Reklama

Reklama

Moana

  • USA Moana (více)

Obsahy(1)

Jedná se o druhý němý hraný dokument Roberta Flahertyho. Tentokrát pojednává o životě domorodých obyvatel tichomořského ostrova Samoa. (Kmotr76)

Recenze (2)

r'm2on 

všechny recenze uživatele

"Moana" - tak zní název tohoto filmu. Nikoliv "Nanuk, člověk primitivní", to je úplně jiný film!!!! Tři roky po převratném dokumentu Nanook of the North se režisér vydává na Samou, kde podobným způsobem natáčí život místního kmene, který žije v naprosto odlišných podmínkách jako Eskymáci v Kanadě. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Život domorodců na ostrově Samoa,  sbírání plodů a lov ve vodě, na pohled tajský život.(dnes už jen 70%) ()

Reklama

Zajímavosti (9)

  • Flaherty na ostrově Samoa pobýval nepřetržitě bezmála dva roky mezi lety 1923 a 1924. Nejprve se sžíval s domorodci a pozoroval je, k překvapení studia začal natáčet až po roce. (Zdroj: wikipedia.cz) (Kmotr76)
  • Padesát let po uvedení originální verze filmu vytvořila Flahertyho dcera Monica Flaherty zvukovou verzi filmu, kterou doplnila o obřadní písně, hudbu a rozhovory. Samotný film nebyl nijak upravován. (Zdroj: wikipedia.cz)
    (Kmotr76)
  • Kromě klasické kamery si s sebou vzal Flaherty také kameru Prizmacolor se záměrem natočit několik barevných záběrů. Barevná kamera se však naneštěstí brzy rozbila. (Zdroj: wikipedia.cz) (Kmotr76)

Reklama

Reklama