepochopiteľné a nezaujímavé. Ale pre mňa ako milovníka Indie to bolo skutočne širokospektrálna dávka irónie a sarkazmu. Bohužiaľ, občas to bolo zbytočné tlačenie na pílu (ale tak to už pri stand-upoch býva). Každopádne, Vir Das je sympaťák, a už samotná indická angličtina to krásne celé rozohrala. Bola tu naozaj kopa trefných narážok a kontextu "medzi riadkami", ktorý žiaľ asi väčšine ľudí bez poznania tohto kontextu unikne. Úprimne pobavilo, a dokonca aj to stručné vysvetľovanie pre sekciu Non-Indians malo často veľmi zábavný podtext. ()

Andrea1717

Až tak veľmi som týmto stand-up vystúpením očarená nebola, niektoré vtípky mi prišli hodne úbohé, niektoré len priemerné, ale keďže sa ich tam našlo pár, na ktorých som sa naozaj schuti zasmiala, priklonila som sa trom hviezdičkám, keby sa dalo dať 2,5 tak to by asi vystihovalo pravdu. ()

kolly13

Pokus o retrospekci Indie a jejich atributů uměle naučený způsobem sympatického makaka. Vlastně jsem jen čekal na indické zajímavosti, ale stand-up mne nezajímal. ()