poster

Předtím a potom

 • USA

  Before and After

 • Slovensko

  Predtým a potom

Drama / Thriller

USA, 1996, 108 min

 • tron
  ***

  „Celý váš život môže zmeniť jedna jediná sekunda. Ale nikdy neviete, kedy a ktorá.“ Akademická nuda alebo zaujímavá psychologická štúdia vyhrotenej situácie, kedy syn zavraždí? Meryl Streepová, Liam Neeson, Edward Furlong a Alfred Molina rozohrávajú pôsobivo nudnú a nudne pôsobivú drámu z nudného amerického mestečka. Naznačujú otázky o vine, zodpovednosti za svoje činy a sile rodiny, na ktoré je ťažké niečo rozumné odpovedať. Ale vlastne buďme vďační, že podľa takej slabej knihy vznikol taký relatívne dobrý film...(29.8.2008)

 • Martin741
  ***

  Nudny film a dost aj sudna drama, kde sa riesia veci ako otazka viny, zodpovednosti za ciny, podozrenie serifa ze jeden clen rodiny spachal trestny cin a verejne odsudenie zo strany malomestiakov. Streepova sice vie hrat, ale Furlong /Terminator 2 - Sudny Den/ uz vobec nie, Liam Neeson bol len do poctu a videl som aj Paula Giamattiho /Agent v Sukni/. Barbet Schroeder ako reziser teda tymto priemernym paskvilom rezisersky talent neukazal, ne, ne : 55 %(15.10.2016)

 • herr_carter
  ***

  Říkám si, co tomu filmu vlastně chybělo? Jedná se totiž o silné rodinné drama, navíc se silným hereckým zastoupením a podmanivým podkresem pana Shorea..asi jak tu píší mnozí, je to trošku taková nuda ve zlatém kabatáku - silné pasáže střídají ty nicneříkající, aby se pak zase přitvrdilo. Film mi ale naprosto přivodil silnou empatii v tom smyslu, že jsem silně sympatizoval z ústřední dvojicí, na níž se po obvinění jejich syna začalo okolí včetně největších přátel dívat skrze prsty, ten pocit musí být vážně nepříjemný a vy s tím neuděláte vůbec nic. Průměrný, leč velmi silný film, který se rozhodně neztratí v zapomnění.................moje hodnocení = 6,5 z 10.(24.1.2017)

 • PanIncognito
  **

  Film Předtím a potom je dle mého dlouhý a pomalý, ovšem příběh to trochu zachraňuje. Skvělý jsou tak především herci. Meryl Streepová je emocionální a smyslná, Liam Neeson naopak bezohledný a energický. Oba hrají inteligentně a nebýt jejich výkonů, tak snímek není příliš zajímavý. :-/ (viděno s 1. dabingem - TV a 2. dabingem)(15.8.2018)

 • KalimeroI
  ***

  Zkrátka všechny hvězdy (Furlong, Neeson, Streepová i můj drahý Alfred) odvedly svou práci v ceně šeku, který obdržely. Nic víc, nic míň. Na vině je plytký scénář a přerývané tempo, to prostě odradí...a přitom námět super... Jo a ve scéně, kdy advokát (A. Molina) poprvé představuje svou konstrukci obhajoby, je chyba. Pořád baští sendvič se salátem, který má buď před sebou na papíře, vedle fotek zavražděné dívky, nebo v rukou, když ho jí. Stále, kromě jednoho záběru, kdy ho nemá ani v rukou, ani na stole, ačkoliv v následujícím záběru se na stole nachází...(23.1.2017)

 • - Ve scéně, kdy jedou Jacob (Edward Furlong) a Ben (Liam Neeson) od Panose (Alfred Molina), zastavují u krajnice, přičemž bliká blinkr i poté, co vystoupí z vozidla. O několik záběrů později je však blinkr vypnutý. (Hopkins)