Člověk k sobě stále hledá někoho, kdo by se mu nesmírně podobal a sdílel s ním všechny jeho koníčky, názory, pocity a sny po celý jeho život. Jenže když to chcete mít všechno naráz, naprosto ideální, hledáte ve skutečnosti k sobě sama sebe a je otázka, zda byste byli vůbec sami se sebou schopni žít. Další otázkou je zda když žijete s někým, kdo je vaším pravým opakem, dokážete žít lépe, než kybyste žili sami se sebou? Pak je něco mezi tím. Třeba vám dá tento snímek na některé vaše otázky odpovědi, možná vám jen nastíní jak se věci ve skutečnosti mají a mezitím vás i neskutečně pobaví : ) Má nejoblíbenější a možná i nejvýstižnější hláška filmu: "Už vás nechci. Když věříte kousku plechu a pár elektronkám víc než sobě, tak se nechte vycpat!"(13.3.2013)

Vynikající československá komedie z poloviny 70. let, která je postavená především na dokonalém scénáři a excelentních hereckých výkonech. Však se v ní sešla pestrá špička čsl. herců (Brejchová, Brodský, Menšík, Bláha, Rázlová, Zázvorková, Peterka, Janžurová a Filipovský). Z nich ústřední role hrají tehdejší opravdoví manželé Brejchová s Brodským, kteří se k sobě vůbec nehodí. On je příliš moc usedlý, láduje se uherákem a miluje Branky, body, vteřiny. Za to ona je jeho pravý opak. Neustále se vznáší někde v oblacích a o rodinném životě neví vůbec nic. Poté si díky nějakému počítači najdou skutečné ideální partnery, Brodský Rázlovou a Brejchová Bláhu. Rázlová hraje ideální ženskou pro rodinu a pro mě osobně vyhrála. Za to Bláha je takový Oldřich Nový z Kristiána. Ovšem najde se i výtka k filmu, co v něm postrádám. Všimli jste si také, že nikdo z hlavních aktérů neměl děti? [6475. hodnocení, 127. komentář, 68%](6.7.2019)

Parádní situační komedie založená na velmi vtipné zápletce.. Brodský nemá nijak třeskutou komiku ale svým způsobem je opravdu zábavný, nejvtipnější je že zde hraje se svou faktickou manželkou Janou Brejchovou, které to tady vážně moc sluší ale největší legrace je s Ivou Janžurovou a jejím počítačovým partnerem Kájou alias Františkem Peterkou, ty jejich roztržky už zlidověly, především hádka o přehoz na křesla ..(30.3.2015)

Zábavná komediální jízda nejen o tom, že protiklady se přitahují a proč, postavená na řadě záměn i neúmyslných omylů, které každou scénou výchozí bod komplikují a zamotávají, aby vše vygradovalo ve velkolepém finále všichni proti všem. Celé to přitom táhnou výborní herci a dialogy s řadou místy téměř geniálních slovních přestřelek. Ať už je to střet pragmaticky hladového Brodského („Cos koupila k večeři,“) s nadšenou Brejchovou a její roztomilou dózičkou, nebo nezapomenutelná Iva Janžurová s Františkem Peterkou na téma Zelenkavá. Neméně dobře však baví i konverzace Brejchová-Bláha či Brodský-Rázlová. Rozhodně jedna z hodně povedených sedmdesátkových komedií.(19.7.2019)

ZELENKAVÁÁÁÁÁÁ! Jako příznivec Františka Peterky a Ivy Janžurové musím dát 4 hvězdy. Kromě Zelenkavé patří u nás doma k oblíbeným i věty "Ale ten tón, ten tón!" a "Šíííleně mě bolí hlava!" (pochopitelně s rukou položenou teatrálně přes čelo). Do puntíku souhlasím s komentářem Oskara. A taky s Tosimem, že je to snad jediný film, kde RR nepřehrává.(18.2.2010)

• - Mimo kamery filmoví novomanželia Iva Janžurova (Alena) a František Peterka (Kája) nikdy nehovorili. Keď napríklad čakali na záber, sedeli spolu v šatni a Janžurová plietla alebo čítala a Peterka tiež čítal, neprehodili ani slovo. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - V době natáčení byli hlavní představitelé Jana Brejchová a Vlastimil Brodský už 10 let manželé, stejně jako ve filmu. A shodou okolností v té době měli také manželskou krizi. (Terez_Vv)

• - Byt nejlepší kamarádky Aleny (Iva Janžurová) a Karla (František Peterka), kterého si jde Marta (Jana Brejchová) prohlédnout a ukázat ho svému Viktorovi (Vlastimil Brodský), naleznete vlevo, po výstupu po prvním schodišti do Kolovratských zahrad, nyní je v něm pokladna zahrad. Vstup do areálu je mezi Pálffyovským (č.p.14) a Kolovratským (č.p.10) palácem. Cestou ke schodišti projdete okolo Jazzové sekce. Když ovšem Marta a Viktor odcházejí, vyjdou z úplně jiného domu, navíc na druhé straně hradního kopce. (Brtniik)