Reklama

Reklama

Žít svůj život

  • angličtina To Live One's Own Life (festivalový název)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Československo, 1963, 13 min

Režie:

Evald Schorm

Kamera:

Jan Špáta

Hudba:

Jan Klusák

Hrají:

Josef Sudek
(další profese)

Obsahy(1)

Krátký filmový dokument mistrů Evalda Schorma a Jana Špáty o "obyčejném" velikánovi české fotografie Josefu Sudkovi. Nesmírně křehký záběr ze života fotografa vzpomínek. Slyšíme oblíbenou Sudkovu hudbu, vidíme jeho milou zahrádku, můžeme jej soustředěného vidět při práci, spatřit několik jeho fotografií a zaslechnout několik jeho slov. (Sipora)

(více)

Recenze (8)

Bachy 

všechny recenze uživatele

Rozumím zdejšímu hodnocení, protože chápu, že takováto forma dokumentu k Josefu Sudkovi pasuje náramně. Na druhou stranu mě i těch 13minut neskutečně ubíjelo a to i přesto, že ze Sudkových fotek jsem byl dlouho mimo. Klobouk dolů před ním, ale tento krátkometrážák je dost možná zbytečný. Troufám si říct, že dost možná i dost lidí od Sudka odradí. ()

Ghoulman 

všechny recenze uživatele

Jak osobnost Josefa Sudka, tak Schormův přístup k tomuto úžasnému fotografovi jsou mi hodně sympatické. Momentálně je v módě umění spojovat s něčím, co je nutně rebelantské, drzé, až excesivní a jestliže umělec sám neoplývá těmito vlastnostmi, tak jakoby ani neměl právo být nazýván umělcem. Avšak zcela se zapomnělo na další důležité aspekty tvorby. Jako je trpělivost, schopnost naslouchat, schopnost sklonit se před tím, co k umělci přichází. Ochotu vkročit do ústraní, nechat ego za dveřmi, uniknout rozptylujícímu středu pozornosti a pomíjejícímu obdivu. V tichu se totiž mnohdy skrývají krásnější melodie, než ve všem hluku světa. ()

Reklama

Jazzzz 

všechny recenze uživatele

:-) Já vím, že mě mnozí budou kamenovat, že jsem se mohl pousmát nad tímto dílem, ale hláška: "Polní kytka, to je pokus o kytku, kterou jsem někde kdysi viděl... :-)" !!! Tak tohle mě pobavilo, jinak pěkné fotky, pěkná hudba, která se sice neshoduje s žánrem, který já poslouchám, ale k tomuto filmku se vyloženě hodí... ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Ukázkově zpracovaný dokument. Dva mistři svého oboru excelentním způsobem zachytili mistra třetího. Československý kumšt na několik způsobů tady a teď. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jemná črta Josefa Sudka a jeho poctivého přístupu ke své práci, potažmo životu. Díky Špátově kameře jako pocta umění fotografie více než povedené. Za nesmírně citlivý a pravdivý přístup k prostému, ale o to pronikavějšímu vylíčení jedné velké osobnosti můžeme zase poděkovat Evaldu Schormovi. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama