poster

Vzorec pro vraždu

 • USA

  Murder by Numbers

 • Slovensko

  Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • herr_carter
  ****

  Ježišmarjá ten Míša Pitt bude pravděpodobně asi nejhnusnější herec z celého holyúdu, hlavně všude kde hrál, hraje konstantně a strojově stejně. I proto se asi hodí přesně pro tuto roli znuděného inteligentního studentíka, který spolu s kamarádem (Gosling, co se týče mimiky a umění udělat ze sebe hnusného úchyla, totéž co Pitt) tak dlouho vymýšlejí, až to úplně zabijou.................moje hodnocení = 7,5 z 10.(31.7.2015)

 • Rousse
  ****

  Jasně, že se tam najdou drobné mušky, ale nemůžu si pomoct - mě se ten film líbil a ráda si ho pustím znovu. I když jej znám zpaměti. A v tom je snad úspěch ne? A věřím, že nebudu sama, kdo se zase a opakovaně rád pokochá nad vynikající Ryanem Goslingem, dobrou Sandrou a jejím ostrým smyslem pro humor a také nad svůdně jiným Michaelem Pittem. Děkuji a pro úspěch opakovat :-)(11.5.2007)

 • sochoking
  ****

  Pri záverečnej scénke na útese som ani nedýchal. Prdel som mal stiahnutú úzkosťou a gule niekde zaseknuté v krku. Pamätám sa, že som to už dávnejšie videl, niekedy pred takmer desiatimi rokmi a pamätám sa tiež, že Gosling mi bol maximálne nesympatický. Teraz, po toľkých rokoch si myslím, že to bola jedna z jeho najlepších performance!(15.9.2011)

 • LiVentura
  *****

  Skvělá krimi o rozkrývání brutálního činu dvou chladnokrevných mladistvých vrahů, kteří si jen pro potvrzení mnoha svých teorií zavraždí mladou tipovanou dívku. Vrazi dostávají za protivníka talentovanou kriminalistku a jejího partnera, kteří nakonec musí oba mladíky poštvat proti sobě, aby případ vyřešili. Jenže je tu ještě jedna věc, kdo z nich onu dívku vlastně zavraždil..?!!(29.3.2011)

 • Roman.Ticka
  ****

  Film jsem už kdysi viděla, přesto jsem se nechala znovu vtáhnout do děje. Tady bych do popisku rozhodně přidala slovo psychologický, neboť tak precizně naservírovanou behaviorální studii jedinců z rozdílných prostředí, zejména rozbor zdrojů pohnutek k promyšlenému kontra instinktivnímu chování, jsem dlouho neviděla, jestli vůbec. Logickým vyústěním v případě obou mladíků a taktéž detektiva "hyeny" ve smyslu známého výroku Jak kdo s čím zachází, byl vzorec definitivně uzavřen a vstup k morálnímu poselství otevřen.(6.5.2013)

 • - Postavy Richard Haywood (Ryan Gosling) a Justin Pendleton (Michael Pitt) jsou volně inspirovány skutečnými vrahy Richardem Loebem a Nathanem Leopoldem. (c.tucker)

 • - Ryan Gosling se při natáčení vraždící scény pozvracel. (c.tucker)

 • - Starý domek na útesu byl postaven speciálně pro film a po jeho dotočení byl zbourán. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace