Vzorec pro vraždu

Murder by Numbers

Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 116 min

Ježišmarjá ten Míša Pitt bude pravděpodobně asi nejhnusnější herec z celého holyúdu, hlavně všude kde hrál, hraje konstantně a strojově stejně. I proto se asi hodí přesně pro tuto roli znuděného inteligentního studentíka, který spolu s kamarádem (Gosling, co se týče mimiky a umění udělat ze sebe hnusného úchyla, totéž co Pitt) tak dlouho vymýšlejí, až to úplně zabijou.................moje hodnocení = 7,5 z 10.(31.7.2015)

Jasně, že se tam najdou drobné mušky, ale nemůžu si pomoct - mě se ten film líbil a ráda si ho pustím znovu. I když jej znám zpaměti. A v tom je snad úspěch ne? A věřím, že nebudu sama, kdo se zase a opakovaně rád pokochá nad vynikající Ryanem Goslingem, dobrou Sandrou a jejím ostrým smyslem pro humor a také nad svůdně jiným Michaelem Pittem. Děkuji a pro úspěch opakovat :-)(11.5.2007)

Pri záverečnej scénke na útese som ani nedýchal. Prdel som mal stiahnutú úzkosťou a gule niekde zaseknuté v krku. Pamätám sa, že som to už dávnejšie videl, niekedy pred takmer desiatimi rokmi a pamätám sa tiež, že Gosling mi bol maximálne nesympatický. Teraz, po toľkých rokoch si myslím, že to bola jedna z jeho najlepších performance!(15.9.2011)

Skvělá krimi o rozkrývání brutálního činu dvou chladnokrevných mladistvých vrahů, kteří si jen pro potvrzení mnoha svých teorií zavraždí mladou tipovanou dívku. Vrazi dostávají za protivníka talentovanou kriminalistku a jejího partnera, kteří nakonec musí oba mladíky poštvat proti sobě, aby případ vyřešili. Jenže je tu ještě jedna věc, kdo z nich onu dívku vlastně zavraždil..?!!(29.3.2011)

Film jsem už kdysi viděla, přesto jsem se nechala znovu vtáhnout do děje. Tady bych do popisku rozhodně přidala slovo psychologický, neboť tak precizně naservírovanou behaviorální studii jedinců z rozdílných prostředí, zejména rozbor zdrojů pohnutek k promyšlenému kontra instinktivnímu chování, jsem dlouho neviděla, jestli vůbec. Logickým vyústěním v případě obou mladíků a taktéž detektiva "hyeny" ve smyslu známého výroku Jak kdo s čím zachází, byl vzorec definitivně uzavřen a vstup k morálnímu poselství otevřen.(6.5.2013)

• - Postavy Richard Haywood (Ryan Gosling) a Justin Pendleton (Michael Pitt) jsou volně inspirovány skutečnými vrahy Richardem Loebem a Nathanem Leopoldem. (c.tucker)

• - Ryan Gosling se při natáčení vraždící scény pozvracel. (c.tucker)

• - Starý domek na útesu byl postaven speciálně pro film a po jeho dotočení byl zbourán. (c.tucker)