Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

Trailer

sator

Tak navštívil můj život Náčelník Bílý jelen, přišel, převrátil mi život naruby, vzal si mou matku kterou miloval a zmizel s ní do věčných lovišť. Ukázal mi že v každém z nás s pere dobrý vlk se zlým a je na nás, který zvítězí. Vysvětlil mi že dospělý člověk převzal zodpovědnost za Svět v němž žije, za vzduch, za vodu za zvěř i za ostatní lidi.. Dospělému člověku už nikdy nemůže být nic lhostejné, nic není dost daleko nebo dost cizí. A láska kterou mi ukázal, je tou nejlepší energii pro tento druh dospělosti... ()

dopitak

Úplně netradiční wtf! Začátek vypadal, že Karel kvůli pár záběrům z Velké Ameriky poletí do Ameriky hledat své kořeny, ale ono to bylo všechno jinak. Je škoda, že se scénář nepovedlo napsat chytřeji, protože některé nápady by se daly zužitkovat. Takhle se můžete stát dodavateli velké zakázky, pokud to s Karlem rozdýcháte, protože Pechlát nezná dýchací pilates a tak to vzdal.  FIngerhutová bývala hezčí, Žmuda má předkus (o tom něco vím) a je děsně nadabovaná Ježkovou. Hvězdička za hlas Zdeňka Maryšky a za Karla, protože jeho hraní se mi většinou prostě líbí. Už se těším na film, kde zase Vica bude mít kladnou postavu a ukáže svoje klady. Nechte si dojet závěrečné titulky až do konce, abyste se neochudili o akustickou tečku. ()

necisty

Nemyslím si, že je to taková tragédie, jak tu velká část hodnotí. Myslím, že jsou poslední dobou lidi nasraní a tak to dají sežrat třeba tomuto filmu. Nemá to kdo ví jakou převratnou pointu, ale chvilkami je to vtipné a tak nějak familierně hezké. Šlo vidět, že si to Karel oddechově před nějakým větším filmem užívá. Do kina bych na to asi znovu nešel, ale doma na gauči bych si to spokojeně znovu pustil a relaxoval u toho s pytlíkem brambůrků. ... GA Cinema ()

fabecc1222

Ať se tvůrci snažili při propagaci navodit dojem jakýkoliv, tak Indián neni ve výsledku ničím jiným, než jen další podprůměrnou vztahovou komedií, kterých je u nás do kin každý rok vypuštěno nepřeberné množství. Divím se sympatickému obsazení, v čele s Karlem Rodenem, že do takového projektu šli, když určitě musejí dostávat i lepší nabídky. Samotný příběh nebo snaha o humor sice nikterak neurazí, ale na druhé straně nic ve filmu nenaznačuje opodstatnění vzniku samotného filmu, a je tak vesměs jasné, že v brzké době vyšumí do ztracena. ()

HonzaBez

"V každém člověku je zlý i dobrý vlk. Záleží na tom, koho krmíš..." V současných českým komedií je podle mě trend, že jejich autoři sází spíše na trapný humor než ten inteligentní. Komedie Indián je však (nejen v tomto směru) hodně jiná. Ačkoliv se tu člověk hodně nasměje a to zvláště v počátečních situacích, kdy je Ondřej (jako vždy excelentní Karel Roden) konfrontován s mluvícím duchem indiána Bílého jelena a vznikají z toho vskutku komické situace. Duch Bílého jelena však zároveň pronáší docela trefná životní moudra ať už se týkají vztahu člověka k přírodě nebo mezilidských vztahů. Ondřejovi se díky nim jeho dosavadní život převrátí vzhůru nohami a divák přitom může možná až trochu nevěřícně koukat na to, že i jinak vcelku bláznivá komedie může mít docela silnou myšlenku. Samozřejmě, že by se v tom celém příběhu našly jisté mouchy či nelogičnosti. Už jen, když si člověk vezmu, že počátek příběhu, kdy se postava Ondřejovi matky v době Pražského jara v roce 1968 měla (tehdy ještě jako svobodná) potkat s Bilým jelenem, se má odehrávat pouze před 52 lety, zatímco představitelka této role vypadá tak na devadesát, tak tohle prostě moc nesedí. Stejně tak linka příběhu, kdy se Ondřejovi spolumajitelé ve firmě rozhodnou ji vytunelovat, se ve finále vyřeší skoro až neuvěřitelně hladce. Ale při tomto lehčím komediálním žánru jsem ochoten tohle vše odpustit. Hlavně že konečně zas po čase vznikla inteligentní komedie s myšlenkou. Bavil jsem se po celý čas báječně, tak proč nedat 5 hvězdiček. PS.: Psáno po návštěvě premiéry 21.9 v kině Světozor.  ()

• Ve filmu zazní píseň „Ty vieš, že sa chovám, tak jak sa chovám“ od slovenské kapely Horkýže Slíže. (OJan)