Duch ohně

• Velká Británie Long Time Dead (více)
Horor / Thriller
Velká Británie / Francie, 2002, 95 min

Na jedné noční párty se skupina studentů nechá vyprovokovat ke hře s ouija tabulkou a spiritismem. Zábava se ale velmi rychle začíná měnit v noční můru, když si přečtou vzkaz: VŠICHNI ZEMŘOU. Studenti se vylekaní rozjedou do svých domovů, ale jeden po druhém se stávají obětí ve znepokojivé sérii vražd. Ostatní dobře ví, že musí nějakým způsobem zastavit zlo, které probudili dřív, než dojde k dalšímu úmrtí. Čas ale neúprosně ubíhá a počet mrtvých vzrůstá. Přátelé zjistí, že nemohou důvěřovat nikomu, ani jeden druhému.čes (Bontonfilm)

tron

Otrasný a odpudivo nudný, rutinne nakrútený a bez šťavy obsadený slasher/horor o bande tínedžerov, ktorí nemajú charizmu a tak sú po jednom nudne vyvražďovaní. Tvorcovia sa snažia do deja zakomponovať akési "mocnosti medzi nebom a zemou", nakoniec je to ale obyčajná podpriemerná vyvražďovačka. Už ani poriadne neviem, či vraždil démon, alebo niektorý spomedzi mladistvých (čo zrejme o niečom vypovedá a podľa mňa nie o mne). ()

Karlos80

Neuvěřitelně zamotanej horor, ve kterém se člověk postupem času vůbec neorientoval. Sám námět a scénář jak už tu bylo psáno, čerpal z mnoha jiných a daleko úspěšnějších teenagerovských vyvrazdovacek. Viz třeba samotný Nezvratný osud. Se zcela jasným motem "Všichni zemřete". Co se týče, mladých hereckých výkonů tak ty nebyly zrovna nic moc (nikoho bych vyloženě nevyzdvihl), atmosféra strachu tu byla jaksi navozená v rámci všech možností a triky jen průměrné, patřičné průměrnému hororovému béčku. Chvílemi jsem se bál, bylo tam plno nepredpovidatelnych a nejasně zmatěných situací jako třeba kdo skutečně vraždí.. ?Je to starý arabský ohnivý démon Djinn , kterého společně vyvolali? Nebo mladý outsider Joe? A nebo snad Liam? A jakou podivnou roli v tom všem hraje jejich podivínský domácí Becker? No některé pasáže byly opravdu hodně nudné. Člověk na takový to film už musí být předem přípraven, aby věděl co ho čeká, né jak já. Film na který lehce zapomenete, a ze kterého si neodnesete téměř nic. ()

SOLOM.

V době natočení byl Marcus Adams teprve začínajícím režisérem s velmi málo zkušenostmi, ale přesto všechno jeho prvotina zas až tak hrozně nedopadla. Malý rozpočet mu sice nedal moc velký manévrovací prostor, přesto se s tím slušně popral. Hlavní prioritou tohoto filmu je jeho hudba, která vznikla z dílny Dona Davise (Matrix, Valentine) a která dokázala celkem slušně navodit tajemnou atmosféru přesně tam, kde ve filmu měla být. Jenom mě celkem mrzí, že vlastně Djinn, o kterém film je, se neukázal ve své podobě ani jednou, a to je velká škoda. Byl nám prezentován jen jako zrychlený pohyb za utíkajícími oběťmi. No a když už jsme u scén, ve kterých se umíralo, tak byla celkem škoda, že se zde režisér více nevyřádil a vlastně nám byly prezentovány jen už mrtvé těla. ()

Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +no snaha o jakousy atmosféru, sem tam ty efekty -docela příšerní herci, ubohej záporák, nezáživnej příběh, je to dost slabý masakr/// Špatný, tohle je opravdu špatný. Sem si vzpoměl že už jsem na to kdysy v noci koukal a zřejmě jsem u toho docela spal. Na některé scény jsem si vzpoměl, ale během "druhého" sledování jsem se hodně nudil. Jakože mám rád horory, tenhle mi přišel jako hodně slabej, podprůměrnej. Je to mix mezi vyvražďovačkou a duchařinou, ale vše je dost nepovedené. Film trošku vyzdvihuje zpracování, které ještě ujde./// Celkem 35%/// ()

Slarque

Anglický béčkový horor je tak napěchovaný všemožnými žánrovými klišé, až jsem přemýšlel, zda scénáristé nepsali parodii, jen režisér to nepochopil. Párkrát se to dokonce dostalo až do kategorie „je to tak pitomé, až je to zábavné“. Pokud se chcete bát, hledejte jinde. Pokud se chcete bavit (na účet tvůrců filmu), může to trochu posloužit. ()

• Britsko-francúzsky horor nakrútil ako svoj režijný debut Marcus Adams, ktorý je súčasne aj autorom námetu. (ash99)