Předtím a potom

Before and After

Predtým a potom

Drama / Thriller

USA, 1996, 108 min

Velmi koukatelné rodinné drama, vnesené do dobře situované středostavovské rodiny kdesi v USA. Po dvaceti letech od natočení jeho poselství nezestárlo ani o hodinu. Nebudu spoilerovat, takže asi takhle. Jde o příběh obyčejných lidí, vystavených nečekané a tvrdé životní zkoušce, je o tom, jak se s ní vypořádají a jak morálně jako jednotlivci i rodina obstojí. Film táhnou Liam Neeson (otec) a Meryl Streep (matka). Velmi výrazní v ději a také předvedeným výkonem jsou Edward Furlong (syn) a Alfred Molina (obhájce). Doporučuji nestudovat zápletku předem. A pokud patříte mezi diváky, kteří ocení film, aniž by se v něm muselo střílet, schovávat se před roboty a nosit superhrdinské kostýmy... podívejte se. A sami si pak řekněte, jak byste na místě rodičů jednali vy sami. Dávám 80%..jasný nadprůměr, který u mě pro tento film získala opravdu neuvěřitelně dobrá Meryl Streep..je úžasná.(19.4.2018)

Nudny film a dost aj sudna drama, kde sa riesia veci ako otazka viny, zodpovednosti za ciny, podozrenie serifa ze jeden clen rodiny spachal trestny cin a verejne odsudenie zo strany malomestiakov. Streepova sice vie hrat, ale Furlong /Terminator 2 - Sudny Den/ uz vobec nie, Liam Neeson bol len do poctu a videl som aj Paula Giamattiho /Agent v Sukni/. Barbet Schroeder ako reziser teda tymto priemernym paskvilom rezisersky talent neukazal, ne, ne : 55 %(15.10.2016)

Film běžel v televizi, ale v docela blbý čas, takže jsem se dívala až dnes. Nemohla jsem ho vynechat, protože v něm hraje má oblíbenkyně nejoblíbenější - Meryl Streep. Bohužel musím konstatovat, že je to jeden z těch horších Meryliných filmů. Ač se může blýsknout hvězdnými jmény v obsazení a slušným námětem, asi díky scenáristovi a režisérce se z filmu nepodařilo vykřesat vše, i když měl velký potenciál. Škoda škoda, divák se spíše nudí a postavy také nejsou z těch, ke kterým si lehce najdete cestu a které jsou nějak extra sympatické.(16.6.2013)

Spojení Liam Neeson a Meryl Streep jsem moc nevěřil. A i po shlédnutí filmu mi nepřijde, že jim to jako páru fungovalo, bez ohledu na scénář. Přesto každý z nich se do své role položil. To co předvedl Liam Neeson mě chvílemi i uchvátilo, jeho skoro až fanatická touha vyřešit problémy ve prospěch svého syna. Meryl Streep do všeho vnášela emoční vložku, která chvílemi snad i měla schopnost vytáčet. U ní to nebyla verze fanatismu pro syna, ale zaslepenosti k morálním zásadám. Celkově mi to přišlo dost takové psychologické, všechny postavy, včetně sestry Judith měly jasně dané profily a to se odráželo v celém filmu. Nejsilnější moment měla nastarosti asi právě Judith při rozhovoru s mámou v koupelně. Fajn, je že se to vyhlo happyendu, že finále dopadlo tak, aby se nad tím dalo popřemýšlet s ohledem na to jak se divák s postavami seznámil v průběhu příběhu. Jo a líbil se mi Alfred Molina, ještě jako chuďas :) 7/10(1.1.2012)

Tohle vypadalo nadějně. Herci v hlavních rolích zaručovali nevšední filmový zážitek, ale jen do té doby, než jsem se na film podíval. Ve sněhu je nalezena jednoho dne mrtvá dívka a do podezření se dostává syn z rodiny, která do té doby vedla spokojený život. Rodiče v zoufalé snaze uchránit svého syna zničí všechny důkazy, které by mohly vést k jeho usvědčení. Potud je film velmi zajímavý, ale je trochu delší, než by bylo záhodno, a hlavně rozuzlení, jak dívka přišla o život, je poměrně slabé, až jsem si řekl, proč to celé divadlo, když vlastně ani o nic nešlo. 60%(13.1.2012)

• - Ve scéně, kdy jedou Jacob (Edward Furlong) a Ben (Liam Neeson) od Panose (Alfred Molina), zastavují u krajnice, přičemž bliká blinkr i poté, co vystoupí z vozidla. O několik záběrů později je však blinkr vypnutý. (Hopkins)