poster

Zmrtvýchvstalý

 • Česko

  Zmrtvýchvstání

 • USA

  The Resurrected

Horor

USA, 1991, 108 min

Režie:

Dan O'Bannon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Brent V. Friedman

Kamera:

Irv Goodnoff

Hudba:

Richard Band
(další profese)
 • Teardown
  *****

  Tomuhle říkám poctivá hororová práce. Člověk ani netuší co se mu válí doma na polici. Vizuální stránka filmu skutečně radost pohledět. Kulisy a prostředí jak by smet. Příběh velice poutavý a nápaditý. Vše skvěle sladěné do celku, který na mě po celou dobu sledování působil zcela vyrovnaně a harmonicky. A Sarandon jako všivák nezklamal a opět mě přesvědčil, že takovéhle role prostě hrát umí. Ještě jednou opakuji...poctivá hororová práce.(29.8.2008)

 • Seabeast
  ****

  Zmrtvýchvstalý je sympaticky béčkově laděná podívaná na motivy knihy H.P. Lovecrafta. Mrtvolně načichlá atmosféra navíc okořeněná špetkou detektivní zápletky je zábavná a gradující až do samotného konce. Není moc co dodat, snad jen, že se jedná o ideální jednohubkové pozřetí na makabrózně laděný večer. Ovšem nic víc od toho nečekejte.(11.6.2017)

 • darkrobyk
  ***

  Jednoznačné zklamání...Napětí, tajemno, děsuplná atmosféra tak, jak ji čtenáři znají z Lovecraftových povídek, naprosto chybí. Příjemné mrazení v zádech se nedostavuje, bohužel, ani po trikové stránce se film příliš nevydařil. Miluji speciální mechanické efekty, které mi přijdou stále přesvědčivější než počítačové. Nebudu jmenovat řady úžasných sci-fi a horrorů, které tomuto snímku předcházely. Stačí snad zmínit dva - Věc a Mouchu... Raději si pustím Re-Animátora, než tuhle lacinou nudnost.(8.5.2011)

 • Dellamorte
  ****

  Tak som sa dočkala HQ tohto snímku, ktorý Ma škrabal nekonečnú dobu. ( thx Marco ). Silne atmosferická voltáž, okorenená H.P.L - viac nepotrebujem. Pre toho, kto ulieta na E.A.Poe / H.P.Lovecraft - vitamínová záležitosť.Atmosfericky cool - I´am soooo happy !!!! ( VHS s CZ vadným db si samomozrejme po bratoch zanechám - v tej dobe netušili, že nejaké DVD bude fungovať - aspoň dôvod na kávičkový pokec).(22.8.2012)

 • TO
  ***

  Český název je Zmrtvýchvstání – Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda, který se celé dny ukrývá ve své laboratoři. John začne Charlese sledovat a zjišťuje, že do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev a navíc nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí. Charlesův prapředek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a on sám se teď pokouší o totéž. Jeho zavřením do blázince však příběh rozhodně nekončí. Většinu filmu jde spíše o kriminálku, poté dojde na interesantní prohledávání doktorovy živomrtvolné laboratoře a závěr je pak již čistý horor, velmi výživný jak po obsahové, tak po vizuální stránce. Jinak jde o zfilmování Lovecraftovy knihy The Case of Charles Dexter Ward, kdyby někdo znal.(23.11.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace