„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

• MM_Ramone

Miloš Kopecký bude pre mňa navždy obrovskou hereckou autoritou. Avšak tento film patrí medzi tie slabšie v ktorých sa objavil. Nebyť jeho tak vlastne sa nie je ani na čo pozerať. Rozprávkovo mysteriózno komediálny scenár sa snaží byť originálny, ale napriek tomu ma vôbec neoslovil. A pritom som podobným nekonvenčným nápadom veľmi otvorený. Tuto to akosi nefungovalo. Pravdepodobne to bude nie zrovna najlepšou prácou režiséra Petra Schulhoffa. Tento motív, s tak vysoko kvalitným hercom v hlavnej úlohe ako bol Miloš Kopecký, sa dal spracovať oveľa lepšia. Škoda. **(18.4.2012)

• Gothard

Pokus o satiru v socialistických podmínkách. Moralita s kritikou maloměšťáctví a některých "typických" národních vlastností, kterou pro jistotu změkčuje pohádkový dědeček, aby film nebyl brán (nedej Bože, jen to ne) jako kritika socialistické společnosti. Ale nebýt Miloše Kopeckého, byl by to jen velmi průměrný a docela nezajímavý film. Kopeckého herecký výkon je ovšem dokonalý, i když během natáčení zlé jazyky tvrdily, že mu byl scénář psán natolik na tělo, že v některých scénách vlastně hrál sám sebe. Údajně také byly některé scény, kde se Kopecký odchýlil od scénáře a s inteligencí a jízlivostí sobě vlastní si dovolil být příliš adresný či kritický, bez milosti vystříhány či přetočeny. Kopeckého brilantní výkon a několik povedených scén jsou na celovečerní komedii s průzračným vyústěním a káravě zvednutým prstíkem poněkud málo.(6.11.2015)

Ono je to takové ospalé a jakoby ospale natočené, ale s každým dalším zhlédnutím obdivuji, jak všechny ty scény na sebe navazují, jakou má film logickou soudržnost. Vše je o tom, jak nadřazeně se chováme k druhým, a neuvědomujeme si, jak by se nám líbilo, kdyby se podobně lidé chovali k nám. Takové to biblické, co sám nerad, nedělej druhému. V excelentním podání české herecké špičky, i s pár vynikajícími tragikomickými situacemi a vtipy.(23.11.2014)

Miloš Kopecký jako neodolatelně cholerický nelida, který se potýká s nástrahami připravenými důmyslně a vtipně napsaným scénářem, a který během třiaosmdesáti minut tak krásně seřve tolik otrapů, že srdce každého misantropa a vzteklouna prostě musí poskočit.. Film se mi líbil moc, ale uznávám, že s kýmkoliv jiným v hlavní roli by to jistojistě nebylo ono.__P.S. Kdyby Já už budu hodný, dědečku hráli v kině, poslal bych tam povinně všechny, kteří tvrdí, že nemám rád lidi. Sál střední velikosti by snad stačil.(4.1.2012)

V neděli večer si takhle jednou po roce sednu v obýváku k televizi a úplnou náhodou jsem natrefil na hotovou one man show v podání Miloše Kopeckého, jeho cholerik je naprosto libovej a hláška paní Dáši "Vy máte oběd v čepici, já mám oběd v čepici, nicméně já jsem na tom relativně lépe...." mě dosti rozebrala.(8.11.2010)

• - Ve scéně, v níž teta Dita (Nelly Gaierová) odchází od Bergnerů, vezme s sebou japonský magnetofon. Když ovšem vyjde před dům, už ho nemá. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Během natáčení zkolaboval herec Václav Lohninský. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Dagmar Veškrnová-Havlová a František Peterka si v tomto filme zahrali podobné role ako vo filme Zajtra to roztočíme, miláčik...! Dagmar Veškrnová-Havlová si zahrala rolu začínajúcej divadelnej herečky a František Peterka si zahral rolu žiarlivého manžela. Oba filmy režíroval Petr Schulhoff. (AxelWers)