Zaklínač: Vlčí sen

• USA The Witcher: Nightmare of the Wolf
Trailer 2

Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Cervenak

Úplná spokojnosť. Zaujímavý príbeh o Vesemirovom pôvode a páde pôvodného Kaer Morhen, solídna animácia, kopa riadne krvavých bitiek s rôznymi démonmi a epické finále. Takýchto animákov zo sveta Zaklínača mi pokojne môžu servírovať aj viac za rok. ()

EvilPhoEniX

Fanboyové asi pohoní, ale Evil zůstal chladný. Dějově mě to vůbec nebavilo, monstra jsou až moc obyčejné, ale chápu náročnost kresby, naštěstí Rko je fajn a fatality měly něco do sebe, ale jakmile se to přestalo řezat, tak trochu zívačka. Raději bych 3D Animaci, monstra z her a rozhodně bych uvítal i Humor. 6/10. ()

B!shop

No mam z toho lehce rozporuplny pocity. Uvod byl vylozene opruz, obzvlast v kombinaci s tou uvodni pisnickou jsem si chvili rikal, co za sragoru jsem to pustil a jestli to nemam vypnout. Nastesti po rozporuplnym uvodu se dej docela slusne rozjel. Pribehove to nic extra neni, vetsina postav je vam vicemene ukradena, ale zase je fajn podivat se na svet Zaklinace v jinym historickym obdobi. Celej film je hezky krvavej a brutalni, ale animace mi teda vubec nesedla, coz neni uplne problem tohohle filmu, jen proste tenhle styl moc nemusim. Celkove na animak slusny a jako doplnek hranyho serialu fajn, ale nic, co bych musel videt znovu. ()

Dadel

Netflix se zřejmě rozhodl dojit výnosnou značku a tak teď nás bude kromě samotného seriálu (což je to jediné, co lidi zajímá) zaplavovat i hromadou béčkových spin-offů. Jako třeba tenhle laciný, hnusně vypadající a úplně zbytečný animák. ()

dO_od

// Daleko lepší, než bych čekal, že to bude. Příběh nakonec zvolili producenti velmi chytře, kromě Vesemira rozvedli historii Kontinentu, ukázali pád Kaer Morhen, a to vše zatímco se typicky po Sapkowsku vyhnuli byť jen trochu černobílému vyprávění a samozřejmě jakémukoli happyendu. Velká spokojenost, teď to samé někdo udělejte s Warcraftem. ()

Eliott

Japonský styl kresby dílu vyloženě prospěl. Vážně jsem nečekal, že si tolik užiji dokonce i souboje. K tomu navíc vždy s vysokou mírou brutality. Mimo to jsem rád, že film obohatil mé znalosti z tohoto světa a přiblížil situaci ohledně zaklínačských institucí. Určitě se jedná o zajímavé obohacení příběhů pro obdivovatele nejen vědmáků, ale také celého tohoto fantasy světa. 80% ()

3DD!3

Krvavá předehra k druhé řadě Zaklínače, která ukazuje hodně o původu vědmáků. Versemir zaujal, bitek i nestvůr je hodně a nechybí temný a emocionálně výživný konec. ()

Spiker01

Nejsem velký fanoušek Witcher univerza a veškeré souvislosti z knížek, her a seriálu jdou celkem mimo mě, takže lecjaké nepřesnosti mi jsou tak nějak jedno. O to více mě vlastně překvapilo, že mě tenhle nový animák bavil (až když jsem zjistil, že půjde o 80 minutový film, animovaný seriál bych vynechal), ač se mi místy tento typ (podle mě levnější) animace, nikoliv anime, příliš nepozdával, ale po nějakém čase jsem si zvyknul a docela mě bavila ona výpravná velkolepost, na kterou si v seriálu nesáhnou, ani kdyby třeba měli 5x vyšší rozpočet. Což stále beru jako velkou výhodu animáků, zvlášť pokud jsou, jako v případě Vlčího snu, pro dospělé. ()

D.Moore

Nemám rád topornou anime animaci, takže jsem si musel chvíli zvykat, nicméně zajímavý příběh a slušná atmosféra mi s tím pomohly. Ani přepálené akční scény, které nemají s fyzikou nic společného, nejsou nic pro mě, a může v nich cákat krve kolik chce, z koho nebo z čeho chce a kudy chce. Ovšem sympatický Vesemir a fakt, že zaklínači tady nejsou tak úplně za klaďase, to bylo příjemné stejně jako sledování čarodějných plánů a jako jedno docela překvapivé zjištění "kdo je kdo". ()

Shakers

Nečítal som knihy, nehral hry, videl seriál a s toho, s čoho sa fanúšikovia radujú, som ja ani nezaregistroval. No napriek tomu ma to bavilo. Animácia v pohode, úvod trošku pomalší, no akčná stránka, zaujímavé postavy a hlavne finále, stály za to. Postava Vesemira by kludne mohla dostáť ďalšie animované pokračovanie. Som zvedavý na jeho hranú verziu v druhej sérii Zaklínača. 80% - 4* ()

sheen

Hodně povedená vsuvka k seriálu. Postava Vesemira by si zasloužila klidně svoji řadu. Příběh dost dobrý, zkáza Kaer Morhenu. ()

Nevka

Paráda. Spojení Zaklínače a anime evidentně funguje na výbornou. Nightmare of the Wolf je navíc příkladem "anime", které podle mě sedne i těm, kteří tento styl animace obecně moc nevyhledávají - což jsem ostatně i já. Měl jsem sice trochu obavy, ale po tomhle řeznickém nášupu bych se vůbec nebránil rozšiřování zaklínačského universa právě tímto způsobem. Pravdou totiž je, že v animaci bude mnoho oblud a akčních scén vypadat o dost atraktivněji než v live-action seriálu nebo filmu.  ()

Cappuccino

Na môj vkus príliš akčné a málo príbehové. Ocenil by som väčšie rozvinutie mytológie. Boje však boli adrenalínové, záver napínavý, a malé žmurknutie smerom k Lambertovi, Eskelovi a Geraltovi potešilo. ()

Kothy

Tenhle animák se skutečně povedl. I jako člověku, který se ve světě Zaklínače nevyzná, se mi dost líbil. Odehrává se to dlouho před seriálem, možná 100 let, možná dýl. Děj se zaměřuje na Vesemira, který už tuto činnost nějakou dobu dělá. Vidíme tu i to, jaké měl dětství, jak se k zaklínačství dostal a jak vlastně zaklínači vznikají. Na kontinentu stále zuří nevraživost mezi lidmi a ostatními stvořeními a ani zaklínači zde nemají své pevné místo. S přibývajícím množstvím podivných monster se nabízí otázka, odkud vlastně nestvůry jsou a jestli je třeba někdo nevyrábí uměle. To vše se snaží náš hrdina zjistit a odhalit pravdu. Po cestě potká mnoho příšer, takže se dočkáme i pár zajímavých bitek. Je tam samozřejmě víc zajímavých postav, jako například čarodějka Tetra. Vše se uzavře velkolepou bitvu v sídle zaklínačů a na konci najdeme i malou třešničku pro fanoušky série. Vůbec bych se nebránil dalším filmům z tohoto světa. "Už mi táhne na 70. Mně taky." :D ()

HAL

Tak tohle se hodně povedlo, hlavně oceňuji že se velice věrně drželi ducha předlohy - pořádně drsné fantasy s dospělým příběhem a bez černobíle definovaného dobra a zla.  Mám pocit jako by Nightemare of the Wolf byl knihám podobnější než hraný seriál s Cavillem, paradoxně, když to není jejich adaptací ale jen prequelovým doplněním příběhu toho světa. Ale ten svět a background postav doplňuje tak chytře a trefně, že vůbec nemám problém ho považovat za canon jako by pod ním byl podepsaný sám Sapkowski.   Škoda jen že to je jen krátký film a ne seriál - dal bych si takových Vesemirových příběhů klidně několik sezon. 9/10 ()

Frajer42

Úvodem bych rád pogratuloval tvůrci českého překladu za naprosto debilní název. Z filmu jako takového mám poněkud rozporuplné pocity. Jakožto zdejší největší odpůrce anime, jsem byl ovšem docela mile překvapen velmi příjemnou animací. Bohužel anime daň byla znovu nezdravě vysoká a tohle asijské podání docela významně narušilo celé Sapkowskiho univerzum a vznikl poněkud podivný hybrid, který nejde zařadit takřka nikam. Do toho všeho řekl své slovo i Netflix, takže znovu nechybí středověcí negři a ani nezdravě kůl zaklínači, kteří zřejmě mají zaujmout náctileté za cenu rozboření krásné knižní poetiky. Příběh je až nechutně předvídatelný. V celkovém dojmu cítím spíše zklamání. Na druhou stranu se nejedná o snímek, který by dokázal člověka srát, ba dokonce ani nijak nesnesitelně nudit. [65 %] ()

Dzeyna

Já na tohle vůbec nejsem. Vím, že existuje ten seriál a tímhle výtvorem se mi jen potvrdilo to, že na něj nekoukám opodstatněně. Nebylo to sice špatné, nicméně můj šálek kávy to taky není. ()