Vzorec pro vraždu

Murder by Numbers

Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

jedna z mých nejoblíbenějších kriminálek...Sandra Bullock jako detektivka se snaží vyřešit vraždu.. pomalu a jistě si začíná být jistá, že to má na svědomí jeden mladík, který má ale alibi. Vypadá, že to bude pořádný oříšek a taky že jo.. velkou roli v tom hraje komplic, který by ji ale ve snu nenapadl. K tomu ještě Bullokový minulost se do toho plete. Celý tenhle propletenec je tak zajímavý, že se nenudíte :)(31.3.2009)

ZBERATEĽ KOSTÍ+INSOMNIA Epizóda z nemeckého detektívneho seriálu stojaca na mladých hercoch. Sandra Bullock ako herečka nedokáže na seba upriamiť toľko pozornosti, aby zakryla jednoduchosť scenára a režisérsku neistotu, ale vždy je to lepšie ako pokusy Angeliny Jolie... Film sa oplatí vidieť hlavne kvôli dvom mladíkom a zaujímavému skladaniu pribehu vraždy. Keby koniec nevyznel príliš "poučne", zvažoval by som aj štvrtú hviezdu (pretože možnosť na mrazivý záver tu bola). Skrátka ak chcete spáchať dokonalú vraždu, toto je ďaľší z filmou, ktorý by ste si mali pozrieť, aby ste sa vyhli zbytočným chybám...(26.3.2006)

Díky faktu, že víme vrahy prakticky od začátku filmu, jsem čekal nějakou pointu, která otřese veškerými základy filmu. Zvrat se ale nedostavil a já zkoukl dějově možná trochu tuctovou, ale jinak velice dobře zrežírovanou a zahranou kriminálku. Sandra po delší době ve vážné roli a začínající Ryan Rosling, který už tehdy ukázal své herecké kvality.(15.11.2015)

slušný štandard (no v podstate typický predstaviteľ či dobrý priemer) v žánri thriller (ťahajúci sa miestami do psychologického) s klasickou réžiou, klasickým scenárom a klasickou dramaturgiou, vcelku zvládnutými policajnými výkonmi (za mojej mladosti obľúbená Sandra, po ktorej sa u mňa načas zľahla zem bola vcelku fajn) a veľmi dobre uhranou rolou Richarda Heywooda mladým talentom Goslingom, nenáročné no vcelku pohodové sledovanie na sobotnú noc(22.4.2007)

Vzorec pro vraždu sliboval poměrně solidní a zajímavou zápletku - co vede středoškoláky k brutálním vraždám. Kdyby se scénárista věnoval pouze této linii příběhu a více rozvedl psychologii postav, měli bychom tu možná 4* záležitost. Ale Sandra Bullock chtěla pravděpodobně prostor zejména pro sebe, takže zbyla pouze průměrná krimi s nepříliš zajímavým výkonem "hlavní hvězdy".(22.4.2005)

• - Po natočení snímku spolu Ryan Gosling a Sandra Bullock přibližně rok tvořili pár. (Zdroj: Cinema) (Sfinkter)

• - Scéna v závěru filmu, kdy Richard (Ryan Gosling) olízl Cassiin (Sandra Bullock) obličej, nebyla původně ve scénáři. Po několika klapkách se Gosling zeptal Bullock, jestli by jí nevadilo, kdyby toto přidal jako důkaz zvráceného uvažování jeho postavy. (c.tucker)

• - Starý domek na útesu byl postaven speciálně pro film a po jeho dotočení byl zbourán. (c.tucker)