Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Emigrantům se v cizině málokdy daří dobře, a proto se často vracívají do vlasti. Aspoň to tvrdí film Pytláci. Jenže dlouhé roky odloučení i odlišné zkušenosti zaviňují odcizení, navrátilci si přestávají rozumět i se svými nejbližšími. Přesně to postihne hlavního hrdinu, jenž nedokáže porozumět změnám, kterými prošla česká vesnice. Ani se synem, ani s manželkou nenalezne společnou řeč. Přestože režisér Hynek Bočan vsadil na expresivní zobrazení, základním problémem příběhu zůstává jeho neživotnost. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Úvodní retroprolog sice slibuje dramatickou podívanou (Hynek Bočan dokáže zachytit nesvobodu za dráty), ale jen sled Bočanových obrazů je málo. Jako celek příběh místy nudí složitým přešlapováním opakujících se scén, místy sklouzává až k parodii vesnických dramat (otec v hotelu s puškou u postele:-) Překvapí množství milostných scén. Hudba Svatopluka Havelky sice navodí atmosféru, ale nejasný scénář ji hatí. Jako motivace pro přečtení knižní předlohy Jana Kostrhuna zajímavé. Podobné vidění je ve filmu Tvář za sklem, který natočila stejná dvojice - Bočan - Kostrhun. Jana Hlaváčová hraje v obou filmech roli matky. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vesničko má odcizená.. Západem ještě více zkažený táta Somr, frustrovaná máma Hlaváčová a Pavel Nový jako podrážděný synek traktorista v rolích hlavních; překvapivě nevyvinutá Štěpánová, snaživý zamezovač styku Augusta či Racek jako stahovač kožek i předkožky v rolích vedlejších. Silně obsazené, nezvykle otevřené a zvláštní svou kombinací komedie a psychologického filmu. Bočanův expresivní kompilát sobectví, slz, nahoty, dobové absurdity a obrazové bizarnosti (prolog se srnkami, s vozíkem pro vodu). Nakonec prohráli všichni, ale někoho to bolelo míň.. ()

Reklama

Master19 

všechny recenze uživatele

Prakticky neznámý film s výborným hereckým obsazením o rodinném rozvratu (?) kvůli sobeckosti. Spousta herců opustilo své klasické škatulky, což je pro mě největší devizou filmu. Štibich není předseda, Augusta není podvodníček, Nárožný se ani neusměje, Štěpánová je cudná (trochu teda) a Kolářová... to je kapitola sama pro sebe. Bohužel ve mě Pavel Nový svým charismatem nevyvolával lítost a tím celá pointa vyznívá do ztracena, jinak by hodnocení mohlo být ještě lepší. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Chápu, že režisér nemusí vždycky všechno doříct a nemusí všechno nutně vysvětlit. Ať si divák udělá názor sám. Tady mne ale Bočan nechal ve štychu úplně. Jak mám mít hrdiny rád, když je ale vůbec nechápu? Vím, že se něco stalo, dokonce předpokládám co, ale jistota žádná, nakonec ani nevím, proč toho tátu nemá nikdo ve vsi rád, pak to Nárožný nakousne, ale nedovysvětlí, prostě chaos. Takže docela dobrej film, ale tak nějak neuchopitelnej. 60% P.S. díky mchnk komentáři jsem pochopil, co jsem doteď pouze podvědomě tušil... ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Je až směšné, jak uboze Bočan chmatá v čase rozbujeného normalizačního plevele, který zastiňuje a dusí svobodný život, po tom naučeném v pozlacených šedesátých letech. Krutost, sprostota, týrání zvířat a padání na zadek. Všechny ty stereotypy tzv. nové vlny se uplatnily i v normalizačních dojácích, především když se angažovaly jako tento zvláště odpudivý. Špína. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie prebiehalo v Machove. (dyfur)

Reklama

Reklama