poster

Vzorec pro vraždu

 • USA

  Murder by Numbers

 • Slovensko

  Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flynn
  ***

  Taková klasická, dá se řící TV podívaná. Sandra Bullock není špatná, ale taky není nijak oslnivá, či v této roli zapamatovatelná. Ryan Gosling hraje namyšleného teenagera skvěle. Člověk si až myslí, že je takový ve skutečnosti, ale co my víme, že? Jinak nápad poměrně lákavý, ikdyž mi to něco připomínalo, jen nevím co.... Ryan Gosling si zahrál i na opačné straně barikády u téměř dokonalého zločinu s mistrem Hopkinsem jako sokem, ten film se mi líbil daleko více. Ovšem i Vzorec Pro Vraždu se dá, ale najdou se desítky lepších filmů...(6.2.2009)

 • herr_carter
  ****

  Ježišmarjá ten Míša Pitt bude pravděpodobně asi nejhnusnější herec z celého holyúdu, hlavně všude kde hrál, hraje konstantně a strojově stejně. I proto se asi hodí přesně pro tuto roli znuděného inteligentního studentíka, který spolu s kamarádem (Gosling, co se týče mimiky a umění udělat ze sebe hnusného úchyla, totéž co Pitt) tak dlouho vymýšlejí, až to úplně zabijou.................moje hodnocení = 7,5 z 10.(31.7.2015)

 • SniperG1
  ****

  Průměrná kriminálka s průměrných scénářem o promyšlené až téměř dokonalé vraždě! Téměř... Michael Pitt vypadal jak jasný psychopat, ale vše není tak jak vypadá! Ryan Gosling jako nový objev se konečně ukázal a zahrál roli rozmazleného spratka precizně !! Parádní výkon a proto musím dát o hvězdičku navíc... 75%(27.8.2013)

 • ad
  ***

  Úvodní zajímavý nápad je rozvíjen nezvykle nudným způsobem. Oba mladí hoši jsou zajímaví,a le problémy všech jsou velmi vykonstruované a prvoplánové, navíc mezi Benem Chaplinem a Bullockovou to nezajiskří ani na minutu a jejich scény jsou střídavě nudné, nebo trapné. Navíc pointa je neuvěřitelným způsobem vykonstruovaná a stupidní a závěrečný záběr vyloženě směšný a zbytečný... Nakonec se divím, proč dávám ty tři hvězdy... Asikvůli těm dvou mlaďochům, přičemž Gosling je sviňa jak má být ...(22.2.2006)

 • lennyd
  ***

  Malým městečkem otřásne brutální vražda mladé ženy. Na místo se hned vydává vyšetřovatelka Cassie Mayweather (Sandra Bullock) a její kolega Sam Kennedy (Ben Chaplin). Oba je zarazí rafinovanost, se kterou byl celý čin proveden - jako by si s nimi někdo jen hrál. Všechny důkazy ukazují na dvojici mladíků Richarda Haywooda (Ryan Gosling) a Justina Pendletona (Michael Pitt), nicméně oba mají neotřesitelné alibi ... Na první podívání jsem byl z filmu naprosto nadšený, něčím mi připomínal i skvělou Insomnii. Ale teďka jsem se k filmu dostal znovu, a bohužel tím, že člověk zná celou zápletku, film kompletně ztratil jakoukoliv zajímavost. Vztah mezi hlavními vyšetřovateli je tak trošku k smíchu - navíc Ben Chaplin je celkově takovej nemastnej, neslanej. Sice to částečně vynahrazuje genialita (i herecká) obou mladých představitelů - jak "raubíře" Ryana Goslinga tak i ušlápnutého Michaella Pitta.(28.1.2004)