Zmrtvýchvstalý

H.P. Lovecraft (kniha)

Brent V. Friedman

Irv Goodnoff

Richard Band

Tomuhle říkám poctivá hororová práce. Člověk ani netuší co se mu válí doma na polici. Vizuální stránka filmu skutečně radost pohledět. Kulisy a prostředí jak by smet. Příběh velice poutavý a nápaditý. Vše skvěle sladěné do celku, který na mě po celou dobu sledování působil zcela vyrovnaně a harmonicky. A Sarandon jako všivák nezklamal a opět mě přesvědčil, že takovéhle role prostě hrát umí. Ještě jednou opakuji...poctivá hororová práce.(29.8.2008)

Zmrtvýchvstalý je sympaticky béčkově laděná podívaná na motivy knihy H.P. Lovecrafta. Mrtvolně načichlá atmosféra navíc okořeněná špetkou detektivní zápletky je zábavná a gradující až do samotného konce. Není moc co dodat, snad jen, že se jedná o ideální jednohubkové pozřetí na makabrózně laděný večer. Ovšem nic víc od toho nečekejte.(11.6.2017)

Jednoznačné zklamání...Napětí, tajemno, děsuplná atmosféra tak, jak ji čtenáři znají z Lovecraftových povídek, naprosto chybí. Příjemné mrazení v zádech se nedostavuje, bohužel, ani po trikové stránce se film příliš nevydařil. Miluji speciální mechanické efekty, které mi přijdou stále přesvědčivější než počítačové. Nebudu jmenovat řady úžasných sci-fi a horrorů, které tomuto snímku předcházely. Stačí snad zmínit dva - Věc a Mouchu... Raději si pustím Re-Animátora, než tuhle lacinou nudnost.(8.5.2011)

Tak som sa dočkala HQ tohto snímku, ktorý Ma škrabal nekonečnú dobu. ( thx Marco ). Silne atmosferická voltáž, okorenená H.P.L - viac nepotrebujem. Pre toho, kto ulieta na E.A.Poe / H.P.Lovecraft - vitamínová záležitosť.Atmosfericky cool - I´am soooo happy !!!! ( VHS s CZ vadným db si samomozrejme po bratoch zanechám - v tej dobe netušili, že nejaké DVD bude fungovať - aspoň dôvod na kávičkový pokec).(22.8.2012)

Český název je Zmrtvýchvstání – Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda, který se celé dny ukrývá ve své laboratoři. John začne Charlese sledovat a zjišťuje, že do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev a navíc nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí. Charlesův prapředek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a on sám se teď pokouší o totéž. Jeho zavřením do blázince však příběh rozhodně nekončí. Většinu filmu jde spíše o kriminálku, poté dojde na interesantní prohledávání doktorovy živomrtvolné laboratoře a závěr je pak již čistý horor, velmi výživný jak po obsahové, tak po vizuální stránce. Jinak jde o zfilmování Lovecraftovy knihy The Case of Charles Dexter Ward, kdyby někdo znal.(23.11.2006)