Duch ohně

Velká Británie / Francie, 2002, 95 min

Marcus Adams

Nic Morris

Don Davis

Průměrný nadpřirozený slasher s troškou atmosféry a nějakým tím gore, ale žádnej zázrak se nekoná. Mělo to na mnohem víc, ale bohužel jen další tuctovej slasher na jedno shlédnutí. Na to, že to má na svědomí začínající režisér tak to ovšem není špatné, navíc když měl tak mizernej rozpočet. No sví fanoušky si to jistě ziská, ale je stejně škoda, že je to jen další obyčejnej průměrnej slasher, snad tedy někdy příště.(30.12.2010)

• SOLOM.

V době natočení byl Marcus Adams teprve začínajícím režisérem s velmi málo zkušenostmi, ale přesto všechno jeho prvotina zas až tak hrozně nedopadla. Malý rozpočet mu sice nedal moc velký manévrovací prostor, přesto se s tím slušně popral. Hlavní prioritou tohoto filmu je jeho hudba, která vznikla z dílny Dona Davise (Matrix, Valentine) a která dokázala celkem slušně navodit tajemnou atmosféru přesně tam, kde ve filmu měla být. Jenom mě celkem mrzí, že vlastně Djinn, o kterém film je, se neukázal ve své podobě ani jednou, a to je velká škoda. Byl nám prezentován jen jako zrychlený pohyb za utíkajícími oběťmi. No a když už jsme u scén, ve kterých se umíralo, tak byla celkem škoda, že se zde režisér více nevyřádil a vlastně nám byly prezentovány jen už mrtvé těla.(4.5.2010)

• kaylin

Myslím, že by se na téma ouija desky dalo natočit i něco relativně originálního, alespoň trochu, chtělo by to jen dobrý nápad, ale snímek „Duch ohně“ se o tohle rozhodně nesnažil. A ten feeling počátku milénia tu nefunguje, je ohraný a tak nějaký nudný. Jako kdyby byl film bez barev, což v tomhle případě nepřináší nic kromě unylosti a nudy, jež se snadno přenáší i na diváka.(15.8.2019)

• PetrPan2

Parta nudících se pubošů se rozhodne vyvolávat duchy, ale poruší nepsaná pravidla a vyvolávají je pod vlivem omamných látek (což se údajně nemá) a o půlnoci (což se prý taky nemá)... no a tak čirou náhodou vyvolají namísto ducha nějakého démona, který začne jednoho po druhém zabíjet.. nuda, nuda a ehm, zmínil jsem se už, že to byla nuda... a navíc nejhezčí holku zabijou jako první :o( rejžo si vůl....(4.6.2007)

Žádný převratný příběh, spíše klasické cliché, ale jedno z nejlepších ve svém oboru, co jsem kdy viděl. Skvělá atmosféra a solidní výkony prakticky neznámých herců. Od začátku bylo vlastně jasné, jak to dopadne, ale přesto se na to hezky koukalo. Žádné přehaně odporné scény any zdlouhavé napínačky. Rychle to uteklo a zabavilo.(15.8.2010)

• - Britsko-francúzsky horor nakrútil ako svoj režijný debut Marcus Adams, ktorý je súčasne aj autorom námetu. (ash99)