Sean (Shad Hart) a Mitch (Michal Suchanek) Dobsonovci sú bratia. Obaja hrajú futbal a vzájomne si pomáhajú. Keď sa však do susedstva nasťahuje nové dievča, začnú sa problémy. Jedenásťročný Mitch si ju totiž vyhliadol ako prvý a aj keď je od neho staršia, rád by bol jej bližším priateľom. V tomto súrodeneckom dueli však zvíťazí starší Sean a Mitch začne žiarliť. Tak ho to rozladí, že Seanovi začne robiť problémy. Najprv ho zavrie do záhradného domčeka, neskôr však pritvrdí a prekazí bratovi všetky snahy získať prácu. Zamestná ho až akýsi podivín, z ktorého sa neskôr vykľuje zločinec. Mitch to zistí až vo chvíli, keď chlapík unesie dievča jeho snov a neskôr v náklaďáku uväzní aj Seana. Zdá sa, že veľký brat má vážne problémy a na rade je mladší súrodenec, aby ho z problémov, ktoré mu sám spôsobil, aj dostal... (oficiální text distributora)

baruss odpad!

Samozrejme, tento film je určený mladším ako som ja, ale aj tak mi nedá.... Tento film nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Možno na ňom deti niečo uvidia, mňa však pohoršuje. Tlačiť deťom do hlavy takéto nezmysli... Priebeh filmu je pomerne slabý /zhruba jenda */ ale ten záver.. (vjem že hlavnými hrdinami sú trinásťročné deti..) Dvaja najväčší gangstri (mafiáni) behajú ako ( s prepáčením za výraz ) rozmrdané kačice a nevedia chyťiť usmrkancov.. A potom keď ich dostanú do slepej ulice sú najväčší gangstri zastavení paľbou koláčmi... Je to adolescentná rozprávková "komédia" pri ktorej sa červenáte keď ju pozeráte.. Ak máte práve radi takýto druh komédii, ale hladáte niečo pre starších vrelo doporučujem tento film: Murder Among Friends možno niekomu tento žáner sedí, mne však absolútne nie... Btw Shad Hart absolútne nevie kopnúť do lopty.. ()