Reklama

Reklama

Vymítač

(seriál)
Animovaný / Komedie / Horor
Polsko, (2017–2018), 6 h 47 min (Minutáž: 9–13 min)

Série(3) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Bogdan Boner – maľovanie domov, kosenie trávy, práce všeho druhu a... exorcista na polovičný úväzok. Strastiplný príbeh jedného dobrého chlapa, ktorý bojuje všetkými dostupnými prostriedkami proti silám zla. Ešte sa nenašiel démon alebo fľaša vodky, ktorú by nezvládol. To celé len za mierny poplatok bez faktúrky, no s faktúrkou by bolo ešte drahšie! (Da_reba)

(více)

Recenze (24)

MateyWRLD 

všechny recenze uživatele

Animovane serialy pre dospelych su v obrovskej nevyhode. Pred 23 rokmi vznikol South Park, ktory je dokonaly po vsetkych strankach a dokazuje to kazdou epizodov, co znamena, ze ked chce sa “konkurencia” priblizit, tak musi poriadne zabrat. A tak tu mame dalsi pokus a zase to zlyhava v tom, co kazdy takyto serial (Rick and Morty, Big Mouth, Brickleberry...) a to je nevyrovnanost a rapidne poklesy kvality, ktore neklesaju dalsou a dalsou series, ale hned cast za castov. Exorcista ma namet, ktory ma potencial, ale nato treba aj niekoho, kto tam dokaze vtesnat aj kvalitny pribeh a dialogy a nie len bizarne postavicky, ktore sa vacsinu casu iba vulgarne vyjadruju. 2 hviezdicky za trashy animaciu a zaroven, pochvala aj vycitka zato, ze to robi jeden clovek ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ako na hojdačke, niektoré epizody sú ozaj výborné /povedzme v ktorých si autor utahuje z polských kibicov, zo vztahu otec démon syn maturant/ niektoré sú vyslovene trápne s minimom humoru ktorý kompenzujú iba nadávky. Tretia séria je asi najlepšia s najlepšími príbehmi nielen čo sa zmysluplnosti týka. Nakoľko ide o počin jedného autora je to viac ako dobré ale nájde sa mnoho lepších vtipných animovaných seriálov. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Poláci mají slabost pro "vymítačské" typy antihrdinů; Geralt, Vandrovec a nyní Bogdan "polský Ash" Boner. Chtě nechtě tu musí padnout srovnání se South Parkem, ona totiž animace a na první pohled i styl humoru k tomu přímo vybízejí (navíc se Walaszek inspiroval v přístupu Parkera se Stonem a dělá si vše sám). Jenomže satirický společenský přesah, ne že by přímo absentoval (a umí tnout i do živého, ne že ne), ale je až někde na třetí odstavné koleji. Jede se mnohem více na první brutálně-alkoholicky-nahláškovaně-fekální. Čili ano, někdy je to poněkud na jedno brdo (necelých deset minut na díl je naštěstí tak akorát), ale v každé epizodě je hned několik hlášek/gagů, které rozesmějí nahlas. Hodně nahlas. A co teprve díly, kdy si vše sedne jak má, tam už to nemá pouhý potenciál na kultovní náběh, tam už to je kultovka jak vyšitá (první taková epizoda je pátá "chuť na cígo"). Trochu tupá zábava, ale zábava. I bez faktury. | S1: 4/5 | S2: 3/5 | ()

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Naprosto skvělá záležitost... obzvláště když je (alespoň částečně) v mých schopnostech porozumět přímo v originále, tak žádnej fór neztratí koule. Pravda, byly tam nějaké epizody, u kterých ani koutek neucukl, ale to se dá odpustit. Oceňuji teda zlatým brkem překladatele/titulkáře, který belzedupa i lucidupa přeložil jako belzeblba a luciprda - moc dobrý nápad. A ty narážky na ty polský šulky Behemoth jsou teda luxusní. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Naprosto ujetá záležitost, která díky specifickému polskému dabingu, úderným dialogům a vypointovaným scénám téměř okamžitě aspiruje na jeden z nejpovedenějších počinů stejného či podobného zaměření. Pokud tedy hledáte nekorektní a extrémně zábavnou záležitost, která také díky krátké stopáži neuvěřitelně rychle odsýpá, Egzorcysta je přesně tím pravým. Výborná práce! PS: Bogdan for president! (Netflix) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se jedna postava jmenuje Smog Wawelski, což je odkaz na sochu z krakovské pevnosti Wawel, která nese stejné jméno i podobu. Je to slovní hříčka, neboť slovo „smog“ („mlha“), který v díle hraje velkou roli, v polsku označuje taktéž draka. (Karlosik_4)

Reklama

Reklama