50% — Další z komedií s tehdy velmi populární dvojicí skutečných manželů Brodský — Brejchová. Pointou filmu je evidentně zjištění, že láska je věc počítačově neuchopitelná a nedá se zalgoritmizovat. Což nám dneska může možná znít jako klišé, ale v době vzniku filmu, kdy počítače opravdu byly obrovské sálové polykače děrných štítků a děrných pásek, to mohlo být ještě poměrně aktuální. Jinak jako komedie neurazí a celkem i pobaví, některé scény mají potenciál stát se kultovními (např. již zmiňovaná „zelená x zelenkavá“).(31.10.2016)

Podle popisu jsem čekala něco víc. Sice to moc zajímavě nevypadá, ale právě české filmy jsou ty, které sice nemusí zaujmout popisem a ve finále je to opravdu skvělý film. U tohoto to ale bohužel říct nemůžu ... Situace jsou občas až přehnané, velmi předvídatelné. Opravdu mě film zas až tak nebavil, ale nakonec jsem se přece jen rozhodla pro průměr, protože je šíleně moc filmů, které se tomuto nedokážou ani vyrovnat. Možná se na film ještě někdy podívám, protože jsem nestihla kousek začátku, ale stejně si myslím, že jsem zas až o tolik nepřišla ... Škoda, kdyby byl film trošku líp zpracovaný, mohla to být zajímavá komedie ...(28.3.2014)

Mám ráda scény, kde je Iva Janžurová a její Kája - František Peterka. To je perfektní dvojka, ty jejich hádky a pak usmiřování. ..."Je to zelená. Ne, zelenkavá.... Co mě vždycky dokonale rozesměje, jak Janžurka během předávání dobře míněných rad své kamarádce klepe cigaretový popel do boty, kterou má na stole. A pak si to uvědomí a hodí botu na zem aniž by přestala mluvit... To prostě umí jen Janžurová:-))(22.12.2013)

Hodíme se k sobě, miláčku...? je komedií partnerských vztahů. Přívlastek satirický lze v intelektuálním opojení použít, i když je spíše využit jako ochranná známka. Zápletka je jednoduchá, herecká sounáležitost sází na souhru dokonalosti a doplňování a pozorovat ji je diváckou slastí. Díky vyvážené chemii jsou vymýcena hluchá místa a klokot bizarního sledu událostí a vystřelovaných slov není k zastavení, ani k utahání. Romantický idealismus je chvilkové zanícení ducha, ale omamný stav nedisponuje trvalým charakterem a každodenní všednost po kousíčku vnáší pochybnosti, pokušení i odvahu ke zvratům. Nevyzpytatelnost lidského srdce nedokáže zkrotit ani logická přesnost počítacího stroje. Soulad principů duší vytrhne ze stereotypů a laškovně si pohrává se směrováním cest. Konečné zúčtování ukazuje jasného vítěze, život. Rozverná hravost rozpaluje, ponouká a zakončuje. Hlavní postavou partnerských hrátek zlomyslného osudu je vedoucí železářství Viktor Tomáš (velmi dobrý Vlastimil Brodský), znuděný z bláhového romantického vydírání partnerky. Pragmatismus je účelný ve všednosti, zasnění dává vznešený pocit mámení. Tíhnutí pouze k jednomu způsobu nazírání ochuzuje vlastní vnímání života. Hlavní ženskou postavou je fotografka Marta (skvělá Jana Brejchová), Viktorova choť. Hlava, zasněná v oblacích nekompromisně vyžaduje pozornost a důkazy jedinečnosti vztahu skrze patetická gesta a slova. Souznění uchvacuje a dává vyniknout vlastní malosti. Postava s nejcyničtějším dopadem je lékařka Soňa Brčková (zajímavá Regina Rázlová). Náhoda, růžové brýle a náprava vlastního zadostiučinění berou průběh pevně do svých dlaní a s uspokojením škádlí. Důležitou postavou je hudební skladatel Petr Karát (dobrý Josef Bláha), ušlechtile vznešená osoba i spásná cesta vysvobození. Z dalších rolí: Martina kamarádka ve třetím vysněném manželství Alena Kučerová (velmi zajímavá Iva Janžurová), její spřízněný manžel Kája Kučera (dobrý František Peterka), dotěrný loudil a instalatér Franta Vencl (příjemný Vladimír Menšík), Viktorova zachraňující tetička Emilka (Stella Zázvorková), zmatená lékařka Marie Tuchlová (sympatická Eva Jiroušková), zvědavá zdravotní sestra (půvabná Stanislava Bartošová), či dobromyslný asistent u počítače budoucnosti (příjemný František Filipovský). Nejde o strhující komedii, přesto eskapády slov i událostí s rozvernou hravostí nahlíží do lidských srdcí a upřímnosti. Partnerské vztahy se časem opotřebovávají, panika je často na místě a tento film dokáže v bláznivém rytmu pobavit.(7.9.2017)

• Lapacka

Komedie, v podstatě konverzační, která má kunderovské ladění a takovou absurdní zápletku. Zajímavé poučení, že lidi někdy ani neví nebo sami netuší, co mají ve svém vztahu podporovat, co je mezi nimi vlastně dobré. Domnívám se, že v té době - polovina 70. let 20. století - lidi prostě takhle "nezávazně" k vlastním vztahům přistupovali, bavili se představami, co by bylo, kdyby... o záměnách a výměnách partnerů. Je to takový dokument o krizi rodiny a krizi přístupu... taky se tam např. neobjevují žádné děti... na ty se v podobných případech prostě nemyslí. Příběh, který jako by vymyslel nějaký ten "truchlivý bůžek..." Společnost se dneska dělí na menší část těch, kteří chtějí žít s perspektivou větší rodiny a tomu odpovídajícího stabilního vztahu a větší část těch, kteří podobně neuvažují. Tehdy to možná ještě bylo naopak. Sympatické je herecké obsazení.(22.12.2013)

• - V době natáčení byli hlavní představitelé Jana Brejchová a Vlastimil Brodský už 10 let manželé, stejně jako ve filmu. A shodou okolností v té době měli také manželskou krizi. (Terez_Vv)

• - Mimo kamery filmoví novomanželia Iva Janžurova (Alena) a František Peterka (Kája) nikdy nehovorili. Keď napríklad čakali na záber, sedeli spolu v šatni a Janžurová plietla alebo čítala a Peterka tiež čítal, neprehodili ani slovo. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - Byt nejlepší kamarádky Aleny (Iva Janžurová) a Karla (František Peterka), kterého si jde Marta (Jana Brejchová) prohlédnout a ukázat ho svému Viktorovi (Vlastimil Brodský), naleznete vlevo, po výstupu po prvním schodišti do Kolovratských zahrad, nyní je v něm pokladna zahrad. Vstup do areálu je mezi Pálffyovským (č.p.14) a Kolovratským (č.p.10) palácem. Cestou ke schodišti projdete okolo Jazzové sekce. Když ovšem Marta a Viktor odcházejí, vyjdou z úplně jiného domu, navíc na druhé straně hradního kopce. (Brtniik)