poster

„Já už budu hodný, dědečku!“

 • slovenský

  Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Správně cholericky výbušná komedie, v které hraje prim Miloš Kopecký. Některé scény jsou opravdu k popukání a zakomponování kouzelného dědečka bylo velmi zdařilé. "Rachomejtle!" :) Chybičky: 1) Když Theodor Bergner (M. Kopecký) na přechodu pro chodce málem srazí tetu "rachomejtli" Ditu, vidíme záběry na obě strany cesty a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk. Poznáme ho podle klobouku a kabátu. 2) Ve scéně, v níž teta Dita odchází od Bergnerů, vezme s sebou japonský magnetofon, ovšem když vyjde ven, tak už ho nemá.(25.11.2010)

 • macour
  ****

  Tento komediální snímek režiséra Petra Schulhoffa je hereckým koncertem Miloše Kopeckého jakožto herce Theodora Bergnera, kterému se jeho hrubiánské chování vůči okolí vrací stylem bumerangu. V mnoha groteskních situacích mu přihrává celá škála hereckých hvězd L. Peškem počínaje, přes F. Filipovského, S. Beneše a D. Veškrnovou konče. Mnoho hlášek z tohoto filmu koluje i mezi lidmi "... to si mám chleba posypat konvalinkama?" "...přinesla jsem Vám oříšky na nervy..." nebo "...líbá Tě tvá kočičkááá..." a "....bla bla bla....!" Prostě milovníkům českých klasických komedií mohu vřele doporučit.(11.5.2011)

 • Vesecký
  *****

  Tahle Schulhoffova komedie se mi líbí víc než ty jeho komedie panelákové. Je to velice vtipná satira namířena mezi skutečné misantropy. Jako satira je nadsazená, ozvláštněná snem, v němž se zjeví kouzelný dědeček - trochu to připomíná starší film Tři přání, který se snaží napravit zlostného a afektovaného nepřítele lidí. Píšu to přitom s vědomím, že ani já zrovna dnešní společnost nemiluji, ačkoliv svou zlost nedávám najevo výbuchy mezi lidmi, ale taková je prostě doba a sám herec Bergner to vyjádřil v televizním vysílání z Brna správně, že totiž k misantropii může vést právě odpor ke konvenčnímu chování a pokryteckému chování. Miloš Kopecký byl skvělý, Jiří Lír milý, dámy Hajská a Motlová jedna báseň... Snad skutečně jediná pětková komedie Petra Schulhoffa. Dneska se už satira nenosí, aby se nikdo neurazil a nedal autory k soudu.(16.4.2017)

 • kingik
  ****

  Komedii specialisty na společenské a mezilidské vztahy Petra Schulhoffa samozřejmě mistrně táhne Miloš Kopecký v roli egoistického, namyšleného, cholerického hulváta, ale podle něj dokonalého herce Bergnera. Toho potká opravdu pořádná smršť trapasů, omylů, nedorozumění a hádek, které si vlastně způsobil nebo zavinil on sám svojí nedůtklivou povahou. Je to velice vtipná a nápaditá komedie. Od setkání s kouzelným dědečkem (Ladislav Pešek) v kupé, dokonce nabere velký spád. Možná právě jen ten kouzelný dědeček do nepohádkového děje až tak nezapadl. 80%(14.1.2012)

 • Hraboshka
  *****

  Přijde mi to tu dost podhodnocený, mně se to moc líbilo... Je to sice poučný, ale to mi nevadí. Obzvlášť když se díky tomu pěkně pobavím a zasměju. Jasně, stojí to celý na Kopeckém, ale to mi taky nevadí. Když je to tak dobrej herec, tak ať to na něm klidně stojí... A třeba Kopecký s Filipovským nebo Veškrnovou je super!(13.8.2012)

 • - Miloš Kopecký měl ve filmu dva dubléry. [Zdroj: Aha] (carott)

 • - Ve scéně, kdy Dóda (Miloš Kopecký) na přechodu málem srazí tetu Ditu (Nelly Gaierová), vidíme záběry na obě strany cesty, a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk v kabátu a klobouku. [Zdroj: Aha] (carott)

 • - Původně měla hrát Dódovu (Miloš Kopecký) manželku Stella Zázvorková. Mezi herci, kteří byli současně i manželé, však právě panovalo velké napětí, a proto byla vybrána Alena Vránová. [Zdroj: Aha] (carott)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace