Reklama

Reklama

Rozhněvaný muž

  • Velká Británie Wrath of Man (více)
Trailer 1

Tajemný a chladný Angličan Patrick Hill, přezdívaný H (Jason Statham), dostane práci v losangeleské společnosti pro přepravu hotovosti. Jezdí městem s miliony dolarů týden co týden. Jeho kolegové nevědí co si o něm mají myslet, když se však po zuby ozbrojení útočníci pokusí vykrást jeho náklaďák, projeví neobvyklou zdatnost. Zmaří pokus o loupež a zabije přitom šest únosců. Bude v něm víc, než se na první pohled zdá. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (671)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Ritchie má řemeslo v paži, takže Rozhněvaný muž utíká a nejednou opravdu skvěle využije chytrý střih pro nějaký ten fórek (několikrát jsem se díky tomu upřímně nahlas zasmál). Příběh ale hravé struktuře neslouží, respektive slouží málo. Co se stalo během úvodní akce, to je jasné od chvíle, kdy Statham pošle mladýho pro bundu. A stejně se k tomu Ritchie xkrát vrací s jakoby doplňujícím úhlem, kdy už ale jen říká dávno (ač nepřímo) vyřčené. Oslava chlapáctví baví, hloupé vedlejší postavy, které se do jednoho během finální přestřelky nechají nachytat na stejný špek, už méně (a to jsem si chvíli i říkal, jak pěkný má ta scéna Heat vibe). Ve výsledku mě Rozhněvaný muž nenudil, ale na to, kolik má postav (přičemž na mnohé trestuhodně po silné expozici zapomíná) se v něm stane trestuhodně málo. Oceňuji ale, že to Ritchie zase zkusil trochu jinak. A vlastně možná i proto se v mých očích Rozhněvaný muž malinko drolí, protože když do relativně přímé revenge gangsterky člověk lípne např. scénu, v níž hrdina bez zadýchání postřílí do hlavy šestici gangsterů, aniž by následně tohle "božství" už kdykoli znovu zužitkoval (finále ho naopak popře), prostě to úplně neladí dohromady. 70% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Temná heistovina s velmi, ale VELMI rozhněvaným drsňákem, hnaným pomstou. Bandy ukázkových grázlů (nejlepší byl Darrell D'Silva!), raw střílečky a neustále to do vás valící supertemná, těžkotonážní hudba, která filmu přidává na koulervoucní vážnosti. Samozřejmě s parádně zrežírovanou akcí a vtahujícím kameramanským kouzlením, i když se k akci teprve schyluje. V prvních dvou třetinách potěší taky ve flashbacích střihově originálně vyprávěné příčiny událostí a postupné odkrytí identity hlavní postavy. Být ještě sofistikovanějšího vyvrcholení (které je spíše “jenom” pořádnou akční řežbou) a vypořádání se s hlavním zmetkem (kterého navíc rozhodně neměl hrát neherec Eastwood Jr.), stal by se Wrath of Man referenčním žánrovým kouskem. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Tohle se musí líbit i starýmu Eastwoodovi. Revenge, heist, lehce B a já nevím co ještě biják, u kterýho jsem myslel hlavně na Zabíjení (1956), Charlese Bronsona, starý noiry a tezi, že každý si zaslouží druhou šanci. Od Ritchieho je to vlastně až neskutečná auterská resurekce, která vás s plnou silou udeří vždycky, když dojde na extrémní násilí a McQueenovskou stojatost. Klobouček. Takhle se v padesáti utrhnout z řetězu, to je slast. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Není to obvyklá Ričovinka a ani počet obětí jako vždy koženého Jasoně zdaleka nedosahuje jeho běžného standardu! Gej je tentokrát těžce seriózní, jeho hyperaktivní kadence střihače s LMD je ta tam, a přikokotal si to s Jasoňovým hněvem, vcelku banálním, ovšem scénograficky, hudebně i režijně velkolepým spíše dramatem o tom, že típnout antikoncepční selhání kompulzivně zádumčivému superšpiónovi s ochrnutou držkou nemusí být vždycky až tak dobrý nápad. Atmosférou i stylem to hodně připomíná časy, kdy de Nirovic Bobíkovi bývalo Horko, takže rozhodně nic proti. Taxe toho, vole, drž a s dalším Aladínem jdi do pitchie! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

V první třetině jsem měl problém s tím, že se mi postavy co do chování zdály podivně vymknuté z reality, ale jakmile vyprávění přepne do dalších úhlů pohledu, nějak to do sebe zapadne. Rozhněvaný muž je filmem chlapáckým, studeným, bez štipky humoru. Kdybych nevěděl, kdo to točil, mnohem spíš bych si tipnul, že sleduju novinku S. Craiga Zahlera než Guye Ritchieho. Na nové filmy s Jasonem Stathemem se obyčejně fakt netěším, a ani od tohoto jsem nečekal v podstatě nic, ale nakonec pro mě zatím překvapivě nejlepší letošní akčňák. V závěru v depu jsem si vzpomněl i na Carpenterovo Přepadení 13. okrsku, což je nejlepší možná vizitka. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (15)

  • Motorka objevující se v Janově bytě je Harley Davidson Livewire, první elektrická motorka od tohoto výrobce. (NiWi)
  • Po Revolveru se jedná o teprve druhý film Guye Ritchieho, který se odehrává ve Spojených státech. (TaNya_)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a…

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do…

Reklama

Reklama