SuperStar 2020 (TV pořad)

SuperStar 2020

Soutěžní / Hudební / Reality-TV

Česko / Slovensko, 2020, 100 min

Superstar je reality show a přesně tak je k tomu potřeba přistupovat. Jako hudebně založenému člověku se mi u toho skvěle relaxuje a leckdy i někteří zpěváci potěší mou hudební duši. K formátu není co dodat, ten přináší vše, co by člověk od podobné soutěže mohl chtít. Casting s dobrými i špatnými výkony, dynamické čtveřice, doplňující se dvojice, solo s kapelou. Víc toho opravdu nepotřebuju. Vypadá to, že díly jsou o něco více sestříhané, aby se natáhl čas, než začnou živé přenosy a skončí karanténa. Co se týče poroty, tak za mě je to jeden z nejlepších výběrů, který kdy Superstar měla. Překonat ho mohlo snad jenom trio Osvaldová, Soukup a Hejma. Palo Habera je jako porotce v podstatě už nutností. Jestli o něj Superstar někdy přijde, tak je to její konec. Habera je velmi charismatický člověk a hodnocení jsou bez výhrady objektivní. Monika Bagárová si sama soutěží prošla a přináší pohled, který ostatním porotcům může uniknout. Novým objevem je bezpochyby Marián Čekovský. Jeho roli po těch pár dílech vnímám podobně jako u Pala. Marián by se měl stát trvalým osazenstvem. Svým profesionálním vhledem a lidskostí skvěle doplňuje ostatní porotce a kontrastuje s Palem. Aby toho nebylo málo, tak občas na klavír doplní zpěváky a to je vždycky radost poslouchat. To bychom měli hudební křídlo. Patricie Pagáčová je hodně kritizovaná a dle mého neprávem. Je terčem kritiky převážně z toho důvodu, že není hudebně založená. Jenže tuhle soutěž, celé finále s deseti zpěváky nerozhodujou lidé jako Marián nebo Palo, ale právě obyčejní lidé hudbou nepolíbení, jako je Patricie. A přesně proto do té poroty patří. Její úkol je hodnotit soutěžící i podle prachobyčejných sympatií. Tento kvartet doplňuje Leoš Mareš, který se z pozice moderátora přesunul do pozice porotce a podle mého to byl skvělý tah produkce. Leoš má dostatek sebereflexe na to, aby věděl, kde je jeho místo. A to vyplňuje naprosto přesně. Z části porotce, z části moderátor. Tím, že sedí v porotě, tak si mnohem častěji utahuje ze svého hudebního "talentu" a odlehčuje atmosféru jak pro diváka, tak pro samotné soutěžící. Tuto roli dělá z pozice porotce překvapivě lépe, než jí dělal jako moderátor. K samotným soutěžícím se mi hledá cesta o něco hůře, než v posledním ročníku z roku 2018. Trvalo to v podstatě až do finále, kde se to úplně otočilo. Z finálové pětice jsem to přál čtyřem z nich. Celkově vzato, když přimhouřím oči nad zkrácením formátem živých přenosů nebo produkčních failů, byla tato řada nejvíce autentickou záležitostí za celou dosavadní šestnáctiletou existenci soutěže. Některé ročníky mi splývají, tenhle si budu jednoznačně pamatovat.(17.5.2020)

• Wallis3

Kolikátý ročník už tahle tragédie jede?? Co tam, u Satanových gulí, dělá Solaříková, která rádoby adeptům řekne, že v žádným případě nepostupují, ale když ji přehlasují, tak hned oznamuje, že se na dotyčnýho bude nadále těšit? Co za piče tam přijdou, že všichni ostatní jsou nuly a bez jedniček jako jsou oni sami jsou nic? Proč tohle má pofidérní podporu ve sledovanosti??(29.3.2020)

• MM_Ramone

Tak už je to tu zase! Opäť sa hľadá superstar. Tento krát ju má objaviť tupohlavá porota v zložení: socialistický pop rocker Paľo Habera, šalený východniar Marián Čekovský, vyšumelý český moderátor Leoš Mareš a akési dve hlupane, o ktorých som v živote nepočul. Mimochodom jedna z nich je cigánka, aby to bolo trendové a korektné. Ja im na to serem! Prdím na ich debilnú "SuperStar 2020". Fakt nemám chuť čumieť na bandu hlúpučkých somárov, čo si myslia, že z nich budú spevácke hviezdy. Je to opozerané, je to nudné, je to odpad!(19.3.2020)

• Lisa

Superstar má stále ještě velký potenciál. Je to typ pořadu, který na českých televizích zoufale chybí. Produkce bohužel tento potenciál vůbec nevyužila. Proboha proč je tam neuvěřitelně nesympatická a afektovaná Pagáčová? O její inteligenci a odbornosti radši nemluvit. Co má společného s hudebním průmyslem? Bagárová taky není ideální volba. Škoda. Mohli z toho udělat parádní záležitost.(22.3.2020)

• Garson

Před pár dny jsem měl tu "čest" vidět v televizi SuperStar 2020 a musím říct,že z původní nejlepší verze z roku 2004 zůstal jen zkrácený název.Kam se poděla všechna sláva a atmosféra?Několikrát zrecyklovat slavný pořad nikdy nepřinese nic dobrého.Teď zhodnotím porotce a jako správný džentlmen to vezmu od žen.Monika Bagárová nestojí ani za psí štěk,ta si do SuperStar přišla sednout jako do kavárny,občas pronese nějakou hloupou poznámku jako by jí doma ten její uzbecký ranbijec vytloukl všechno z hlavy.Patricie Pagáčová je mnohem inteligentnější,ale bohužel u divaček tak neboduje,protože je prostě krásná a to ty méně pohledné puberťačky u obrazovek neskutečně vytáčí.Další na řadě je Leoš Mareš,který už dávno ztratil svůj vtipný postřeh a je na něm vidět,že účinkování v těchto pořadech bere jen proto,že má drahé koníčky a velké výdaje,bohužel Leoš po těch letech večírků a ponocování vypadá jako vyhořelé palivo.Nová neokoukaná tvář poroty Marián Čekovský udělal na mě největší dojem a to hlavně svou bezprostředností a uznáním k soutěžícím.Nikoho se nesnaží záměrně shodit a vmést soutěžícím do tváře jejich hudební nedostatky.Tím se dostávám k Palu Haberovi,který je podle mě nejhorší a nejzákeřnější z celé poroty.Chová se jako chlap,kterého manželka vykopla z postele těsně před sexem a on si pak své flustrace vybíjí na ostatních.Hodně se změnil oproti předešlým letům kdy ho ještě někdo uznával,dnes v porotě působí jako přežitek z dob dinosaurů.Soutěž SuperStar dopadne stejně jako Miss České republiky a časem budou provozovatelé rádi když je bude vysílat jen nějaká internetová televize,protože recyklované pořady ztrácejí s postupnými lety svou budoucnost a místo hvězdy slávy jim diváci vyrobí pomník.(10.3.2020)

• - Poprvé v historii této pěvecké show v Čechách a na Slovensku usedlo za porotcovský stůl hned pět velkých osobností česko-slovenského showbyznysu. (TheSlezy)

• - Leoš Mareš dostal za roli porotoce honorář 200 000 eur (5 milionů korun). (fanda124)

• - Poprvé v historii mohli použít soutěžící kromě kytary také klavír. (TheSlezy)