poster

„Já už budu hodný, dědečku!“

 • Slovensko

  Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarKulA
  ***

  S tímto filmem jsem se během života setkala mnohokrát, ale pokaždé jsem odkoukala jen nějaký ten kousek a nikdy jsem ho neviděla jako celek. Když jsem tak na jeho začátek minulý týden narazila v televizi, rozhodla jsem se že to tentokrát dám, udělala jsem si pořádný hrnek kafe, sedla si na prdel a konečně to odkoukala až do konce - no a musím uznat, že se v podstatě nejedná o špatný film. Miloš Kopecký byl ve své roli samozřejmě vynikající a je mu psaná doslova na míru, své kouzlo má i ta správná socialistická atmosféra, příběh nenapravitelného cholerika a sobce je docela zábavný a obsahuje situace kterým se člověk zasměje, ale i přes docela dobře vybrané téma nepřináší zápletka ani vyústění nic originálního a film ve výsledku zapadá do škály toho širokého průměru.(13.10.2012)

 • horovska
  ***

  Až příliš mi tato komedie zavání výchovně ideologickou masáží, tepání měšťácké morálky. Také až příliš okaté provázání s pořadem Trapasy, který vznikl ve stejné době mi připadá hodně v prvním plánu. A ta příšerná hudba! Ale na druhou stranu: Miloš Kopecký ze špatného scénáře svým jedinečným talentem dokázal udělat vcelku zábavný film - s velmi trapným závěrem na balkóně - ale to už byl trapas neplánovaný, obávám se..(11.11.2010)

 • Omnibus
  ***

  Panu Miloši Kopeckému jsem tady uvěřil úplně všechno. Prostě se zase jednou narodil člověk s jediným úkolem - štvát a urážet ostatní, lékařská diagnóza Prudič z povolání. Tedy, uvěřil jsem mu skoro všechno. Bohužel ten rádoby očistný happy end celou tu povedenou, hořkosladkou komedii srazil v hodnocení níž. Jeho křečovitou repliku "já už budu hodný, dědečku" bych s chutí z filmu vystřihnul a zahodil do popelnice. Jenže to by pak museli vymýšlet nový název pro film, že...(11.3.2013)

 • papyrosaurus
  *****

  Jó holt pro mne naprosto nejzábavnější film s Milošem Kopeckým. Hlavně ty neuvěřitelně směšné reakce cholerického pana Bergnera (někteří si ho pletou s Valdaufem). Obzvlášť je třeba připomenout, že film si všímá ožehavého problému mezilidských vztahů...tak často diskutovaných a právem diskutovaných tak často neboť je to problém velmi ožehavý. Docela zamrzí, že Schulhoffovy filmy jsou zde tak zatracované.... jasně nemá to žádnou extra kvalitu, ale na tyhle filmy se dívám když si chci odpočinout a pobavit se u něčeho nenáročného....a to tyhle "normalizační ptákoviny" (jak se tady někteří rádobygurmáni vyjadřují) splňují dokonale....(29.6.2011)

 • Figusek
  ****

  One man show mr. Kopecký! Ano, Miloš byl obrovskou osobností hereckýho světa! Určitě se řadí do nejvyšších pater našich herců a coby člověk cholerik - plnej výbuchů je na samé špici topky! Tahle nesmrtelná zábavná story s dědečkem panem Peškem, role Miloše vystuhuje v podstatě i v jeho reálným životě. Asi to s ním nebylo jednoduchý. Každopádně já tyhle typy lidí můžu a rád se nad tím pousměju, stejně jako u téhle československé komedie! 70%(13.6.2020)

 • - Miloš Kopecký měl ve filmu dva dubléry. [Zdroj: Aha] (carott)

 • - Ve scéně, kdy Dóda (Miloš Kopecký) na přechodu málem srazí tetu Ditu (Nelly Gaierová), vidíme záběry na obě strany cesty, a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk v kabátu a klobouku. [Zdroj: Aha] (carott)

 • - Po 37 letech se díky filmu na obrazovce objevila Milena Velíšková. (M.B)