poster

Vzorec pro vraždu

 • USA

  Murder by Numbers

 • Slovensko

  Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Existuje dokonalá vražda?“ S touto otázkou sa nás snaží zaskočiť skúsený remeselník Barbet Schroeder a práve vďaka dobre napísanému scenáre sa snímka kladne vyníma v jeho rozpačitej filmografii (výborná SPOLUBÝVAJÚCA, extratrápny BOZK SMRTI, nevydarená HRANICA ZÚFALSTVA). Bohužiaľ, snímka pôsobí dojmom, že herečka Sandra Bullock sa z pozície producentky do tohto napínavého, starosvetského, psychologického kriminálneho trileru vložila natoľko, že neprofesionálne rozšírila zbytočnú postavu policajtky a ubrala tým priestor vynikajúcim chlapčenským výkonom premýšľajúceho Michaela Pitta a chladnokrvného Ryana Goslinga. Napriek tomu (a tomu, že s podobnou zápletkou o „vražde len tak“ už pred desiatkami rokov vyrukoval Hitchcock) je výsledkom znepokojivý triler... ktorý mal na viac. Námet super, samotné prevedenie však nanešťastie dosť priemerné.(30.10.2004)

 • peiton
  ****

  Rafinovano spracovaný krimi thriller kde Sandra Bullock dokázala,že vie zahrať viac ako len prihlúple,laciné a múdro sa tváriace postavy žien s vtipným žargonom.Uveriteľný výkon,vážna úloha detektívky jej moc svedčala..Dokázala by som si ju kľudne predstaviť v nejakom fajnovom krimi seriály,kde by si strihla hlavnú postavu..A Ryan Gosling mal docela obstojný rozjazd na ceste za hereckou kariérou.V tomto prípade sa nemá za čo stideť...(5.5.2013)

 • kapibara
  **

  Trošku směšné krimi, ale opravdu nad běžnou úroveň přesahuje herectví Michaela Pitta. Závěr, kdy "holka od vedle" Sandra Bullock visí na jedné ruce z okraje spadlé terasy nad širým oceánem při kýčovitém západu slunce, je skutečně famózní. Jediné s čím se dá srovnat jsou snad Šťastní medvídci (jestli si teda pamatujete ten animovanej seriál).(27.3.2007)

 • SniperG1
  ****

  Průměrná kriminálka s průměrných scénářem o promyšlené až téměř dokonalé vraždě! Téměř... Michael Pitt vypadal jak jasný psychopat, ale vše není tak jak vypadá! Ryan Gosling jako nový objev se konečně ukázal a zahrál roli rozmazleného spratka precizně !! Parádní výkon a proto musím dát o hvězdičku navíc... 75%(27.8.2013)

 • lennyd
  ***

  Malým městečkem otřásne brutální vražda mladé ženy. Na místo se hned vydává vyšetřovatelka Cassie Mayweather (Sandra Bullock) a její kolega Sam Kennedy (Ben Chaplin). Oba je zarazí rafinovanost, se kterou byl celý čin proveden - jako by si s nimi někdo jen hrál. Všechny důkazy ukazují na dvojici mladíků Richarda Haywooda (Ryan Gosling) a Justina Pendletona (Michael Pitt), nicméně oba mají neotřesitelné alibi ... Na první podívání jsem byl z filmu naprosto nadšený, něčím mi připomínal i skvělou Insomnii. Ale teďka jsem se k filmu dostal znovu, a bohužel tím, že člověk zná celou zápletku, film kompletně ztratil jakoukoliv zajímavost. Vztah mezi hlavními vyšetřovateli je tak trošku k smíchu - navíc Ben Chaplin je celkově takovej nemastnej, neslanej. Sice to částečně vynahrazuje genialita (i herecká) obou mladých představitelů - jak "raubíře" Ryana Goslinga tak i ušlápnutého Michaella Pitta.(28.1.2004)

 • - Postavy Richard Haywood (Ryan Gosling) a Justin Pendleton (Michael Pitt) jsou volně inspirovány skutečnými vrahy Richardem Loebem a Nathanem Leopoldem. (c.tucker)

 • - Po natočení snímku spolu Ryan Gosling a Sandra Bullock přibližně rok tvořili pár. (Zdroj: Cinema) (Sfinkter)

 • - Starý domek na útesu byl postaven speciálně pro film a po jeho dotočení byl zbourán. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace