Pro záchranu svého syna je odhodlán podniknout cokoliv. Frank Conner je policista, vdovec a má smrtelně nemocného syna, kterého může zachránit pouze včasná transplantace kostní dřeně. Jediným vhodným dárcem je nebezpečný maniak, který si odpykává doživotní trest. Frank je však odhodlán pro záchranu svého syna podniknout cokoliv. Michael Keaton a Andy Garcia proti sobě stojí v hlavních rolích napínavého filmu. (HBO Europe)

iXtr3m3

Super triler, ktorý som si okrajovo pamätal z dôb vzniku, roky po ňom márne pátral v cz dabingu v slušnej kvalite až som nakoniec neodolal a pozrel ho v origináli a neľutujem. Film skvelý, jednoduchý, plný klišé, ale skvelý. Viac triler ako akčňák, super. V podstate taká béčkovejšia podoba neskoršieho Johna Q. Samozrejme na Denzela sa to neťahá, to je iná liga, ale musím priznať, že Andy s Michaelom to zvládli na výbornú. ()

genetique

Ďalší veľmi kvalitný priemer. Zamrzí hlavne logika akčných scén, ničím nová šablóna mačka-myš a niektoré dialógy (profesorské reči deväťročného syna k otcovi na smrteľnej posteli). Inak boli psychopatické reči a slovné hračky najmä u Keatona na vysokom stupni levela a síce som si ho ako záporáka predtým predstaviť nevedel, no teraz by som ho rád videl znova. 55%. ()

Anderton

Mohol to byť vysoko napínavý psychologický triler s presahom, ak by bol námet lepšie napísaný a predovšetkým podstatne lepšie natočený. Videl som ho síce dávno, ale hneď po jeho zhliadnutí som mal dosť silnú pachuť z premárnenej šance a z nevyužitosti hercov, ktorí by si zaslúžili lepšie napísané postavy. Hlavne Keaton mi pripadal dosť prehnane sociopatický, čo bol síce zámer, ale určite sa dalo k postavám a látke pristúpiť s menšou dávkou tlačenia na pílu. Repete už nebude. ()

Phobia

Když jsem tenhle film viděla kdysi před lety poprvé, moc se mi líbil - napínavý příběh, skvělí herci, zajímavé prostředí ztemnělé nemocnice; dala bych 4*. Podruhé už to takový extra zážitek nebyl, klišé a občasné nelogičnosti ubraly z dojmu víc než skutečnost, že jsem si spoustu scén pamatovala; takže za 3*. Nadprůměrný thriller, který však mohl být lepší. 70% ()

lilina133

Možno budem v menšine, ale tento film pre mňa priniesol poriadnu nádielku (a to ani nie sú Vianoce:-)) nelogičností...Akých??Takže, hneď ma zarazilo už obsadenie trojice úžasných hercov ako sú Michael Keaton, Andy Garcia & Brian Cox...Vo filme majú minimum priestoru predviesť čo v nich naozaj je (za čo môžu byť vďační hlavne tak neuveriteľne stupídnemu scenáru...)No a keď som už spomenula ten nešťastný scenár, ktorý je, mimochodom, najväčší kmeň úrazu...Tie dejové zvraty alebo nezvraty (POZOR - PODROBNOSTI Z DEJA? AK TO NECHCETE ČÍTAŤ PRESKOČTE ZÁTVORKU: prečo M. Keatona nestrážil na operačke ani jeden policajt, keď ho tam privážala celá kopa, prečo chcel ísť nazad do väzenia, akože chlapec, ktorý je tak na všetko náchylný s ním v kľude prechádzal celú budovu a nenechalo to na ňom žiadne následky a podobné veci), ktoré sú podľa mňa dosť podstatné...Čo k tomu dodať - tento film podľa mňa radšej nemal uzrieť svetlo sveta, aspoň nie v takej podobe ako uzrel...Prepáčte všetci, ktorým sa to páčilo, mne to akurát zdvihlo adrenalín v krvi:-)) ()

• Natáčelo se od 22. července do 13. prosince 1996 v amerických státech Kalifornie a Pensylvánie. (BMW12)