You, Me & Marley

všechny plakáty
Velká Británie, 1992, 84 min

dobytek

You, Me & Marley je spíš taková filmová rarita, o čemž svědčí i to, že jsem první, kdo to tady hodnotí (jinak na IMDB je momentálně 58 hodnocení). Na filmu mě lákalo hlavně to, že jsem se o něm dočet, že je plnej brutality a je v něm i dost akce s autama. To první můžu jenom potvrdit. Prsty rozmlácený bejzbolkou, prostřílený kolena a podobně, to se ve filmech moc často nevidí. Akorát s těma autama je to trochu slabší. Na filmu je hodně znát nízkej rozpočet, takže akce se omezila hlavně na nějaký smyky a pálení gum na parkovišti. Trochu víc se v akci ukáže akorát VW Golf II GTi a pak Scorpio rozstřílený na sračky. To mě teda trochu zklamalo. Naopak mě velmi mile překvapila muzika (např. Praga Khan, T99, 2 Unlimited, Prodigy). Takže co k tomu říct? Podle mě je to rozhodně zajímavej film s několika silnejma momentama, co se vám vrejou do paměti. Docela mě překvapuje, že je naprosto neznámej. A pokud jste jako náctiletý frikulíni měli vospojlerovanýho Kadetta nebo Golfa a před vidlotékou pálili gumy, abyste udělali dojem na nějaký buchty, tak vás to snad nemůže zklamat. Jó, to je holt nostalgie. ()