Cry of the Hunted

Drama / Film-Noir

USA, 1953, 80 min

Z Los Angeles až do bažin v Lousianě pronásledujeme uprchlého zločince, kterej není zase až tak zlej a vlastně všechno, co udělá špatně, tak je proto, aby byl s rodinou. Bažiny mě jako noirová lokace moc nenadchly a příběh mě nějak extra nebavil.(10.10.2015)

Ja som tušil, že aj tento Lewis sa mi bude pozdávať! Nerátajúc pecku „Gun Crazy“ a čierno-čiernu perlu „The Big Combo“, mám slabosť pre jeho gotickú „My Name Is Julia Ross“, noirový príbeh „So Dark the Night“ z bizarného francúzskeho vidieka aj kubánsku exotiku v podobe „A Lady Without Passport“.__ „Cry of the Hunted“ je zaujímavý kúsok aka Lousiana Noir! Barry Sullivan (a jeho parťák z Tension – William Conrad, známy najmä zo Siodmakových The Killers) prenasleduje zločinca na úteku. Veľké plusy: netradičné prostredie, pôsobivá halucinačná sekvencia, vzťah prenasledovateľa a prenasledovaného (ich spoločné pofajčievanie po vždy tvrdom pästnom súboji) a šikovne obratná kamera (ako to u Lewisa býva dobrým zvykom) v prírodných lokáciách. Tie snímania cez veľké steblá trávy ma bavili.__ PS: prostredie bažín nemusí noiru nutne špatiť. Spomeňme si na Lewisovo skvelé finále v spomínanom Gun Crazy alebo honičku so psami z Moonrise.(25.4.2019)