Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Původní zpracování Steinbeckovy o dva roky starší novely. George a Lennie jsou dva kamarádi, kteří se protloukají životem námezdních dělníků a sní o lepší budoucnosti ve vlastním domě. Na žádném místě však příliš dlouho nevydrží, protože mentálně postižený Lennie posedlý touhou hladit si vše hebké způsobuje obou mužům neustálé problémy. Další zastávkou při jejich cestě za snem je tak ranč v Soledadu. Majitelův syn, střízlík Curley, však od počátku vidí v hromotluckém nic netušícím Lenniem svého soupeře a kdoví proč na něho žárlí i kvůli své povětrné manželce. Lennie je nucen se proti své vůli s Curleym utkat a tento střet jakoby předznamenává blížící se tragédii. (dopitak)

(více)

Recenze (8)

majo25 

všechny recenze uživatele

Spracovanie Steinbeckovho slávneho románu z roku 1992 som videl viackrát, preto som náležite musel obe verzie navzájom porovnávať a hľadať odlišnosti. Kedže obe spracovania obsahujú väčšinu identických scén a mnohokrát aj identické dialógy, ťažko určiť, ktorá verzia je lepšia. Prikláňam sa k tej novšej, pretože tá sa mi zdá po všetkých stránkach dokonalejšia (oxymoron, áno, ja viem). Ale aj táto, natočená veľmi skoro po uvedení knihy, je skvelá, s veľmi dobrým obsadením (v jednej z hlavných úloch asi každý spozná Rockyho trénera), možno však v niektorých chvíľach veľmi tlačiaca na pílu čo sa týka dojímavosti, pátosu a prilíšným vysvetlovaním. Ale vzhľadom na rok výroby sú to všetko maličkosti. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Každý má nějaký sen, ale málokdy se splní. O myších a lidech je skutečně depresivní drama a zároveň jeden z těch příběhů, jejichž provedení ze svojí podstaty snad ani nemůže skončit jako úplně špatný film. Nedokážu určit, jestli je lepší Milestoneova nebo Sinisova verze, obě jsou stejně dobré, i když každá trochu jinak. Však je taky dělí půl století. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Pokud ne lepší, tak rozhodně ani horší verze než nám všem tak známá Sinisova z roku 1992 (nepoměr v počtu hlasování je propastný). Lon Chaney Jr., to je Steinbeckův Otík Rákosník jedna báseň. Filmu, ostatně jak bývá pro tuto dobu typické, dominuje silná hudba i skvělé herecké výkony. Neprávem, ano neprávem zapomenutý film, nespravedlivě se před zmiňovaným remakem krčící do pomyslného filmového kouta, kam rozhodně nepatří. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Dva kamarádi - George (Burgess Meredith) a "omezený" Lennie (Lon Chaney Jr.) tvrdě pracují a jdou si za svým snem. Chtějí si totiž koupit pozemek a založit vlastní farmu. Jenže Lennie je stále dostává do problémů. A tak se nakonec stane, že zabije dceru vlastníka farmy, na které zrovna pracují a George je nucen Lennieho zabít, než to udělají ostatní. Po shlédnutí remaku musím přiznat, že originální verze O myších a lidech je mnohem lepší, co se týče hereckého obsazení. Na postavičky z tohoto filmu jen tak nezapomenu. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Klasické spracovanie novely Johna Steinbecka (1937), ktoré by si určite zaslúžilo väčšej pozornosti. Potešilo ma, že remake z roku 1992, ktorú som videl pred mnohými rokmi, je rovnako kvalitná a výborne natočená. Príbeh rozpráva o dvoch tulákoch počas hospodárskej krízy v Amerike a ich snoch vlastniť ranč. Sú to práve sny oboch mužov a túžba po lepšom živote, ktorá poháňa tento film dopredu. Herecké obsadenie je na slušnej úrovni, potešila precízna režisérska práca. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (7)

  • Při večeři ukazuje Mae svému manželovi lístek do kina. Na programu je film Zenobia (1939), v hlavní roli Oliver Hardy. (HellFire)
  • Vůbec první filmová adaptace knihy spisovatele Johna Steinbecka. (HellFire)
  • Román Johna Steinbecka byl zfilmován již po dvou letech od vydání. (HellFire)

Reklama

Reklama