Vymítač (TV seriál)

• Polsko

Egzorcysta

Exorcist

Animovaný / Komedie / Horor

Polsko, 2017–2018, 6 h 47 min (Minutáž: 9–13 min)

Tvůrci:

Bartosz Walaszek

Naprosto skvělá záležitost... obzvláště když je (alespoň částečně) v mých schopnostech porozumět přímo v originále, tak žádnej fór neztratí koule. Pravda, byly tam nějaké epizody, u kterých ani koutek neucukl, ale to se dá odpustit. Oceňuji teda zlatým brkem překladatele/titulkáře, který belzedupa i lucidupa přeložil jako belzeblba a luciprda - moc dobrý nápad. A ty narážky na ty polský šulky Behemoth jsou teda luxusní.(16.7.2020)

Tak toto je poriadna poľská pecka! Nevyspytateľné dobrodružstvá Bogdana a pomocníka Marcinka podtrhnuté alkoholickými démonmi jednoducho chytia od prvého dielu a nepustia. To celé ešte umocnené perfektnými hláškami v poľskom dabingu (ktorý je podla mna lepší ako český) je skrátka perfektná kombinácia. Za jedno odpoludnie som pozrel všetky tri série a stálo to zato! 95%(17.4.2020)

• MateyWRLD

Animovane serialy pre dospelych su v obrovskej nevyhode. Pred 23 rokmi vznikol South Park, ktory je dokonaly po vsetkych strankach a dokazuje to kazdou epizodov, co znamena, ze ked chce sa “konkurencia” priblizit, tak musi poriadne zabrat. A tak tu mame dalsi pokus a zase to zlyhava v tom, co kazdy takyto serial (Rick and Morty, Big Mouth, Brickleberry...) a to je nevyrovnanost a rapidne poklesy kvality, ktore neklesaju dalsou a dalsou series, ale hned cast za castov. Exorcista ma namet, ktory ma potencial, ale nato treba aj niekoho, kto tam dokaze vtesnat aj kvalitny pribeh a dialogy a nie len bizarne postavicky, ktore sa vacsinu casu iba vulgarne vyjadruju. 2 hviezdicky za trashy animaciu a zaroven, pochvala aj vycitka zato, ze to robi jeden clovek(8.5.2020)

Našli jsme úplnou náhodou a musím říct, už od první epizody obrovské překvapení. Tento kreslený počin mne úplně nadchl. Pomyslnou korunu tomu nasazuje originální polský dabing, který sám o sobě pozvedává úroveň tohoho seriálu. Není díl, kde bych se nezasmál. Pro někoho, kdo potřebuje něco na odreagování a upřednostňuje kratší minutáž rozhodně doporučuji.(16.5.2020)

• Trevor

Ako na hojdačke, niektoré epizody sú ozaj výborné /povedzme v ktorých si autor utahuje z polských kibicov, zo vztahu otec démon syn maturant/ niektoré sú vyslovene trápne s minimom humoru ktorý kompenzujú iba nadávky. Tretia séria je asi najlepšia s najlepšími príbehmi nielen čo sa zmysluplnosti týka. Nakoľko ide o počin jedného autora je to viac ako dobré ale nájde sa mnoho lepších vtipných animovaných seriálov.(25.4.2020)