Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (88)

Prubner 

všechny recenze uživatele

Gratuluji tvůrcům. To je svým způsobem umění vytvořit ze zajímavého námětu film, který díky scénáři, režii i hercům absolutně postrádá humor a je často vysloveně trapný. Nechápu, co tam dělají Roden a Olbrychski, ani jak se podařilo na základě tohoto scénáře zajistit koprodukci dokonce tří států. Roden by měl radši popohnat svého amerického agenta, aby mu sháněl práci v cizině, a ne se ztrapňovat v českých sračkách. ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

I přes to, že jsem si myslel, že hlavní roli hraje Ondra Vetchý (netuším, jak jsem na to přišel), nezkazilo mi to dobrý pocit. On pan Roden jak známo hraje jako bůh i když někdy podivné figury. Film má zajímavý námět, tedy pomineme-li, že v severských zemích se příroda respektuje tak nějak automaticky jelikož to tam řídí skřítci. Mám jen jedinou výhradu - hlas indiána bych si představoval poněkud charismatičtejší. To víte, mým prvním filmem byl Vinnetou a to byla nějaká důstojnost o tatíčkovi ani nemluvě. Mrzelo mě, že ke konci opustili báječný trik, kdy si indoš Karla "půjčil" a mluvil za něj - bylo to velmi působivé. Vica je pořád šik a zde big potvora! Myšička dle mého, žádný protiúkol. Až to bude v TV, z chutí na to o5 mrknu. Edit. Při scénách z indiánského tábora mi v uších znělo: ÁAAAAAA, sou fár tu jů aj mejd... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Začátek s pohřbem indiánského náčelníka je příšerný. Jako kdyby si parta pivních strejců hrála na Vinnetoua. A nepokračovalo to o moc lépe. Ono se sice s tím laciným námětem asi nedalo moc pracovat, ale pro nějaký ten gag nebo situační scénu tu prostor byl a to jsem tady zoufale postrádal. Na to, že se film označuje za čistou komedii, tu vlastně toho moc k smíchu nebylo. Koutky se mi sice párkrát zvedly a Roden, byť tu nepodává žádný dechberoucí výkon, je i tady fajn, ale celkově je to ucajdané, hloupé a nudné. Na druhou stranu jsem vlastně nic moc neočekával, takže jako plus beru i to, že nejsem zklamaný.  25% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak už mám za sebou všechny filmy Tomáše Svobody. Pravdou je, že po čtyřech dost typologicky podobných komediích je Indián zcela něco nového. A je to něco originálního i v rámci Česka. Už za to si zaslouží tři hvězdy. Indián totiž není jen laciná komedie, ale také se snaží něco říct. Kolik lidí žije hektický život a ani se nezastaví? Neužijí si běžných věcí, ale též kvůli práci a svému stylu života přicházejí o manželky nebo o dětství potomků? Ruku na srdce. Někdy je to těžké, pravda, ale také jsem rád, že vydělávám raději méně, ale za to mám více volného času. Na co peníze, když si jich nemůžete užít? I o tom je snímek, který nám tvůrci naservírovali. Pravda je, že Karel Roden je výborný a některé situace jsou trochu bizarní. Také způsob převtělení bych asi volil kapánek jiný. Na druhé straně sledujeme mnoho situačního humoru a také toho černého. Mě se Indián líbí už jen proto, že to v první řadě není hloupá komedie, ale má i jisté poselství. ()

wowylgu313 

všechny recenze uživatele

Tak z té druhé stránky... Začátek nápis Nebraska což byla vlastně Velká Amerika u Prahy , bylo docela "vtipné" všechny ti Indiáni vůbec nevypadali důvěryhodně. Ten konec byl "mírně" morbidní. A teď z té první stránky... Vůbec to jako celek nepůsobilo zas tak špatně, téma se přenášelo až moc na lásku, city a lásku k přírodě. Občas se člověk i pousmál. Roden po delší době v komedii nehrál vůbec špatně. Pestré obsazení i když dost z nich jen na pár "šťeků. Takových 55% úplně v klidu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Kapela, se kterou ve filmu vystupuje Viktorie Jonášová (Štěpánka Fingerhutová), dcera Ondřeje Jonáše (Karel Roden), se ve skutečnosti jmenuje The Agony. Tato čistě ženská heavyrocková kapela byla založena zpěvačkou a kytaristkou Nikolou Kandoussi a fungovala od roku 2013. Za dobu své existence vydala dvě alba a dvě EP, mezi její největší úspěchy patří vystoupení před legendární kapelou Scorpions v květnu 2022 v O2 aréně. (rublik05)
  • Bílý Jelen (Cyril Dobrý a Daniel Olbrychski) je v mnoha mýtech i nauce přírodních kmenů symbolem hledání duchovního poznání a kontakt s nehmotnou stranou světa. Skuteční bílí jeleni se ve volné přírodě vyskytují naprosto ojediněle. Pokud byl indián takto pojmenován, znamenalo to, že se jedná o někoho, kdo je výjimečný. Náčelník Sioxů v roce 1893 se jmenoval „Chief White Deer“. (sator)

Reklama

Reklama