poster

Vzorec pro vraždu

 • USA

  Murder by Numbers

 • Slovensko

  Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Vzorec pro vraždu sliboval poměrně solidní a zajímavou zápletku - co vede středoškoláky k brutálním vraždám. Kdyby se scénárista věnoval pouze této linii příběhu a více rozvedl psychologii postav, měli bychom tu možná 4* záležitost. Ale Sandra Bullock chtěla pravděpodobně prostor zejména pro sebe, takže zbyla pouze průměrná krimi s nepříliš zajímavým výkonem "hlavní hvězdy".(22.4.2005)

 • castor
  ***

  Jaké by to bylo zabít a udělat to tak, aby za nimi zůstal dokonalý zločin? Ano, není to tady poprvé, tentokrát se o přetlačovanou s policií pokoušejí dva spolužáci. Jeden geniální introvert, druhý frajírek z bohaté rodiny. Něco je k sobě táhne, právě snaha o neodhalitelný zločin je spojí úplně. Na druhé straně barikády se pak představí policajtka s nepříjemnou minulostí Sandra Bullock (jeden z mála filmů, ve kterých mi nevadila, takže úspěch) a zelenáč Ben Chaplin, kteří mají téhle ohavnosti přijít na kloub. Pro diváka je nicméně atraktivnější první polovina, respektive počínání mladíků fascinovaných násilím, než samotné kroky detektivů, které navíc natahuje jejich prazvláštní sbližování se. Ve výsledku je tak z toho poměrně rutinní řemeslo o několika chytrých momentech a solidních hereckých výkonech (zejména u dvou mladíků – už tehdy zajímaví Michael Pitt a Ryan Gosling. Jen té vaty kolem je docela moc.(1.3.2017)

 • Shit
  ***

  Průměrná detektivka, neni moc napínavá a neni tam ani něco co byste nečekali, všechno už je prozrazený na začátku a jde tam jenom o to kdy a jak se hlavní dvojice policistů dopátrá k pachateli. Sandra Bullock se na policistu mo nehodí a Ban Chaplin na tom neni o moc líp. Hodně průměrná a ne moc zajímavá detektivka, která nenabídne nic novýho, ale aspoň že se dá koukat na Sandru Bullock(3.4.2005)

 • tron
  ***

  „Existuje dokonalá vražda?“ S touto otázkou sa nás snaží zaskočiť skúsený remeselník Barbet Schroeder a práve vďaka dobre napísanému scenáre sa snímka kladne vyníma v jeho rozpačitej filmografii (výborná SPOLUBÝVAJÚCA, extratrápny BOZK SMRTI, nevydarená HRANICA ZÚFALSTVA). Bohužiaľ, snímka pôsobí dojmom, že herečka Sandra Bullock sa z pozície producentky do tohto napínavého, starosvetského, psychologického kriminálneho trileru vložila natoľko, že neprofesionálne rozšírila zbytočnú postavu policajtky a ubrala tým priestor vynikajúcim chlapčenským výkonom premýšľajúceho Michaela Pitta a chladnokrvného Ryana Goslinga. Napriek tomu (a tomu, že s podobnou zápletkou o „vražde len tak“ už pred desiatkami rokov vyrukoval Hitchcock) je výsledkom znepokojivý triler... ktorý mal na viac. Námet super, samotné prevedenie však nanešťastie dosť priemerné.(30.10.2004)

 • ripo
  **

  Dlho som váhal, medzi dvoma a troma hviezdičkami. Celý film sa to povaľovalo zľahka medzi týmito dvoma hodnotami. Nakoniec z toho vzišiel tuctový thriller, ktorý ničím neuchvátil - ba ani tým úplným vyriešením príbehu na samom konci. Vôbec som nepochopil načo tvorcovia filmu spomínali tú kratučkú retrospektívu v Bullockovej živote .... Film nemal spád, ani atmosféru a jediné nad čím som pochvalne pokyvoval hlavou, bol výber postáv dvoch tínedžerov. Také ksichty sa len tak ľahko nenájdu. Jeden slizký nafúkaný predstaviteľ zlatej americkej mládeže a druhý vedomosťami nabúchaný truľko, ktorý navonok ani nevie na čo ho má medzi nohami ..... Ale zdanie klame ......))) P.S.: Sandra síce svojim hereckým výkonom neoslnila, ale dvakrát by ma nemusela prehovárať ....))))(29.2.2004)

 • - Scéna v závěru filmu, kdy Richard (Ryan Gosling) olízl Cassiin (Sandra Bullock) obličej, nebyla původně ve scénáři. Po několika klapkách se Gosling zeptal Bullock, jestli by jí nevadilo, kdyby toto přidal jako důkaz zvráceného uvažování jeho postavy. (c.tucker)

 • - Starý domek na útesu byl postaven speciálně pro film a po jeho dotočení byl zbourán. (c.tucker)

 • - Postavy Richard Haywood (Ryan Gosling) a Justin Pendleton (Michael Pitt) jsou volně inspirovány skutečnými vrahy Richardem Loebem a Nathanem Leopoldem. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace