The Deep House

Trailer

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

Trailer

tron

Ono to nie je bežná sračka, ale v pomerne/porovnaní skvelý námet, obrovský žánrový potenciál a výborné (hoci kontroverzné, ale pre mňa nie) režisérske duo a výsledok, je to určite jeden z najhorších hororov roka. V podstate oveľa väčšie sklamanie, ako anonymné tupé béčko, od ktorého aspoň nič nečakáte, na nič sa nehrá a viete, o čo ide. Tu ste natešení a potom dostanete dvojicu mimoriadne nesympatických postáv, zastarané spôsoby strašenia a ďalej sa mi ani nechce pokračovať. Hej, Bustillo, Maury! Za potopenie geniálneho nápadu (potápačský prieskum zatopenej dediny, v ktorej číha zlo) pôjdete do pekla, tešte sa. ()

Fr

,,CO TO BYLO? DALŠÍ POTÁPĚČ?...“   Americkej páreček, co rád adrenalin. Nechybí kamera umístěná kdekoliv, takže chvilku je to found footage, chvilku zase né…. Chvilku zase jo, … Naštěstí se brzo dostanou k tomu jezeru a šup pod vodu, kde na ně čeká strašidelnej barák! To jako vážně!? Zajímavě pojatý… Wassermanovi by čuměli! Trochu toho strašení, ucházející podvodní atmosféra…. Víc asi nikdo nečeká.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sbírám lajky. 2.) Vlastním rybník a je tam nuda.  ///  Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

verbal

Jak utopit kompulzivního tytrubkového kokota aneb začátek vodníků ve Francii je vcelku milým a místy i tísnivým počinem párečku ostřílených žabožroutských úchylů. Ovšem také obvykle fádním a klišovitým, čemuž se dost marně snažili zabránit akorát tím, že ten bububarák prostě zatopili. Rozhodně by se nic moc nezměnilo, kdyby celé to martýrium proběhlo na souši a satanovi zplozenci by ty videoinvestigativní mantáky prostě zadusili. A navíc by to bylo i daleko levnější. Teď se toho počítám zase chytne kdejaký plagiátor plagiátů a záhy se dočkáme i paskvilů jako V zajetí kesonů, Paravodní aktivity, 3:15 se utopíš, Pátek šplouchavého, Bublot, Noc oživlých potápěčů, Šelfy mají oči, Helldiver či La La Laguna. A to nechceme! ()

ricci.s

Po Inside a Livide tretí najlepší horor od mojej obľúbenej režisérskej dvojice. V posledných snímkoch trochu poľavili, takže som rád, že po dlhej dobe prišlo niečo fakt atmosférické. Práve Livide je film, ku ktorému má The Deep House najbližšie. Taktiež sa totiž jedná o strašidelnú prechádzku po (tentokrát) zatopenom dome s temnou minulosťou, ktorý si žije tak trochu vlastným životom a nebude jednoduché sa z neho len tak dostať. To pocíti na vlastnej koži sympatický párik, ktorý sa vyberie na obhliadku, no nanešťastie otvoria dvere, ktoré mali ostať navždy zatvorené. Nebudem spoilerovať, čo ich tam presne čaká, ale môžem povedať, že je to kurva napínavé až do poslednej minúty. Malé upozornenie: na gore nedôjde vôbec (o tomto film tentokrát naozaj nie je), a prekvapivo mi to nevadilo. A želal som si, aby trval aspoň o polhodinu dlhšie, pretože som mal pocit, že sa tam dá vymyslieť ešte strašne veľa vecí. Ak by som to zosumarizoval, nie som z toho nadšený ako z Inside či Livide, ale som VEĽMI, veľmi spokojný, a u mňa sa The Deep House nepochybne zapíše medzi vrcholy tohto roka. Nie je totiž veľa hororov, ktoré by fungovali iba vďaka atmosférke, a to aj bez brutality či ľakačiek. ()

J*A*S*M

Dobrej nápad spočívající především ve výběru lokace dělá z The Deep House jeden z těch lepších filmů dua Alexandre Bustillo a Julien Maury. Proplouvání dvou potápěčů strašidelným zaplaveným domem umí být opravdu atmosférické, strašidelné a napínavé ... alespoň tedy ve chvílích, kdy hrdinové nemluví. Když mluví, tak je to poměrně bída. Bída dost možná vyplývající z toho, že online dostupná verze je z dominantní části v angličtině, a audio složka působí jako bez emocí přečtenej dabing / lajdácky odvedené postsynchrony. A to je ve filmu, kde jsou hrdinové 90% času v potápěčském neoprénu, a hlas tedy dělá 99% hereckého dojmu, docela velkej problém, kterej mi v podstatě znemožňoval si ten film vyděšeně odžít spolu s hrdiny. Zpětně jsem si kontroloval, že trailer byl ve francouzském znění, tak snad se časem objeví i nějaká "originální" verze (byť jedna ze dvou hlavních postav ve filmu je Brit, takže jazyková kombinace v dostupné kopii dává dějově smysl). Jinak třeba scénář nemá smysl moc komentovat, je úplně o ničem, což už jsme si ale u těchto tvůrců zvykli. The Deep House má být takový podvodní strašidelný lunapark, a jako takový funguje dobře, až na to hlasové herectví. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna. (Trilobajt)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Game90)
  • Natáčení probíhalo u jezera Saint-Peyres v Okcitánii (Francie). Scéna, kdy si hlavní protagonisté dávají krátkou přestávku v „umírající“ vesničce před dopravením se na místo, je skutečná vesnice poblíž jezera nazývající se Anglés. (Rolando69)