„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Nejen pohled do zákulisí divadelní i televizní práce, ale také skvělé scény z reálné Prazhy na konci 70. let a hlavně šou, která jede od začátku do konce. Nazval bych to filmovým setem. Petr Schulhoff byl precizní režisér, který psal scénáře na tělo, zde to bylo tělo neskutečně rozjetého Miloše Kopeckého. "prosim Vás kdo je dneska zdravej, mě bolí hlava, zuby, lymfatický žlázy, mam deprese a špatně je mně furt a to by jste chtěla aby Vás takovej nebohej ubožák vozil? co?!" "nhe to né" "tak vidíte!"(4.10.2011)

Zakladny komedialny prehlad preslapov, prechmatov a roznych situacii Milosa Kopeckeho. Vyborne je hlavne herecke osadenstvo ako Vaclav Lohnisky /Kladivo na Carodejnice - mnich bez mena/ a Marie Motlova /trilogia Ecce Homo Homolka- Hogo Fogo Homolka a Homolka a Tobolka/ 80 %(7.3.2013)

Panu Miloši Kopeckému jsem tady uvěřil úplně všechno. Prostě se zase jednou narodil člověk s jediným úkolem - štvát a urážet ostatní, lékařská diagnóza Prudič z povolání. Tedy, uvěřil jsem mu skoro všechno. Bohužel ten rádoby očistný happy end celou tu povedenou, hořkosladkou komedii srazil v hodnocení níž. Jeho křečovitou repliku "já už budu hodný, dědečku" bych s chutí z filmu vystřihnul a zahodil do popelnice. Jenže to by pak museli vymýšlet nový název pro film, že...(11.3.2013)

Miloš Kopecký v hlavní roli komedie, založené na principu jednoho herce, kterému ostatní nahrávají. Taková filmová one-man-show sice obvykle nemám rád, ale tohle je výjimka. Přestože příběhu vévodí Theodor Bergner (Kopecký jako vždy vynikající), ostatní herci jsou obsazeni do rolí rozsahem výrazně menších, ale velice dobře napsaných. Obzvlášť Dáša Veškrnová se vyvedla.(11.4.2003)

Velmi povedená komdie, která se točí, kolem dobrých komických výkonů a to převážně Miloše Kopeckého...(5.1.2008)

• - Film vyhrál na festivalu pracujících hlavní cenu. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Během natáčení zkolaboval herec Václav Lohninský. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Scéna z kupé vlaku byla natočena v ateliéru, projekci za okno obstaraly záběry z trati Praha-Beroun. [Zdroj: Aha] (carott)