Muž z Toronta

• USA The Man from Toronto (více)
Trailer

Záměna identity přinutí zmateného podnikatele spojit síly s nechvalně proslulým zabijákem známým jako muž z Toronta, který mu má pomoct zůstat naživu. (Netflix)

Trailer

EvilPhoEniX

Zábavná akční Buddy komedie a mé Guilty Pleasure. Tyhle žánrovky mám rád a Patrik Hughes ( Zabiják a Bodyguard) mi velmi sedí. Jasně film nemá atraktivní zápletku, je to hloupé a né vše tu dává smysl, ale je to popcorn se vším všudy a já se bavil a dokonce smál nahlas, takže jen pro lidi, kteří podobné žánrovky vyhledávají, zbytek může skipnout. Woody Harrelson v roli nechvalně proslulého zabijáka s emocemi, minulostí a charakterem mě vemi zaujal, ostatně tyhle role jsou pro něj šité jako na míru, takže si je jako vždy velmi užívá a Kevin Hart je zkrátka Kevin Hart, jeho humor Vám buď sedí nebo ne, pro většinu lidí je otravný a nesnesitelný, já jej jako komika respektuji a mně jeho styl sedí, takže se oba dva navzájem slušně doplňují, je tu spousta cool hlášek a zábavných situací, které mi padly do vkusu, ale potěšila mě i samotná akce, kde sakra zamrzí PG-13 rating, protože akční scéna v tělocvičně s motorovkou, kuší, sekerama- to mohl být masakr jak svině, leč alespoň to byla zábavná a efektní akční podívaná se slušnou choreografii a obstojnými fighty ( fight s Mužem z Miami taktéž top). Film má rychlé tempo, dobře utíká a svůj účel tedy bavit diváka u mne splnil na výbornou. Příběh 3/5. Akce 4/5, Humor 5/5, Násilí 1/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

tron

„Najednou jsme uviděli blížit se něco obrovskýho. Byl to grizly!“ Ak by sa udeľovali (anti)ceny za najpriemernejší scenár roka, Muž z Toronta by určite mal byť medzi nominovanými. Tak neoriginálny scenár sa skutočne len tak často nevidí. Zachraňuje mu každopádne kožu neskutočné množstvo hlášok. Niektoré sú úsmevné, iné hodné krátkeho, ďalšie zas dlhšieho zasmiatia. Kadencia vtipných hlášok a ostrých dialógov je fakt prekvapivo vysoká („Je to po francúzsky, nebude tomu rozumieť.“). Potešili ma tiež herci: Kevin Hart a Woody Harrelson sa k sebe hodia, odsýpa im to a vzájomne sa dopĺňajú, hoci samozrejme ich postavy sú obrovské klišé. Pravdupovediac som rád, že Jason Statham to odmietol a rolu prebral Woody Allen pardon Harrelson (aj keď s Woodym Allenom by to bolo ešte vtipnejšie). Akcie je pomenej a nie je to žiadny zázrak, ale nepochybne stojí za zmienku aspoň finálna, ktorá je natočená na jeden záťah (aj keď pravdaže v skutočnosti je plná strihov). „Sejmi toho plešouna, sejmi toho plešouna!“ ()

verbal

Nesnesitelný uječený trapák, slizký vypatlanec a hnisavý nežid na prdeli světového oligofrenního negrotumoru, který svou žinantností překonává snad i Lórencovic retarda, se sto deset minut urputně zkouší jakž takž krotit ve vcelku neškodné přitroublé pásové dementérii, kterou by Wúdy s nějakým rozumnějším negrcem v pohodě dostal na hnusné tři hvězdy. Avšak marná dedebilizace snaha, i tak jsem se při pohledu na projevy toho arcipičuse zase otřásal studem a odporem, a děsím se každého mentálního paralympionika, jemuž je schopno čurákování takové dementní zrůdy roztáhnout rozštěp do širokého blahoslaveného šklebu. ()

Spiker01

Klasický béčkový příběhový mustr a typická netflixárna. Woody Harrelson je za totálního borce a vy mu to věříte, nicméně pak už záleží jak moc vás ještě neomrzel ukecaný humor Kevina Harta. Dvě hodinky celkem utečou, opět by se dalo krátit a ubrat ma laciném cgi, ale čas se dá zabít i hůř. Jen škoda nepřehledné akce v kuchyni, která měla potenciál být nezapomenutelnou akční scénou roku. ()

mzss1

[65%] No vida, včera jsem viděl Denní směnu, která mě krásně sedla a dnes jsem si pustil tohohle Muže z Toronta a též tu nemůžu psát, že bych byl zklamaný. Jasně, je to jednohubka, brzy na to asi zapomenu, ale čekal jsem o dost větší blbost. Kevin Hart je u mě šašek a mnohdy mi nesedl a zde mi překvapivě nevadil. Že by tohle byla šťastná výjimka? Možná je to i tím, že jsem si ho dnes pustil v dabingu. ;) Každopádně mě bavil, párkrát jsem se zasmál, je to prostě takové chlapské střevo. Sem tam přehrává a má i trapnější scénku, ale zde se humor držel ještě v normálních mezích. Režisér Hughes mě samozřejmě pohltil třetím Expendables a poté Zabiják a Bodyguard. Bohužel pokračování Bodyguarda se moc nepovedlo, ale zde si u to mě aspoň trochu vyžehlil. Akční scény jsou takové standartní, moc nezaujmou, ale ani neurazí. Děj a to okolo je též nezajímavé, ale ta ústřední dvojka Hart a Harrelson zde neměla chybu. Harrelson tady hraje drsňáka, který působí jen tak na oko. Závěr už byl takový všelijaký, ale ok. Takže je to celkově blbůstka, ale na to odpolední odreagování před noční je to dobrá volba. ()

• Otec Woodyho Harrelsona (Muž z Toronta) Charles byl skutečný nájemný zabiják. Byl odsouzen ke dvěma doživotním trestům za zavraždění soudce Johna H. Wooda v roce 1979. (NiWi)
  • Muž z Toronta (Woody Harrelson) ve filmu jí durian, což je exotické ovoce, jehož příšerný zápach při zrání patří mezi ty nejhorší na světě. Dá se přirovnat k odpadní stoce či hnijící mrtvole. (NiWi)