V porovnání s excelentní jedničkou je tohle už slabota. Místo Kopeckého je tu Sovák, což ani tak moc nevadí, ale zápletka je poměrně ubohá. Teta z Ameriky mě moc nebavila a nijak mě nedostala ani linka Soboty a Dášy. Jediným kladem tohotofilmu tady tak nakonec zůstává František Filipovský a jeho děda, který kouká na večerníčky... A jinak se skutečně dobrý film objeví jen občas. 60% tomu ale dám.(17.3.2013)

• Tosim

Občas si říkám, že kdyby se z filmů Petra Schulhoffa vybralo těch pár smrtících fórků a daly se do jednoho snímku, vznikla by jedna z nejlepších českých komedií.(21.5.2003)

• Radyo

Jedna z těch komedií, které léty ztratily na grádech. Kdysi jsem se smál, až jsem se za břicho popadal, ale dnes mi přijde vtipných jen pár scén a zbytek vyvolává jen úsměv na tváři.(26.7.2002)

Nechápu... 58% na ČSFD. A přitom je to podle mě srovnatelné s vynikajícím prvním dlem.(17.12.2007)

A když je doma hovno, tak mají pánové od počítání pohov.(3.4.2008)

• gouryella

Pokracovani docela slusne a vtipne komedie bohuzel postrada lehkost a je prilis toporne.(4.8.2002)

• Marigold

Názorná ukázka normalizační komedie – připitomělá zápletka, která má jediný účel: oblbovat diváka a jen tak mezi řečí mu podsouvat normalizační obraz světa, zakuklený do chabého satirického hávu. Velmi trapný odsudek české podvodnosti, chamtivosti a také samozřejmě toho, že se nám tady přece nežije tak dobře. Pravda, v krámech máme hovno, ale dolar trvale klesá. Schulhoff nepatří k nejhorším tvůrcům normalizační etapy, díky hereckým výkonům je možné tuto komedii ještě uvádět v atraktivních časech, leč její přiblblost to příliš neotupuje.(26.2.2004)

Slabší pokračování parádní jedničky, které ale zachraňuje plno skvělých herců.....(17.12.2007)

• EdaS

Obraz doby.(30.6.2010)

• CheGuevara

Snaha o dobrou komedii se značně zvrtla z rukou!!(11.10.2004)

Je to staré, je to místy už mimo, ale na mne ten film pořád funguje. A pak ty herecké výkony.. Film 1.část: http://www.youtube.com/watch?v=mP_WR1nv-WQ(17.2.2009)

"Milá Růžo, máme se fajn. U nás se hodně buduje, máme moderní byt, lodžii, digestoř, barevnej televizor, auto, chatu." Mám rád, když mi film přinese nějaké poučení do života. Tady jsem se například dozvěděl, jak se pronášejí kradené vodovodní trubky přes vrátnici, kdy se Pražáci vydávají za Vídeňáky i jak se dá vydělat na jménu. Dneska nic z toho už nevyužiju, ale kdyby se mi ozval nějaký movitý příbuzný z Ameriky, tak půjdu na Staromák, rozeberu orloj a pošlu mu ho doporučeně v obálce, aby sem nemusel jezdit. Já mu dám, podvodníkovi. A paní prezidentová, pějící hit dýdybába dýdybába dydydy, mě vždycky přivede k slzám smíchu.(13.2.2017)

Tak jak se to občas stane, pokračování se nevyvede..tady to ale není zas takový spád. Vždy se ráda kouknu na typické české vlastnosti bez servítek. Bartáčkovi a Novákovi si to opět natřou a bude mela!(2.11.2010)

Nie tak dobré ako jednička, ale stále ěste špičková komédia o chamtovosti a že sa predsa len neoplatí klamať :)(19.6.2005)

Pokračování "Zítra to roztočíme, drahoušku" je o něco slabší. Již zde není tolik humoru, zápletka je o něco slabší a ona nadčasovost prvního dílu zde tolik nenabývá na intenzitě. Ale v každém případě to díky skvělým hercům dopadlo dobře. Průměrná, ale v každém případě koukatelná komedie.(23.8.2006)

• NinadeL

Škoda, jednička dávala materiál k lepšímu pokračování. Nevím, co je tragičtější, jestli "role" Stelly Májové, Václava Trégla... případně disko Veškrnová nebo Kopecký nahrazený Sovákem.(5.3.2009)

Rozhodně povedené pokračování znesvářených rodin Bartáčků a Nováků. Tentokrát si nejdou tolik po krku, zato vymýšlí finty jak zbohatnout, protože co je doma, to se počítá. Jiří Sovák mi do role neseděl tolik jako Miloš Kopecký.(1.1.2011)

Pokračování je už znatelně slabší, ale pořád je to skvělá zábava s výkvětem českých herců. 65%(31.12.2007)

Za mě je tato komedie neskutečně povedená a to i přes změnu herce v hlavní roli. Jiří Sovák dokázal Miloše Kopeckého nahradit po všech směrech a je tedy pouze na zvyku, kterého Nováčka máte raději. Příběhově je možná tato část o chloupek slabší než Zítra to roztočíme, avšak scény s Františkem Filipovským určitě stojí za vidění.(22.9.2017)

Nestárnoucí rodinná taškařice, která nesmí chybět na českých obrazovkách minimálně dvakrát do roka. Další z kategorie filmů, jež přes svou notorickou známost sice nelezou na nervy, přesto je narozdíl od geniálních děl z dílny Svěrák-Smoljak-Menzel nevyhledávám. Přesto nelze než smeknout před výkony představitelů dvou hašteřících se ústředních párů, nutno dodat, že s odchodem Miloše Kopeckého zmizelo i klukovsky rošťácké kouzlo starší dvojice. Nic proti Sovákovi, ale je moc dospěle seriózní!(4.11.2008)

nějak mi to nepřišlo horší ani lepší, než bylo Zítra to roztočíme, drahoušku... obsazení skvělý, děj trochu přiblblej, prostě úsměvná ptákovina, která se jednou za čas dá vidět... ale ne moc často. 60%(1.9.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10