Reklama

Reklama

Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet

  • USA Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet
Dokumentární
Austrálie / USA / Německo, 2020

Obsahy(1)

Režisér Torsten Hoffmann se v rozhovorech s propagátory i skeptiky ponoří do základních mechanismů a možností kryptoměn i technologie blockchain. (Netflix)

Recenze (3)

Caaslav 

všechny recenze uživatele

Tendenční dokument, Omezení prostředníků: v dokumentů jsou kritizovaný banky za to že vybírají poplatky za platbu kartou (bez toho aby bylo zmíněno že zajišťují např. Platební terminály, clearingové centrum, veškerou zabezpečenou infrastrukturu apod.) Zato u obhajoby bytcoinu toto zmíněno není (až bude poslední bitcoin vytěžen bude ověřování probíhat na základě poplatků), není zde ani zmíněná extrémní energetická náročnost ověřování. Perlička z filmu: existuje teorie že bitcoin je digitální platidlo, a druhá která říká že bitcoin je digitální zlato a ne platidlo a proto s emisí držet🤣. Třetí teorie o tom, že bitcoin je digitální hromádka hnoje zmíněná není... Za plus považuji zmínku o tom, jak moc se přes kryptomeny legalizuji peníze z trestně činnosti... ()

MartinTerran 

všechny recenze uživatele

Podařený vhled do BTC, altcoinů i technologie blockachainu jako takové a jejího případného potenciálu. Nehodnotí, jen předkládá argumenty různých osobností. Dost mě mrzí, že vůbec nebyl zmíněn LN a tak vypadá, že BTC na globální placení není vůbec připraven což již pravda není. Občas se zde moc zjednodušuje a dopouští se tak nepřesností. Hodnocení: 81/100. ()

Lore

všechny recenze uživatele

Poněkud německy suchý, ale zároveň nikterak tendenční, bulvarizující či jinak spektakulární dokument, který provede diváka principy (zejména) bitcoinu, ale zmíní i další tzv. kryptoměny (litecoin, ether) a víceméně neúspěšné klony a "deriváty" z kryptoměnové horečky a block-wars (ICO, Ripple, Bitcoin Cash, Bitcoin SV). Řada zajímavých hostů a návštěv (např. švýcarský fort knox). Nejedná se o geekovský technicistní popis technologií, spíše jsou v průběhu snímku vyjmenovány atributy decentralizovaného nezfalšovatelného peněžního systému a tyto jsou průběžně konfrontovány/ilustrovány jevy a příklady z reálného světa. Solidní porce informací pro diváky bitcoinu zcela neznalých i pro pokročilejší...stojí za zhlédnutí. Zajímavost: Room-77 jako jakási berlínská obdoba Paralelní polis...krátké googlení bohužel prozradilo, že podnik ale už v současnosti nefunguje... ()

Reklama

Reklama