Příběh z Louisiany

Louisiana Story

Dokumentární / Drama

USA, 1948, 78 min

Richard Leacock

O tomto filmu jsem téměř nic nevěděl, a proto tím větším překvapením pro mne byl. Uchvátila mne poetika i skvělá obrazová stránka filmu, kterou podtrhla krásná příroda Cajunlandu v Louisianě o níž jsem kdysi četl v časopise National Geographic, Kontrast čisté přírody s obří lidskou technikou dal vyniknout hlavní myšlence filmu - že ne vždy by měl být člověk pánem přírody, ale měl by si vážit její prosté krásy a důmyslnosti. Chlapec se prezentuje ve filmu jako součást krajiny a jejího mnohotvářného života. Závěr filmu vyznívá velmi optimisticky, ale ne vždy tak bývá i ve skutečnosti, spíše naopak...No a ještě jsem byl šťastný, že se mýválek zachránil Film na mne velmi zapůsobil a dávám mu rád 5 hvězdiček.(5.10.2017)

K Príbehu z Louisiany treba pristupovať ako k filmu pre deti a mládež. Je zaujímavé, že má v názve príbeh, keď sa síce jedná o film hraný, ale dej rozhodne nie je tým, čo ho ženie vpred. Na rozdiel od väčšiny americkej produkcie, ktorá naopak v názve story nemá :) Chlapec a príroda so zvieratkami, chlapec a stroj na ťažbu ropy, proste jedno veľké dobrodružstvo. Takto film iste vnímali aj deti koncom 40. rokov a možno by sa niektorým páčil aj dnes, ak by im ho nejaký otecko pustil cez youtube. Celkovo je film trochu ťažkopádny, hrané scény s dialógmi pôsobia amatérsky, tie dokumentárne ladené ale všetko vynahradzujú.(21.5.2016)

Tak ono to má svoje kouzlo, to zase ne že ne, ale na druhou stranu si myslím, že se z dané oblasti dalo natočit trochu více zajímavého. Nedá se svítit. Některé scény jsou dobré, podařilo se natočit skutečně výborné scény se zvířaty, ale to je opravdu ten hlavní přínos. A samozřejmě zachycení doby a pohledu na těžbu.(13.10.2014)

• corpsy

Skôr ako dokument, to pripomína rozprávku ( oklieštenú od nadprirodzených motívov ) na dobrú noc. Životné osudy chlapca, ktorý si to rozdá s riečnym drakom ( aligátor ), získa srdcia bohatierov v neďalekom hrade ( ťažobná rafinéria a jej roboši ) a plavil sa krajinou nekrajinou za účelom úlovku ( bažiny Louisiany ). Chýba tu už len princezná ( žeby ten medvedík čistotný? ).(15.8.2015)

• JimiH

Flaherty natočil výborného Nanuka a pak už to bylo jen horší a horší. Tento film funguje lépe než rohypnol, protože využívá více než dvacet let staré filmařské postupy, jeho scénář je monotónní a "herci" pronášejí repliky nepřirozeně... Celkově je snímek protknut tolika nedostatky, že zastíní veškeré kvality (krásné prostředí, příjemný hlavní hrdina...).(4.6.2011)

• - Režisér jako obvykle pracoval místo profesionálních herců s místními lidmi. (Hans.)

• - Film financovala těžařská společnost Standard Oil, a proto zdůrazňuje bezproblémové soužití ropného průmyslu s místními obyvateli a prostředím. (Zdroj: wikipedia.cz) (Kmotr76)

• - Hudba Virgila Thomsona čerpá z původní hudby francouzských přistěhovalců a byla vyznamenána Pulitzerovou cenou. Tím se stala současně první filmovou hudbou, které se této cti dostalo. (Hans.)