Reklama

Reklama

Jaké tajemství skrývá nová posila bezpečnostní firmy? Kdo je vlastně tajemný H. a jakou má minulost? Tohle bude pro Los Angeles dlouhá noc... (Vertical Entertainment)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (754)

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

po tomhle mdlým filmovým netflix roku je tohle přesně ta tolik potřebná adrenalinová injekce říznutá pořádnou dávkou naštvanosti. Opening scene je přesně taková, jak má být. Negenerická, nastavuje styl a atmosféru přesně toho, co bude další dvě hoďky následovat. Je to dark, je to stoickej Statham, je to naprosto fenomenální soundtrack, je to až nolanovsky emočně agresivní, no a je to fakt dobrej film. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie točí už více než 20 let s přestávkama ty nejzajímavější gangsterky. Navíc se vrátil i Statham, jen mě se více líbili minulí Gentlemani. Nemůžu Rozhněvanému muži upřít snahu, ale malinko jsem měl s filmem problém. Zřejmě za něj může Zahler s nedávným Dragged Across Concrete. Zkrátka Gentlemani byli každým coulem jasná Ričíovka. O Rozhněvaném muži tohle tvrdit nemůžu. Špatný to ale rozhodně nebylo. A je velká šance, že s další projekcí půjde mé hodnocení na maximum. 80% ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Jakoby si po víceméně optimistických a veselých Gentlemanech Guy Ritchie řekl, že to musí nějak srovnat. A natočil nejtemnější a nejzlejší film svojí kariéry. V Rozhvěvaném muži omezil svoje trademarky. Nestříhá a nevypráví se tak zběsile, nikam se nespěchá a film tak má čas zalézt člověku pod kůži. A vyvolat dost nepříjemné pocity. Atmosférou připomíná Ritchieho novinka něco mezi filmy S. Craiga Zahlera a sedmdesátkovými thrillery a díky nechronologickému vyprávění dovede udělat z celkem béčkového příběhu něco, z čeho člověk nespustí oči. A pak tu máme Jasona Stathama, který nikdy v životě neměl lepší roli. Díky jeho nekompromisnímu výrazu a Ritchieho nečekanému přístupu k režii (ta hudba!) je nakonec vlastně dost nepříjemné na film koukat. Je z něj cítit zlost, hněv a agresivita deroucí se na povrch, přičemž oba pánové dělají všechno pro to, aby co nejvíc pozdrželi okamžik, kdy vypuknou jatka. Je to až mučivé, ale funguje to výtečně. Ritche natočil úplně jiný film, než by od něj jeho fanoušci čekali. Tenhle rázný úkrok stranou ukazuje, že jako filmař ještě zdaleka nepředvedl všechno, co umí. Mám z něj a ze jeho novinky radost. Obrovskou. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Nová Ritchieovka je nakonec lehkým zklamáním, těšil jsem se na větší pecku. První půlhodina je fantastická, Ritchie buduje kult osobnosti svého Johna Wicka/Nobodyho dokonalým stylem a napětím co Statham pak předvede až se opravdu rozjede jsem skoro nedýchal... a pak to Ritchie zabil hrátkami s nelineárním vyprávěním a odsunutím übermacho Stathama na úplně vedlejší kolej. A mě ti záporáci a vedlejší postavy a nějaké detektivování přitom kurva vůbec nezajímali, Já chtěl vidět jak Statham jede brutální přímočarou revenge rampage! Ale ne, on je tam pak vinou nedobrého scénáře už jen spíš za takovou deus ex machinu která občas sice něco silného udělá, ale stejně tak často se nechá odklidit do ústraní. Řemeslně je to pořád Ritchiovská dokonalost, ale příběh s nějakou soudržností, logikou a gradací tu satanužel moc nefunuguje. 7/10 ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie tento krát upustil od štýlových videoklipových záberov a naservíroval nám príbeh o pomste, šmrncnutý lúpežou. A čo treba na pomstu ? Presne tak. Chlapíka s kamenným výrazom, ktorý je drsný ako šmrglpapier a zvláda zabíjať ľudí bez žmurknutia oka. A Jason Statham tým sekáčom rozhodne je. Príbeh síce nie je extra strhujúci, no Guy Ritchie to zostrihal tak, že sa naňho pozrieme z viacerých uhlov, takže dokáže zaujať až do konca. Veľkým plusom je akčná stránka. Vraždy sú nekompromisné a nikdy nevieme kto prežije. Taktiež vážna atmosféra (Statham nehodí snáď ani jeden úsmev) a hudba je výborná. Na samotný posluch nič moc, ale v Ritchieho filmoch hudba vždy vynikne a funguje skvelo. Zhrnuté a podčiarknuté, Richtie aj Statham si môžu pripísať ďalší dobrý kúsok do zbierky a ja ako divák tiež. Bavilo ma to a s veľkou chuťov si to dám niekedy znova.  Obľúbený soundtrack: Wrath of Man. 85% - 4* ()

Galerie (27)

Zajímavosti (24)

  • Vo filme majú obrnené nákladné autá priehľadné okná, čo však pri tomto type vozidla nie je možné. (Arsenal83)
  • Filmová lokace bezpečnostní agentury Fortico (635 Mateo st LA) byla použita jako policejní stanice ve filmu Rudé horko (1988). (Maulincio)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). Veľká väčšina interiérov, vrátane základne Fortico, bola natočená v Anglicku. (Arsenal83)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama