poster

Vzorec pro vraždu

 • USA

  Murder by Numbers

 • Slovensko

  Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milka
  ***

  Docela dobrá kriminálka vystavěná na dobrém příběhu.Všechny postavy jsou skvěle rozehrané a skvěle zahrané.Až na jednu a to na tu hlavní.Sandra Bullock se do krimi vůbec nehodí a tento film to bohůžel potvrzuje.Je to možná její nejhorší herecký výkon z celé její kariéry.Zato obdivuhodné výkony předvádí Ryan Gosling a Michael Pitt.Vždycky když jsou tyto 2 herci na plátně tak to stojí zato.A už jenom kvůli těmto dvoum objevům vám doporučuji tento film vidět.A ty Sandro táhni do romantických komedií(21.4.2004)

 • oje
  ****

  Asi tu nelze vyzdvihnout zvláštní nápad, originalitu nebo strhující tempo. Kriminálky mě obyčejně moc neberou, takováhle snaha o provedení perfektního zločinu, plánování do nejmenších detailů a promýšlení taktiky je ale jiné kafe. Pěkné pohrávání si s důvěrou mezi všemi postavami a taktické bitvy skrze i ty nejmenší detaily je zajímavá podívaná. Příběh se vyvíjí pomalu, přesto se ale díky osobitému obsazení a vývoji vztahů mezi kriminálníky i kriminalisty příběh ubírá čím dál atraktivnějším směrem. Na krimi jde tak o překvapivě chytlavou podívanou. O něco méně perfektní vraždu teenageři zosnují i ve snimku Šikana. Alternativa: Bully, Mean Creek.(19.11.2010)

 • campix
  ***

  Dva studenti z nichž je jeden velmi chytrý a ten druhý opravdu ctižádostivý. Nebezpečná kombinace. Kluci se tedy rozhodnou, že spáchají dokonalý zločin. Na kloub se všemu snaží přijít ex slečna drsňák Sandra Bulloct. Díky tomu, že od začátku víme kdo je vrahem, příběh postrádá určité napětí (snad krom finále, které se v rámci mezí povedlo). Normální kriminálka na pozdní noční hodiny.(18.11.2010)

 • Jordan
  ***

  slušný štandard (no v podstate typický predstaviteľ či dobrý priemer) v žánri thriller (ťahajúci sa miestami do psychologického) s klasickou réžiou, klasickým scenárom a klasickou dramaturgiou, vcelku zvládnutými policajnými výkonmi (za mojej mladosti obľúbená Sandra, po ktorej sa u mňa načas zľahla zem bola vcelku fajn) a veľmi dobre uhranou rolou Richarda Heywooda mladým talentom Goslingom, nenáročné no vcelku pohodové sledovanie na sobotnú noc(22.4.2007)

 • Anderton
  ***

  Absolútne priemerný klasický triler, akých sa točí v Hollywoode tak desať ročne, tých áčkových. Priemerný scenár, priemerná réžia, neprekvapivý záver, slušní áčkoví herci. Film sa inšpiroval Hitchckokovým Rope, to pre tých, ktorým tento film pripadá originálny. Gosling a Pitt sú celkom charizmatickí, Bullock s Chaplinom už pomenej. Žeby to bol umelecký zámer? Ha ha...(25.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace