„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Všechno co učiníš, bude ti vráceno. Tak tohle úsloví v životě nebývá splněno do puntíku a padouši si zcela nepokrytě ukrajují daleko větší krajíc, než si zasluhují. Ale na každou svini se voda jednou uvaří, jak platí stará pranostika. Tahle komedie vypráví o jednom takovém blbovi nepříjemném, na kterého konečně taky jednou dojde a všecko se mu to vrátí i s úroky. Léta otravoval vzduch lidem kolem sebe, a teď mu zatopí zase ti lidi nazpátek. 80%(31.3.2013)

Přijde mi to tu dost podhodnocený, mně se to moc líbilo... Je to sice poučný, ale to mi nevadí. Obzvlášť když se díky tomu pěkně pobavím a zasměju. Jasně, stojí to celý na Kopeckém, ale to mi taky nevadí. Když je to tak dobrej herec, tak ať to na něm klidně stojí... A třeba Kopecký s Filipovským nebo Veškrnovou je super!(13.8.2012)

V neděli večer si takhle jednou po roce sednu v obýváku k televizi a úplnou náhodou jsem natrefil na hotovou one man show v podání Miloše Kopeckého, jeho cholerik je naprosto libovej a hláška paní Dáši "Vy máte oběd v čepici, já mám oběd v čepici, nicméně já jsem na tom relativně lépe...." mě dosti rozebrala.(8.11.2010)

Soudruzi, je třeba více té komunální satiry! Tak si Petr Schulhoff sedl a napsal a zrežíroval tuto komedii. Kromě pár podařených vtipných scének je děj příliš strojený a nepřirozený, a třeba ty dvě babky neustále se potloukající před hercovým domem mě silně iritovaly. Naštěstí Miloš Kopecký svým vynikajícím výkonem utáhne celých 83 minut skoro sám. Díky němu dávám nakonec po delším váhání tři hvězdičky.(18.9.2011)

celkem jsem se u toho bavil. Hlavně tam hrál skvělý Kopecký. I když nutno připustit, že měl mnohem lepší role. Ty **** jsou pak především za scénku, kdy Kopecký chtějící udělat dobrý skutek sveze autem nějakopu babku. Ta odmítá, že to nestojí za to, Kopecký ji přesto složitě i čaganem nacpe do auta a po ujetých 20 metrech ho babka zastaví se slovy Stůjte tady bydlím.(10.5.2009)

• - Miloš Kopecký měl ve filmu dva dubléry. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Ve scéně, kdy Dóda (Miloš Kopecký) na přechodu málem srazí tetu Ditu (Nelly Gaierová), vidíme záběry na obě strany cesty, a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk v kabátu a klobouku. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Během natáčení zkolaboval herec Václav Lohninský. [Zdroj: Aha] (carott)