Reklama

Reklama

Střelec

  • Česko Odstřelovač (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pro režiséra Edwarda Dmytryka představoval Odstřelovač návrat k režii po několikaletém zákazu práce ve filmovém průmyslu, jímž byl postižen v rámci mccarthyovského „honu na čarodějnice". Teoreticky bychom tento snímek mohli zařadit také do sekce věnované freudovskému noiru, protože traumatizovaný protagonista Eddie zabíjí ženy, jež mu chováním připomínají jeho (zřejmě násilnickou) matku, které se takto zprostředkovaně mstí. Navzdory svým činům volá o pomoc a touží být dopaden. Film jej nenahlíží jako bezcitnou zrůdu, ale spíše jako oběť systému, jenž mu nebyl schopen pomoci. Pozoruhodné je, že i když tvůrci filmu usilují vytvářet dojem anonymity města (ve filmu ani jednou nepadne jméno San Franciska a ukazatele ulic jsou falešné), ikonická místa jako Coit Tower, Bay Bridge či Ferry Building jeho identitu skrýt nedokážou. (Noir Film Festival)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

rivah 

všechny recenze uživatele

Sugestivní příběh psychopata posedlého vražedným nepřátelstvím k ženám, který byl propuštěn z léčebny. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Další skvěle úchylný psychopat (tenhle měl problémy s matkou) a na tehdejší dobu poměrně velký bodycount :-) ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Skvely a svizny noir o sniperovi - nepriteli zen, ktery ma popalenou ruku a zvracenou mysl. :) Vsechny postavy jsou sympaticky obsazene, film je krasne natoceny, a navic je tam moje oblibena Marie. Co vic si prat. :) ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Z filmově-historického hlediska zajímavé dílko s prvoplánové zakomponovaným sociálně-kritickým přesahem. Přesně takovým, jaký bysme z produkce Stanleyho Kramera čekali. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Karen Sharpe v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama