Rychlý jako vítr 5 - Velký Hurikán

• Německo Ostwind - Der große Orkan
Trailer 1

Trailer 1

hygienik

Tak predsa som sa dočkal dôstojného záveru (podľa všetkého už naozaj) série. Napokon si aj Ari získala moje sympatie. Ale emocionálne to nedosahovalo kvalitu prvej časti s Mikou. Je to už skoro 10 rokov, ale pamätám si dodnes, ako ma 1 dojala. Naopak najslabším dielom bola 3 - cesta do Ory. Ostwind 5 je relatívne originálny a záporná linka paradoxne filmu pomohla. Na druhej strane otvorene odkazuje na staršie diely. Je to kultová séria a ešte pár rokov ju uvidíme v TV. ()

mira.l

Předně mě docela překvapilo, že je to už k mání s českým dabingem. Možná by nebylo špatné to vidět v původním znění s českými titulky... to jen tak na okraj. Soudě podle mixu záběrů v závěrečných titulcích to vypadá, že tento díl byl zřejmě poslední. A možná je to dobře. Zase to bylo celkem zajímavé, ale nic to nemění na tom, že první tři díly to nepřekonalo. Já si prostě za ty tři díly k tomu koni tak nějak přiřadil zrzku Miku a jejich nádherné záběry jízdy většinou někde v přírodě a bez sedla. ()

• Premiéra se měla uskutečnit už 17. května 2020 v Mnichově, ale kvůli pandemii nemoci covid-19 byla jako u spousty ostatních filmů odložena. Později byla přeložena na 17. prosince, ale z důvodu uzavření kin v zimě 2020/21 byla premiéra opět odložena na 25. března 2021. Ani v tomto datu se ale premiéra neuskutečnila. (mar48)
  • Natáčení probíhalo od 8. července 2019 do 11. září 2019 v severním Hesensku a Mnichově. (mar48)