Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

Trailer

HonzaBez

"V každém člověku je zlý i dobrý vlk. Záleží na tom, koho krmíš..." V současných českým komedií je podle mě trend, že jejich autoři sází spíše na trapný humor než ten inteligentní. Komedie Indián je však (nejen v tomto směru) hodně jiná. Ačkoliv se tu člověk hodně nasměje a to zvláště v počátečních situacích, kdy je Ondřej (jako vždy excelentní Karel Roden) konfrontován s mluvícím duchem indiána Bílého jelena a vznikají z toho vskutku komické situace. Duch Bílého jelena však zároveň pronáší docela trefná životní moudra ať už se týkají vztahu člověka k přírodě nebo mezilidských vztahů. Ondřejovi se díky nim jeho dosavadní život převrátí vzhůru nohami a divák přitom může možná až trochu nevěřícně koukat na to, že i jinak vcelku bláznivá komedie může mít docela silnou myšlenku. Samozřejmě, že by se v tom celém příběhu našly jisté mouchy či nelogičnosti. Už jen, když si člověk vezmu, že počátek příběhu, kdy se postava Ondřejovi matky v době Pražského jara v roce 1968 měla (tehdy ještě jako svobodná) potkat s Bilým jelenem, se má odehrávat pouze před 52 lety, zatímco představitelka této role vypadá tak na devadesát, tak tohle prostě moc nesedí. Stejně tak linka příběhu, kdy se Ondřejovi spolumajitelé ve firmě rozhodnou ji vytunelovat, se ve finále vyřeší skoro až neuvěřitelně hladce. Ale při tomto lehčím komediálním žánru jsem ochoten tohle vše odpustit. Hlavně že konečně zas po čase vznikla inteligentní komedie s myšlenkou. Bavil jsem se po celý čas báječně, tak proč nedat 5 hvězdiček. PS.: Psáno po návštěvě premiéry 21.9 v kině Světozor.  ()

liBOREC564

Na Indiána chtěla jít má žena, tak jsem se připravil na utrpění, recenze Spáčilky za 0 % (super do titulků, ale co, čtenost je důležitá a kritika přitahuje) nebo okolo 20 %. Teď už vycházejí i pozitivnější. Po tom, co jsme film viděli ty recenze naprosto nechápu. Film je odlišný od mainstreamu, ale ke konci několik divaček brečelo dojetím. Asi to není čistě komedie, u které se kino otřásá salvami smíchu. Ano, film necílí na kategorii do čtyřiceti let. Ale pro nás, starší ročníky je tam řada skvělých momentů. Roden hraje výborně, obsazení se obecně podařilo, děj je podle šablony, ale to nám vůbec nevadilo, užili jsme si ho a rozhodně doporučuji dát mu šanci. Ano, product placement je hlavně u aut nevkusný, ale jinak fajn film. 90 % s přehledem. ()

djjay2x

Roden by měl raději načítat audioknihy. Co se týče samotného filmu - kde nic není, ani smrt nebere. X-tá recyklace všelijakých myšlenkových a tvůrčích recyklací. Scénář groteskní. Kolikrát mi připadá, že u nás filmy vznikají jen proto, aby mohli tvůrci a herci zaplatit složenky - finální produkt vlastně nikoho nezajímá. Roden v roli indiána je vtipný jako Vočko Szyslak s lízátkem. Přítomnost jedné z Geislerových sester neberu ve filmech jako přínos, ale nutné zlo. Nějak mě přestává bavit podporovat Českou kinematografii svoji přítomností v kinech, akorát tloustnu z těch předražených sranců, ze kterých se tam kvůli nudě přežírám (abych podpořil kino). Asi se na to brzy víte co. Těch 5 hvězdiček kolegů uživatelů berte jako projev zoufalosti, popř. přemíru nevkusu: "Dám filmu Svatba na bitevním poli pět hvězdiček, protože Mařena bydlí ve vedlejší vesnici". ()

Stevexes

Jako televizni film, ok ... ale film do kin? Napadlo me pri sledovani ... kolik to stalo penez, kolik lidi na tom delalo, a film proste vyzniva nudne, amatersky, jedno zrecyklovane klise za druhym ... ani s jednou postavou si clovek nevybuduje vztah, je to natocene jak Ordinace a indiani jsou jak chlapy z hospody ze Zizkova. ;) ()

fabecc1222

Ať se tvůrci snažili při propagaci navodit dojem jakýkoliv, tak Indián neni ve výsledku ničím jiným, než jen další podprůměrnou vztahovou komedií, kterých je u nás do kin každý rok vypuštěno nepřeberné množství. Divím se sympatickému obsazení, v čele s Karlem Rodenem, že do takového projektu šli, když určitě musejí dostávat i lepší nabídky. Samotný příběh nebo snaha o humor sice nikterak neurazí, ale na druhé straně nic ve filmu nenaznačuje opodstatnění vzniku samotného filmu, a je tak vesměs jasné, že v brzké době vyšumí do ztracena. ()