Návrat oživlých mrtvol

The Return of the Living Dead

Horor / Komedie

USA, 1985, 91 min

• gudaulin

Napsal bych hororová komedie, ale to by znamenalo, že se strach bude mísit se smíchem, a to by v tomto případě nebyla pravda. Je to vlastně ztřeštěná komedie s populárním zombie motivem. Zpočátku opravdu svěží a vtipná, záhy ale nápady dojdou a ve druhé půli se film propadne do únavného stereotypu. Celkový dojem: 45 %. Pokud jste příznivci brakové hororové produkce, tak si můžete připsat libovolný počet hvězdiček. Scénárista totiž dobře věděl, o čem píše.(7.12.2013)

Nekompromisni a ultimativni zombi komedie.Nejni pro me lepsiho hororu.Jako malej sem z toho mel plny tdedýdky a i dneska ma tahle klasika neodolatelny kouzlo+nejdrsnejsiho zombika vsech dob. Horor number 1 a nenecham si to od nikoho rozmluvit i po 30ti letech. Asi lehce starnu ale tohle je ultimatni pecka(16.4.2009)

Ale jo. Prvně mi Návrat oživlých mrtvol před několika lety nesednul, ale dnes již jsem ho vstřebal lépe. Je to opravdu především komedie až parodie, o hororu nemůže být moc řeč. Ale o zábavě určitě ano. Z postav stojí za zmínku Ernie (Don Calfa), ostatní mi moc sympatičtí nebyli a vůči Freddyho kamarádům jsem pociťoval vyloženě odpor. Zrovna tuhle nesympatickou partu jsem si z první projekce filmu po letech pamatoval nejvíc, teď to snad už bude jinak. Brains, more brains!(9.11.2008)

Horrorová komediální jízda od začátku do konce. Film nemá ani chviličku hluché místo a jeden neuvěřitelně vtipný nápad střídá druhý. Opravdu parádní zábava, která nestárne. Jednotlivé postavy jsou k pohledání, stejně jako útočící zombíci. Film skrývá tolik nenápadných vtipných a odkazujících momentů, že si jich divák poprvé nemá šanci všech ani všimnout. Navíc perfektní hudba, která vše skvěle dokresluje. Na svoji dobu výborné masky. Gorefest se sice nekoná, ale to vůbec nevadí, tohle je prostě něco jiného. Film si jde vtipně, ale sebejistě svým vlastním směrem a na zavedená klišé nekouká. Spolu s Raimiho a Jacksonovými splattery jeden z nejzábavnějších horrorů 80. let. Dal bych klidně i plný počet, nebýt některých opravdu velmi slabých hereckých výkonů, které se vyloženě třískaly s jinými, vyloženě excelentními...(5.9.2008)

Naprostá srdcovka. Tenhle film jsem si jako školák pouštěl minimálně třikrát denně. Když se vytratil z videokazet a já se k němu po delší době vrátil, nadšení nijak neochablo. Před rychlými (což je sice nelogické) a nesmrtelnými (což už je ale hodně logické - přece jen - jednou jsou to živé mrtvoly, tak jsou to živé mrtvoly) zombiemi cítím mnohem větší respekt než před těmi šouravými, kterým lehce utečete nebo uzemníte jedinou ranou do hlavy. Komediální prvky jsou s těmi "vážnými" dobře vyváženy, takže film není ani přehnaně komediální a zároveň se nebere vůbec vážně. Navíc, i když jde o béčko, najdou se tu skvělé herecké výkony - konkrétně trio Burt, Frank, Ernie. A "asfalťák" (ten z barelu) je nejlíp udělaný zombík, co jsem kdy viděl - od hlavy až k patě. Můj top 10 mezi horory.(22.3.2008)

• - Frank spomenie, že Noc živých mŕtvych (1968) bola inšpirovaná udalosťami z roku 1969. Film ale vznikol o rok skôr. (MetalMesiah)

• - Děj začíná v pátek 3. července 1984, ale toho dne bylo úterý. (Tygrys)

• - Ve scéně, kdy Burt (Clu Gulager) se Spiderem (Miguel A. Núñez Jr.) couvají policejním autem před davem nemrtvých, je na sedadle spolujezdce možné zahlédnout kameru s blikajícím červeným světlem. (POciSEM)