Podzemní železnice

Kapitola 5: Tennessee - Exodus (E05)

(epizoda)
  • USA Chapter 5: Tennessee - Exodus
Drama / Historický / Válečný
USA, 2021, 1 h 1 min

Cora polapená Ridgewayem je nucená cestovat přes neutěšené Tennessee. Nebezpečnou cestu spolu s ní absolvuje i Jasper, ušlechtilý uprchlík plný vnitřní síly. (Prime Video)

classic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podzemná železnicaKapitola 5: Tennessee - Exodus, keď na scénu sa opäť vracia hlavná postava Cora Randallová, kráčajúc naprieč spálenou krajinou, a to za doprovodu chudého "speváka Jaspera" , ale najmä za sprievodu otrokára - Ridgewaya, potom i mladého "eštebáka" Homera, a nakoniec i istého Bosemana, ktorý si mimochodom koleduje o poriadny výprask, pričom Caesar Garner, chýbal, už rovné tri epizódy, a tak sa teraz následne pýtam: „Bohvie, čo je vlastne s ním...?” Zrejme sa to čochvíľa dozviem. / Nachádzam sa v presnej polovici seriálovej udalosti posledných dekád, dokedy bol zakaždým mimoriadne kladený dôraz - na prácu so zvukom a hudbou, či na mrazivú, až hororovú atmosféru, alebo i na dlhšie, neprerušované zábery, čím ma režisér Barry Jenkins, prenášal priamo do dobového prostredia, kde som sa väčšinou prizeral vskutku nepríjemným situáciám, s ktorými som bohužiaľ nemohol absolútne nič urobiť. Daná doba si to skrátka vyžadovala, čiže "ružové okuliare" si znovu nenasadím, a tak je to správne. ()