„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Zakladny komedialny prehlad preslapov, prechmatov a roznych situacii Milosa Kopeckeho. Vyborne je hlavne herecke osadenstvo ako Vaclav Lohnisky /Kladivo na Carodejnice - mnich bez mena/ a Marie Motlova /trilogia Ecce Homo Homolka- Hogo Fogo Homolka a Homolka a Tobolka/ 80 %(7.3.2013)

Správně cholericky výbušná komedie, v které hraje prim Miloš Kopecký. Některé scény jsou opravdu k popukání a zakomponování kouzelného dědečka bylo velmi zdařilé. "Rachomejtle!" :) Chybičky: 1) Když Theodor Bergner (M. Kopecký) na přechodu pro chodce málem srazí tetu "rachomejtli" Ditu, vidíme záběry na obě strany cesty a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk. Poznáme ho podle klobouku a kabátu. 2) Ve scéně, v níž teta Dita odchází od Bergnerů, vezme s sebou japonský magnetofon, ovšem když vyjde ven, tak už ho nemá.(25.11.2010)

Nervozita a choleričnost dnešních lidí v určité míře plyne ze zrychlení mozku, které je důsledkem zrychlení života. Molièrův Misantrop by dnes byl ještě otrávenější.(8.10.2012)

Kopecký one man show.(20.6.2005)

Skutečně brilantní herecké sólo Miloše Kopeckého.(10.6.2010)

• - Původně měla hrát Dódovu (Miloš Kopecký) manželku Stella Zázvorková. Mezi herci, kteří byli současně i manželé, však právě panovalo velké napětí, a proto byla vybrána Alena Vránová. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Po 37 letech se díky filmu na obrazovce objevila Milena Velíšková. (M.B)

• - Miloš Kopecký měl ve filmu dva dubléry. [Zdroj: Aha] (carott)