Zmrtvýchvstalý

H.P. Lovecraft (kniha)

Brent V. Friedman

Irv Goodnoff

Richard Band

Tak tento na první pohled nenápadný film je pro mě skutečně velké překvapení, v mých očích se jedná o jedno z nejlepších převedení Lovecraftovy předlohy na filmové plátno, co jsem měl zatím možnost vidět, pro mě srovnatelné s geniálním RE-ANIMÁTOREM. Sledovat O´Bannonovu tvorbu se mi i tentokrát vyplatilo, THE RESURRECTED, kde tentokrát usedl na režisérskou židli, opět dokazuje jeho nadšení pro věc a skutečný talent. Parádní oldschoolový look, skvělé poctivé masky ( scéna upalování je geniální ! ) a nad tím vším hororový veterán Sarandon...Apropó, vždy mi vadilo, že většina tvůrců převedla Lovecraftovy povídky do současnosti ( naposledy např. Gordonův DAGON ) a tím dle mého výrazně ubrala na působivosti. U RESURRECTED jsem si to během filmu ani neuvědomil, což beru jako výrazné plus. Nevidím důvod tomu ubírat body, pět * !(18.2.2008)

Český název je Zmrtvýchvstání – Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda, který se celé dny ukrývá ve své laboratoři. John začne Charlese sledovat a zjišťuje, že do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev a navíc nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí. Charlesův prapředek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a on sám se teď pokouší o totéž. Jeho zavřením do blázince však příběh rozhodně nekončí. Většinu filmu jde spíše o kriminálku, poté dojde na interesantní prohledávání doktorovy živomrtvolné laboratoře a závěr je pak již čistý horor, velmi výživný jak po obsahové, tak po vizuální stránce. Jinak jde o zfilmování Lovecraftovy knihy The Case of Charles Dexter Ward, kdyby někdo znal.(23.11.2006)

• strougy

Další z mnoha béčkových hororů zaštiťujících se jménem hororového klasika Howarda Phillipse Lovecrafta. Tak jak je u podobných výtvorů obvyklé, místo atmosféry neurčitého děsu z neznámé hrůzy skrývající se za tenkou stěnou reality, kterou vynikají jeho práce, se filmaři opět rozhodli brnkat na nervy diváků pomocí slizu, střev a explicitního gore. A jako po většinou, ani zde se jim díky zmíněným prvkům nepodařilo mě vyděsit, natož aspoň zaujmout, nýbrž pouze nebetyčně nudit. Jediné, co se nakonec tvůrcům nechtěně povedlo, byly závěrečné minuty, které svojí absurdní přehnaností dosahují zábavnosti mnoha guilty pleasure filmů a zvládly mi na tváři vykouzlit pobavený úsměv. Velmi špatný pokus o horor.(19.4.2011)

• BoredSeal

Možná se na tom podepsala bídná VHS kopie s mrtvolným českým dabingem, ale tenhle příběh Charlese Warda mě moc nenadchnul. Film po většinu stopáže působí jako televizní film s exteriéry a i když se postupně rozjíždí a překvapí slušným podzemím, občas průměrným efektem a celkem zábavnému finále, nějak vás to prostě nebaví.(5.2.2015)

Lovecraftovské príbehy sa najlepšie vynímajú v béčkovom balení, pretože hnilobný zápach by sa v nablýskanom flakóne od Diora určite cítil nesvoj. Milovníci "yuznovskej "poetiky" budú krochkať blahom a ak sú medzi užívateľmi ČSFD aj nejakí tí nekrofágovia, predpokladám, že Resurrected si bez váhania šľahnú medzi svoje TOP-ky. Škoda, že dobrú prácu maskérov a trikárov v závere zrazí na kolená nevydarená "svetelná show", ktorá premení finále filmu na bujaré blbnutie podnapitých elektrikárov v lunaparku. P. S. Keby žil Lovecraft, zrejme by sa mu ten film páčil. Hm, ale ako ho poznám, určite by tam doma v Providence nemal telku ani DVD prehrávač. Ľudia, ktorí si tykajú s temnými božstvami, techniku veľmi nemusia...(31.5.2007)