Zmrtvýchvstalý

H.P. Lovecraft (kniha)

Brent V. Friedman

Irv Goodnoff

Richard Band

Hororové béčko, na které dostal režisér víc peněz, protože mělo jít původně do kin. Ty prachy nejsou znát ve většině scén, konverzace připomínají televizní soap operu (ale levnou, nudnější verzi Dallasu). Když se ale děj přesune do víc hororovějších momentů a v poslední třetině dojde ke klasickým lovecraftovským průzkumům, atmosféra vyjede výš a film příjemně překvapí super hnusáckými efekty (které zřejmě musely stát tak 90% rozpočtu) a fanoušek Lovecrafta zjihne. Možná to není úplně zasloužené hodnocení kvůli vlažněji natočenými částem filmu, ale efekty a překvapení z konce mě přesvědčilo dát o hvězdu víc. Nutno také pochválit, že film působí lépe díky vydání na BluRay, kde vydavatel ze sešlého materiálu vydoloval ucházející verzi.(18.11.2018)

Tak tento na první pohled nenápadný film je pro mě skutečně velké překvapení, v mých očích se jedná o jedno z nejlepších převedení Lovecraftovy předlohy na filmové plátno, co jsem měl zatím možnost vidět, pro mě srovnatelné s geniálním RE-ANIMÁTOREM. Sledovat O´Bannonovu tvorbu se mi i tentokrát vyplatilo, THE RESURRECTED, kde tentokrát usedl na režisérskou židli, opět dokazuje jeho nadšení pro věc a skutečný talent. Parádní oldschoolový look, skvělé poctivé masky ( scéna upalování je geniální ! ) a nad tím vším hororový veterán Sarandon...Apropó, vždy mi vadilo, že většina tvůrců převedla Lovecraftovy povídky do současnosti ( naposledy např. Gordonův DAGON ) a tím dle mého výrazně ubrala na působivosti. U RESURRECTED jsem si to během filmu ani neuvědomil, což beru jako výrazné plus. Nevidím důvod tomu ubírat body, pět * !(18.2.2008)

Zmrtvýchvstalý je sympaticky béčkově laděná podívaná na motivy knihy H.P. Lovecrafta. Mrtvolně načichlá atmosféra navíc okořeněná špetkou detektivní zápletky je zábavná a gradující až do samotného konce. Není moc co dodat, snad jen, že se jedná o ideální jednohubkové pozřetí na makabrózně laděný večer. Ovšem nic víc od toho nečekejte.(11.6.2017)

• Milky.

Nevím co bych musel v sobě mít abych dal tomuhle 3 hvězdičky. Lovecrafta zrovna čtu a Případ Charlese Dextera Warda mě k tomuhle filmu právě přivedl protože jsem byl zvědav na filmovou adaptaci. Čeho jsem se bál, to se stalo. Nesnáším devadesátkové filmy a tohle byla esence snad všeho debilního na nich. Přehnané a zbytečné gore, nulová atmosféra, dřevění herci, vygradované a dramaticky zoomované detaily na obličeje (...atd), které mají atmosféře pomoct, ale místo toho působí trapně. A téměř standardně znějící orchestrální hudba ze které devadesátky vyloženě tečou. Navíc tenhle film smrdí amatéřinou na sto honů. Radím se vyhnout a zamířit raději do knihkupectí. Popřípadě stačí Google, na internetu jsou Lovecraftovy povídky také.(29.7.2014)

Velmi povedená zmodernizovaná adaptace Případu Charlese Dextera Warda z pera Howarda Phillipse Lovecrafta. Po trochu ujetém Návratu oživlých mrtvol se Dan O'Bannon dostal do té pravé formy a režie tohoto snímku mu šla od ruky. Herecké výkony docela ujdou a hlavně je zde výborná hudba. S interiéry jsem byl nanejvíš spokojen, katakomby vypadaly dost děsivě. Škoda, že O'Bannon se už nikdy k režírování nevrátil, tenhle horor se mu povedl. PS. Gore bylo výborné, ať žijí old-school efekty.(24.9.2011)